Manifest BAI- Program Odrodzenie Baridasu

Hes esta mesi brore!


1h6Ey1m7.png

Drodzy Baridajczycy! Zaledwie parę dni temu została powołana do życia Baridasar Axtion Integrationar, a już posiada trzech członków, tym samym spełniając wymogi stawiane przez znowelizowany Kodeks Społeczny. Wywołując tym samym nie małe zamieszanie w krainie północy. Co Nas cieszy i podnosi na duchu. Jednak dobry start to nie wszystko, należ zabrać się do pracy na rzecz wspólnoty. W tym celu chcemy przedstawić Wam nasze propozycję zmian odnośnie funkcjonowania Baridasu. Pomysłów, które naszym zdaniem są kluczem do rozwoju Naszego samorządu.


Program Odrodzenia Baridasu jest zbiorem naszych priorytetów. Programem naprawy samorządu, władz i nas samych. Dokument ten jest emancypacją wewnętrznej rewolucji. Plan będący szeregiem celów rozłożonych w czasie. Nie ma co ukrywać wprowadzenie wszystkich punktów POB nie odbędzie się w ciągu miesiąca, dwóch czy trzech. Szereg konsultacji społeczny, przekonywania politycznych oponentów i obywateli, plus procedury i nieprzewidziane okoliczności ,oddalają termin końcowego wprowadzenia. Optymalnym okresem wydaje się pół roku czasu. Ważniejszym jednak jest co z sobą reprezentujemy i zamierzamy wprowadzić w życie.


Reforma władzy Królestwa Baridasu - nie ma co ukrywać obecny model sprawdza się połowicznie. Poczynając od Rady Królestwa kończąc na Dworze Królewskim. Dlatego postulujemy powrót do republikańskich procedur. Oddając część władzy w ręce stanów Królestwa Baridasu. To do czego zmierzamy to wprowadzenie ideałów monarchii stanowej w kraju północy.Nie może być tak że rządzi cały czas ta sama klika dworska, jeden ród oraz ich chwilowi sojusznicy. ” Tyrania mniejszości” nie raz ignorująca potrzeby obywateli nie służy rozwojowi samorządu. Chcemy to zmienić przez uaktywnienie Rady Królestwa w myśl obowiązujących przepisów odnośnie stronnictw politycznych. Akurat jest to jedna z niewielu pozytywnych zmian jakie udało się wprowadzić w życie przez obecnie rządzących. Co więcej naszym celem jest stworzenie przejrzystego systemu dwupartyjnego w Baridasie. Przypominającego ten z krajów realnych takich jak USA czy Wielka Brytania. System polityczny oparty na dwóch zwalczających oraz współpracujących z sobą obozów może się okazać lekiem na problemy aktywnościowe Baridasu . Zapewni zdrową lecz nie kiedy brutalną rywalizację oraz zaktywizuje mieszkańców samorządu do działania.

Dążymy do tego aby RK stała się faktycznym organem ustawodawczym Królestwa, a nie tylko maszynką do głosowania dla dworu. Dlatego planujemy stworzenie jasnych i przejrzystych przepisów odnośnie prowadzenia obrad tego organu. Nie może być jak dotąd że opierało się to na prawie zwyczajowym i paru niejasnych przepisach odnoszących się do przewodniczącego. Chcemy żeby to RK wyłaniała członków dworu, a Wicekról ich zatwierdzał. W przypadku jednak kryzysów nie widzimy przeciw wskazań aby powołanie dworu leżało w gestii Wicekróla, a RK go zatwierdzało. Naszym zdaniem dwór powinien się składać z Marszałka, Kustosza, Pisarza, Kasztelana Almery, Podskarbiego - a nie jak dotąd mówił nam Ordonans o dworze królewskim. Będziemy dążyć i przekonywać do jego zmiany. Kolejnym celem jest wprowadzenie wyborów powszechnych na kasztelana Almery, głównej metropolii Baridasu. Byłaby to doskonała szkoła demokracji dla młodych stażem obywateli łakcnących do polityki.Zdobywanie pierwszych szlifów doświadczenia na szczeblu samorządowym, było by wspaniałą lekcją dla młodych polityków aspirujących do władania Baridasem a w następnej kolei Księstwem .

