Herold, Fryderyk von Hohenzollern, 23.07.2016 r. o 14:20
Vox Populi VII/2016
Seria wydawnicza: Vox Populi

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
ju5zB133.pngDrodzy Sarmaci, szanowni Baridajczycy. Zbliżamy się powoli ku końcowi lipca. Pogoda w tym miesiącu wyjątkowo dopisywała. Można było też zauważyć migracje ludności, zwłaszcza na teren Republiki Południowego Baridasu. Co raz więcej baridajczyków decyduje się na przeprowadzkę z zatłoczonej miejskiej Almery do prowincjonalnego lecz bogatego w piękne monumenty Ciuad de Bravo. Kto wie może w niedługim czasie, te niegdyś tętniące życiem miasto, będzie znów przodować w rankingu aktywności sarmackich aglomeracji.

Czas jednak wrócić do wydarzeń mających miejsce w Królestwie Baridasu. W trybie nagłym spotkała się ostatnio Rada Królestw. W trybie natychmiastowym przegłosowała dwa pakiety usprawniające system polityczny w samorządzie. Mowa tu o poprawkach do ustawy konstytucyjnej o zmianie praw fundamentalnych KB oraz ustawy Rady Królestwa o zmianie ordynacji wyborczej. Były to niezbędne zmiany odnośnie kodeksu społecznego oraz innych aktów prawnych kraju korony. W kwestii sprawnego funkcjonowania systemu stronnictw politycznych Królestwa Baridasu. Martwić powinna jedynie niska frekwencje członków ”Wysokiej Rady”. Co było spowodowane być może szybkim procedowaniem. Jednak nie wpłynął żaden protest z strony członków organu ustawodawczego Baridasu.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było powołanie do życia Baridasar Axtion Integrationar oraz publikacja manifestacji ideowej tego ugrupowania. Zaraz po tym mieliśmy do czynienia z kolejnym działaniem tego ruchu politycznego, publikacją Programu Odrodzenia Baridasu. Manifestu wykonawczego z szeregiem postulatów oraz celów do wykonaniu. Wartym tu nadmienić że owe działania zostały ciepło przyjęte przez wspólnotę baridajską. Martwi brak stanowiska oraz reakcji Partii Baridajskiej na nową konkurencję polityczną. Jak dotąd BP nie wydało żadnego oficjalnego oświadczenia odnośnie BAI. Pierwszym z realnych działań ”baridajskich integralistów, było rozpoczęcie szeregu dyskusji z propozycjami zmian w samorządzie, czego przykłdem są takie tematy jak okrągły stół Baridasu, czy też dyskusja na temat wiecu baridajskiego - swoistej narracji politycznej. Od debaty BAI przeszło od razu do czynu niczym pierwsi pionierzy w USA. Założyli specjalny dział do fikcyjnych wydarzeń, jak dotąd nie cieszy się on specjalną popularnością.

Szczególnym wydarzeniem, było powstanie wewnętrznej frakcji Baridasar Partiax - tzw Socjalnego Skrzydła Partii. Nie próżnując Prześwietny Hrabia Alatriste przedstawił szereg punktów społecznych odnogi BP, które zostały dość ciepło przyjęte przez przewodniczącego Arpeda. Baridajska Akcja Integralistyczna również wyraziła swoje stanowisko, widząc szanse na współprace w zakresie niektórych propozycji. Kierownictwo Baridasar Partiax podało do publicznej wiadomości informację o zjeździe tej partii. Zostaną tam poruszane ważkie sprawy jak choćby formalizacja struktur baridajskiego stronnictwa. Trwa rejestracja stronnictw politycznych Królestwa Baridasu.

Dosyć tej polityki, czas na wieści z frontu kultury. W Teutońśkiej inicjatywie Drugich Igrzysk Bogów, zawitał kolejny baridajski akcent. Mowa tu o legendzie o Karolu Szalonym, prosto z kronik ziemskich Zollern. Niespodziewany zwrot akcji w Arnovike, to kolejny artykuł spod pióra Julietty Alatriste. Forma luźnej narracji, szczegółowo opisujące życie codzienne, oraz opis tego miejsca cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród obywateli Księstwa Sarmacji. Chwilę uwagi należy również poświęcić artykułowi czcigodnego barona Arpeda, pod tytułem starosarmacki imperializm. Autor dzieli się swymi przemyśleniami w związku z tzw sprawą; “ próby wchłonięcia Sclavinii”, która w ostatnich dniach, mijającym tygodniu była mocno nagłośniona w sarmackich mediach. Nie bez znaczenia jest tu opinia przewodniczącego BP, kustosza Królestwa Baridasu, którą można odebrać jako nieoficjalne stanowisko Baridasu w kwestii posunięć na linii Starosarmacjia - Sclavinia.

Na dziś dzień był by to wszystko, mam nadzieje że niczego nie pominąłem ani nie zapomniałem o żadnym znaczącym wydarzeniu. Swoją drogą przypominam o wakacie na urząd kasztelana Almery oraz zachęcam do przedstawiania propozycji odnośnie posłania baridajskiego.
Dziennikarz Herolda,
Pisarz Królestwa Baridasu,
(-) Frideric et Hohensollern.

Ap7HPjqj.png
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Guedes de Lima.
Serduszka
5 322,00 lt
Ten artykuł lubią: Guedes de Lima, Irmina de Ruth y Thorn, Kristian Arped, Baszar Svensson at Atera, Arsacjusz Arped, Michał Pséftis, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Vladimir ik Lihtenštán, Laurẽt Gedeon I, Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Juliette Alatriste.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.