Dwór Książęcy, Cudzoziemiec, 27.07.2016 r. o 10:45
Komunikat Koronny [8/2016] — zmiany na książęcym Dworze
Seria wydawnicza: Komunikaty Koronne

3GqHi048.png
Dany dwudziestego siódmego lipca
Anno Domini 2016

Rożne zawirowania realnego świata (który jak wiemy nie istnieje!) sprawiły, że Jego Książęca Mość Tomasz Ivo Hugon podjął decyzje dotyczące funkcjonowania Dworu Książęcego, w tym, szczególnie, powołania Marszałka Dworu oraz Pisarza Dworu.

Siedem dni temu, dwudziestego dnia lipca, w drodze wydanego przez Kanclerza, Prześwietnego Pana Siergiusza hrabiego Asketila, postanowienia, ze sprawowanych funkcji na Dworze Książęcym złożeni zostali:
  • Jego Książęca Wysokość Daniel Chojnacki, który pełnił do dnia tego funkcję Marszałka Dworu Książęcego,
  • Jaśnie Wielmożny Ignacy markiz Chojnacki-Ferski, dotąd książęcy Herold Wielki.
Przyczyna tych decyzji jest zarówno prozaiczna, jak i dla naszej społeczności smutna — realioza. Zarówno Jego Książęcej Wysokości, jak i Jaśnie Wielmożnemu Markizowi za ich dotychczasową pracę Jego Książęca Mość Tomasz Ivo Hugo składa najserdeczniejsze podziękowania i życzy szybkiego powrotu do zdrowia i pełnej aktywności.

Aby zadość uczynić potrzebie sprawnego funkcjonowania Dworu, Jego Książęca Mość w dniu dzisiejszym wydał stosowne postanowienie, w myśl którego:
  • Wielmożny Robert Janusz wicehrabia von Thorn, dotąd pełniący posługę jako Rzecznik Dworu, powołany został również na stanowisku Marszałka Dworu,
  • Wielmożny Daniel da Firenza powołany został na stanowisko Sekretarza stanu ds. rodów, tj. Pisarza Dworu właśnie.
Po tej zmianie Dwór Jego Książęcej Mości liczy sobie cztery osoby, i są to:
  • Wielmożny Robert Janusz v-hr. von Thorn — Marszałek Dworu oraz Sekretarz stanu ds. informacji, zwany Rzecznikiem Dworu,
  • Prześwietny Siergiusz hr. Asketil — Sekretarz stanu ds. dyplomacji, zwany Strategiem Dworu,
  • Wielmoży Daniel v-hr. da Firenza — Sekretarza stanu ds. rodów, zwany Pisarzem Dworu,
  • Prześwietny Ryszard hr. Paczenko — Sekretarz stanu ds. wojskowych, zwany Kasztelanem.
Jego Książęca Mość życzy sukcesów, sprawności i nieustępliwej woli dążenia do rozwoju Kraju Naszego.

uV4pNW92.png

Wasza Książęca Mość,
P.T. Arystokracjo i Szlachto Księstwa,
P.T. Obywatele i Mieszkańcy Księstwa,


Jego Książęca Mość obdarował mnie zaszczytem, który nie daje się łatwo sklasyfikować. Przede mną, zaszczytną funkcję Marszałka Dworu pełniły tak znamienite osoby, jak Jaśnie Oświecony Mikołaj diuk Torped, Jaśnie Wielmożny Simon Peter markiz Liberi, Jaśnie Oświecona Karolina diuczessa von Lichtenstein i w końcu Jego Książęca Wysokość Daniel Chojnacki. Dorównać im, dorosnąć do nich, jest i będzie zadaniem niełatwym.

Marszałek Dworu to funkcja wielce odpowiedzialna. Osoba pełniąca ją nie tylko dba o prawidłowe funkcjonowanie Dworu i obsługę administracyjną Księcia, ale również jest osobą, która stoi przed Księciem pełniąc rolę Konfesjonału Społeczeństwa. Chcę przez to powiedzieć, że jeśli kiedykolwiek będziecie czuć potrzebę, jeśli kiedykolwiek zajdzie taka potrzeba, jeśli okoliczności nie pozwolą Wam na dostęp do Jego Książęcej Mości, lub zwyczajnie będziecie chcieli JKM coś, anonimowo, przekazać — gwarantuję, że jestem tu dla Was właśnie, a może przede wszystkim! Gwarantuję, że każda rozmowa jaką odbędziemy zostanie między nami, a wszelkie wnioski przez Was składane i sugerowane będą do Jego Książęcej Mości przekazywane z poszanowaniem pełnej anonimowości. Nie krępujcie się więc składać nawet najbardziej krytycznych uwag co do pracy Dworu Książęcego, funkcjonowania Sarmacji, czy innych problemów jakie Was trapią.

Mając za patronów takie postaci, jak moi Wielcy Poprzednicy, jestem pewien, że sprostam zadaniom mi stawianym wzorowo.

Stając tu dziś, przed Waszą Książęcą Mością, i Wami wszystkimi, uroczyście przysięgam wierność Księciu Sarmacji, Księstwu Sarmacji oraz Jego Prawom. We wszystkich swych czynach kierować się będę dobrem Księstwa, a jego pomyślność będzie dla mnie zawsze najwyższym prawem i obowiązkiem.

Vivat Książę! Vivat Sarmacja!
(—) Robert Janusz von Thorn,
Marszałek Dworu.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 319,00 lt
Ten artykuł lubią: Tomasz Ivo Hugo, Baszar Svensson at Atera, GdL, Otto von Spee-Asketil, Michał Pséftis, Irmina de Ruth y Thorn, Ryszard Paczenko, Orjon Surma, Fryderyk von Hohenzollern, Henryk Leszczyński, Siergiusz Asketil.
Komentarze
GdL
Życzę powodzenia i wytrwałości na nowym stanowisku.
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
Ja również. Mam nadzieję, że bycie moim duchem nie będzie rozpraszało Wielmożnego w wykonywaniu jego obowiązków. :>
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Również gratuluję i wiem że osoba nowego Marszałka Dworu jest wysoce kompetencja :) Idealny człowiek na idealnym miejscu nie bojący się wyzwań.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.