Straż Królewska - to kolejny ważny element naszego programu. Jest to nic innego jak stworzenie sprawnie funkcjonującego systemu mentroskiego. Temat systemu opieki nad nowymi mieszkańcami był odsuwany na bok, bądź nie cieszył się szczególnym zainteresowaniem z strony władz. Uważamy że zasługuje on na więcej uwagi. Ponieważ to młodzi stażem są siłą i przyszłością naszego samorządu. Jednak aby tak się stało należy porzucić szarą biurokratyczną rzeczywistość i dodać do niej nie co abstrakcji w postaci narracji. Opieka nad nowym mieszkańcem nie może się ograniczać do wysłania listu powitalnego, czy też przywitania na forum bądź ircu. Musi być dogłębnym i intensywnym działaniem. Osiągniemy to powołując do życia Straż Królewską, która ma za zadanie pełnić więcej niż jedną rolę. Po pierwsze w naszym zamyśle ma być to formacja ochotnicza o charakterze narracyjno - administracyjnym . Do ich zadań należało by wprowadzenie nowego mieszkańca w meandry baridajskich konwenansów. Co ważniejsze jednak głównym celem SK było by przygotowanie mieszkańca do pasowania na obywatela baridajskiego. Drugim zadaniem było by opisywanie przybycia nowych mieszkańców do samorządu w formie narracji, tak aby dowartościować nowego obywatela i pokazać mu że wspólnota go dostrzega. Trzecim celem tej formacji ma być ochrona Wicekróla i urzędników Dworu Królewskiego. Żeby to wszystko sprawnie działało, należy przygotować więcej niż jedną broszurę powitalną, przeprowadzić nabór oraz ustalić harmonogram dyżurów.

System grantów królewski - to pomysł na docenienie baridajskiej twórczości. Kulturę trzeba wspierać także przez liberty, oraz uznanie w postaci dyplomów wyróżniających autorów publikacji mających znaczące znaczenie dla rozwoju Baridasu. Bez żadnych kapituł, rad konsultacyjnych i takich tam dodatkowych pomocniczych organów. Odpowiednim ciałem do nagradzania laureatów była by tu RK działająca poprzez uchwały.

Baridajska Akcja Integralistyczna pragnie również wprowadzić w życię - formę narracji politycznej. Narracji polegającej na kształtowaniu fikcyjnych jak i prawdziwych wydarzeń na forum samorządu. Uważamy że dzięki takiemu wątkowi zachęcimy mieszkańców do aktywności.


(-)Komitet Polityczny BAI.

Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 855,00 lt
Ten artykuł lubią: Tomasz Mancini, Gustaw Witkowski, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Laurẽt Gedeon I, Ivan von Lichtenstein, Julian Fer at Atera, Kristian Arped.
Komentarze
Gustaw Witkowski
Życzę JWP sukcesów w nowej politycznej inicjatywie :)
Permalink
Ivan von Lichtenstein
Co prawda do większości z przedstawionych postulatów podchodzę z dystansem, jednak uważam że są one warte rozpatrzenia. Jest to także forma rozbudzenia aktywnosci w samorządzie, więc plus.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Mancini
Jeszcze bardziej przekonałem się do BAI :)h
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Cytuję:
Jeszcze bardziej przekonałem się do BAI :)h

W takim razie zapraszam w szeregi Baridasar Axtion Integrationar - wystarczy złożyć podanie o członkostwo w instytucji BAI.

Wielmożny Wicehrabio von Lichtenstein, a czemu to podchodzicie do tych postulatów z dystansem? Warto jest uzasadnić swoje wątpliwości. Wielmożny Panie BAI w przeciwieństwie do pańskiego ugrupowania - przedstawił pomysł na Baridas. Baridasar Partiax jak dotąd nie przedstawiło żadnych założeń odnośnie rozwoju samorządu. A BP miało być w końcu partią samorządową, której priorytetem jest właśnie kraj korony. Dziś możemy jedynie zaobserwować walkę waszej partii na szczeblu centralnym. A mniej już zaangażowania na polu lokalnym. Co trochę smuci, nie mniej jednak mam nadzieje że w niedługim czasie się to zmieni.
Odpowiedz Permalink
Henryk Wespucci
Może też się skuszę i do was dołączę. Tak czy owak samych sukcesów w Baridasie...
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Wszelkiego powodzenia życzę.
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
Mam trochę deja vu - Sarmacja Akcja Integralistyczna mi dzwoni w pamięci. :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.