Park Stołeczny, Vladimir ik Lihtenštán, 01.07.2016 r. o 13:50
Republikanizm burżuazyjny – zrównoważona idea na ciężkie czasy

7X191Yw4.jpg

Widmo baridajskiego nacjonalizmu...

... zawisło nad Sarmacją! Oto rozpościera swoje czarne skrzydła od Almery po Srebrny Róg, od Auterry po Fer i zapowiada nam długą oraz zimną noc gwałtów i bezprawia. Oto smok baridajskiego monarchofaszyzmu podniósł swój łeb uzbrojony w tysiące ostrych jak sztylety zębów i rzuca gniewne spojrzenia wszystkim tym, którzy nie chcą się podporządkować. Nastał dla nas czas lamentów i powrotu do czołobitności przed zgubnymi ideami! A co najgorsze, sami do tego dopuściliśmy!

Możemy jednak się zjednoczyć, albowiem nie wszystko zostało pogrzebane! Ludzie, którym dobro Sarmacji Matki Naszej nie jest obojętne, powinni stanąć wokół Śriwatsy, starożytnego symbolu wyrażającego, że wszystko jest wzajemnie powiązane, albowiem wszyscy jesteśmy wspólnotą, która buduje sarmackie dzieło; która składa się z całkowicie oryginalnych jednostek, które niczym oczka zaplatają się w jedną nierozerwalną tkaninę.


De regno populi

Monarchofaszyzm powinien zostać tam, gdzie jego miejsce, czyli w Baridasie. Nie możemy dopuścić do tego, by te zgubne idee przysłoniły to, czym jest sarmacka wspólnota – demokratyczną rodziną, w której jedynym suwerenem państwa jest Naród. To nie monarchowie powinni rządzić, lecz My! A jednak nie można wyobrazić sobie naszej rodziny bez kochającego i wybaczającego ojca, którym jest książę.

Vox populi, vox dei

Zasady demokracji sprawiają, że wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za naszą umiłowaną Ojczyznę. Sprawiają, że wszyscy tworzymy Jej politykę, Jej oblicze i wszyscy wypracowujemy sami dla siebie warunki, w których możemy żyć. Głos Narodu to zaiste boży głos! Nie ukrywajmy jednak, że niektórzy spośród Nas swoją pracą dla dobra Matki Naszej są bardziej zasłużeni niż inni; że pośród Nas są osoby, które dzięki swojemu długiemu stażowi w Sarmacji znają Ją lepiej, dlatego Ci powinni dysponować większą siłą głosu w wyborach. Oczywiście, co za tym idzie, na tych osobach spoczywa większa odpowiedzialność za losy Kraju, a także odpowiedzialność, by kształtować przyszłe pokolenia w demokratycznej świadomości.

Primus inter pares

To My, Suweren, nakładamy na głowę jednego spośród Nas koronę książęcą i tak powinno pozostać. Jeśli książę wyniesiony przez Nas na tron zachowywałby się niegodnie na urzędzie, powinien zostać tego urzędu pozbawiony i osądzony według prawa. I w końcu książę nie powinien mieć prawa do sprzeciwiania się woli Narodu wyrażonej w Sejmie – jednej z najwznioślejszych świątyń demokracji. W czasach, w których upadł mit boskości pomazańców, powinniśmy być świadomi, że książę jest tylko człowiekiem, nikim więcej niż jednym z grona wielu, a jednak Księciem, który, jeśli czyni to godnie, reprezentuje Naród – jest świętym symbolem i tak powinno pozostać. Należy stanowczo sprzeciwić się próbom baridajskich nacjonalistów, którzy dążą otwarcie do restauracji fałszywego postrzegania książęcego urzędu – sprzeciwmy się zniesieniu wolnej elekcji, wprowadzenia weta absolutnego dla księcia i jego nietykalności!

Titulus preamium est

Baridajscy nacjonaliści szumnie mówią o starych tradycjach, które uschły jak liście i które wiatr rozwiał w pył. Sprzeciwić należy się powrotowi do składania ślubowań po otrzymaniu tytułu szlacheckiego lub arystokratycznego. Te ślubowania, tak chętnie nazywane restauracją starych obyczajów, skrępują i nałożą kajdany na światopogląd wielu zasłużonych Sarmatów. Nie powinno się wymagać przysięgi za nagrodę, którą otrzymuje się w dowód wdzięczności za zasługi położone dla rozwoju Sarmacji! Jest to zachowanie jednoznacznie niegodziwe. Możemy jednak rozważyć takie ślubowania jako dobrowolny (nie nałożony przemocą) wybór nobilitowanego lub nobilitowanej.

Cives Sarmati

Współobywatele i Współobywatelki! Ci, których w ostatnich wyborach perfidnie oszukano! Macie do wyboru: poprzeć baridajskich nacjonalistów w ich szalonych pomysłach i pogrążyć Ojczyznę w mrokach przeszłości; zachować bierność i stchórzyć lub dumnie stawić czoła przeciwnikom! Jeśli los Matki Naszej nie jest Wam obojętnych, stańmy razem i oprzyjmy się czarnemu widmu, zabijmy bestię!

Wysłano do każdego sarmackiego domu tresowanymi kurami.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 933,00 lt
Ten artykuł lubią: Cece Washington, David de Hoenhaim, Jan Grimknur, Adrian Maksymilian Józef Alatriste.
Komentarze
David de Hoenhaim
Nie doczytałem i mało brakowało a bym zabił tę biedną tresowaną kurę!
Co więc mamy robić, aby pokonać ten nacjonalizm baridajski? Wątpię, że szarzy obywatele mogą cokolwiek zrobić, by nie trafić na listę straceń Siergiusza.
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
Cytuję:
Monarchofaszyzm powinien zostać tam, gdzie jego miejsce, czyli w Baridasie.
Bratnia Starosarmacja pomoże nam oprzeć się fałszywej propagandzie diuka Lihtenštána! Niech żyje monarchofaszyzm!
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Ob. de Hoenhaim, jeśli się boicie, już przegraliście! A my, Obywatele, możemy oprzeć się nacjonalizmowi w słowach, czynach i nieposłuszeństwie!

Ob. Asketil, czekam! Jeśli zginę na froncie walki, przyjdą następni, którzy chwycą zakrwawiony sztandar, lecz wiedzcie, że to Wy, Ob. Asketil, będzie mieć tę krew na sumieniu!
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Hmm. Jakoś tego na szeroką skalę nie widzę, ale woda na młyn już puszczona. Pożyjemy zobaczymy.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
rosół raczej kiepski wyszedł.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
atak poza kwestiami kulinarnymi - zbiór ogólników i rozwiązań kwestii, które nie stanowią problemów. nie można być wyłącznie przeciw (partii baridajskiej), trzeba być też za czymś! tu nie widzę tego za.
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Ależ republikanizm burżuazyjny jest za: nierozszerzaniem kompetencji książęcego urzędu, utrzymaniem demokracji ludu, księciem-symbolem, niewprowadzaniem przymusowej przysięgi po otrzymaniu tytułu.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
czyli utrzymaniem status quo i dalszym staczaniem się po równi pochyłej?
Odpowiedz Permalink
Gustaw Witkowski
Niech żyję Arcydiuk Pusty! :P
Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Ideę mają to do siebie, Ob. Diuku, że łatwo je rozwijać w dowolnym kierunku. No i czy uważa Ob. Diuk, że to, co nam oferuje Ob. Asketil jest całkowicie dobre i bezpieczne?
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
ja nie wiem, co nam ob. asketil oferuje ideowo.
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Krew, łzy i niewolę! A przynajmniej powrót do starych czasów z silnym (lub przynajmniej silniejszym niż obecnie) urzędem księcia.
Odpowiedz Permalink
Jan Grimknur
Ale jeśli Książę nie będzie silni, to jednoznacznie będzie to oznaczać, że jest on słaby. A czy ktoś tutaj z obecnych chce słabego Księcia? Ma ścinać wirtualne głowy złym poddanym, ma okradać najbiedniejszych (by później w ramach przeprosin podarować im 90% tego co wcześniej zabrał) i takie tam.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Dobra... kura idzie do piekarnika ze szpinkaiem i w polewie z białego wina, powinna być zjadliwa.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Diuk-autor widzę został świstakiem i owija gówno w sreberka. Szkoda, że wolę w drugą stronę. :/
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
A ja bardzo żałuję, że autor powyższego komentarza wybrał gówno. :(
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Pytanie czy ten rebublikanizm burżuazyjny to zalążek do stworzenia jakiejś nowej formacji politycznej. Czy też jest to odpowiedź na reprezentowany przez BP oświecony monarchofaszyzm. Czy też może z zwykła polemika z "większością baridajską"? A propos do Zollern jakoś ten tresowany kurczak nie dotarł, pewnie zgwałciły go te baridajskie koguty:P

PS A tak na marginesie jakiej czcionki używacie do artykułów? Bo muszę przyznać jest bardzo przyjemna :)
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Po pierwsze, nie ma czegoś takiego jak oświecony monarchofaszyzm.

Po drugie, tak, można to traktować jako zalążek i polemikę, które z chęcią bym rozwijał, gdyby znalazł się ktoś chętny.

Po trzecie, do Zollern wyślemy kolejnego posłańca. Tym razem tresowanego indyka. Liczę, że oprze się atakom baridajskich kogutów.

Po czwarte, to żadna nadzwyczajna czcionka - tylko New Times Roman. :)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Oświecony Monarchofaszyzm jest i ma się dobrze w Starosarmacji. Nie w Baridasie. Nie kłamcie obaj! :D http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/8790
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
A może wysłać tresowaną żabę? nabrałem ochoty na żabie udka.
Odpowiedz Permalink
Adrian Maksymilian Józef Alatriste
Aut vincere, aut mori

Jedyną drogą monarchobolszewizm!
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
@Ignacy: sreberka unurzane w kale? :P
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.