Rada Ministrów, Mikołaj Jan, 30.11.2011 r. o 10:48
Kanclerz przemówił
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

... czyli kolejna część artykułu z serii: co tam Panie w Rządzie JKM Radzie Ministrów słychać.

MW.jpg
Zacznę od bardzo miłej wiadomości. Mianowicie w dniu dzisiejszym ostatecznie ratyfikowany został Traktat z Mandragoratem Wandystanu. Od tej chwili, w końcu chciałoby się rzec, obywatele sarmaccy mogą aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym Mandragoratu i vice versa! Obywatelstwa oraz tytuły są wzajemnie uznawane, zacieśniamy współpracę i tak dalej. Oczywiście nadal planujemy zacieśniać stosunki bilateralne między naszymi państwami!
Traktat wejdzie w życie wraz z wymianą dokumentów ratyfikacyjnych, która nastąpi na dniach. Wraz z Mandragorem Pupką zastanawiamy się nad jakąś bibą konferencją na wandejskim IRCu/sarmackim czacie w najbliższy weekend, co Sarmaci na to?

fc.jpg
Planowane są zmiany w układzie forum centralnego. Rozrosło nam się dość mocno i jest bardzo długie. Wstępne założenia już są zrobione i wejdą w życie dziś w nocy lub w dniu jutrzejszym (w końcu będę mieć trochę wolnego czasu, który na to poświęcę).

Na forum powstanie specjalny temat odnośnie tych zmian, żeby można było mnie ochrzanić wyrazić swoje niezadowolenie z powodu zmian lub zaproponować jakieś inne. Tak czy siak postaramy się zrobić tak by było dobrze.

spiewnik.jpg
Minister Kultury i Sportu ogłosił konkurs na zgłaszanie piosenek do sarmackiego Śpiewnika! Nawiązujemy tu niejako do śpiewnika z roku 2007 (nota bene zachęcamy do przypomnienia sobie tamtej publikacji!). Mamy nadzieję na inwencję twórczą wszystkich Sarmatek i Sarmatów!
Autor zgłoszonej piosenki, która trafi do pięknego i kolorowego Śpiewnika, otrzyma 1000lt, natomiast wraz z wydaniem przeprowadzona zostanie ankieta- trzy najlepsze prace zostaną dodatkowe nagrodzone!

kwest.jpg
Minister Spraw Obywatelskich wymyślił ciekawy konkurs, o którym możliwe, że powiadomimy niedługo. Jeszcze się zastanawiamy czy nie przegniemy paUki, ale raczej zaryzykujemy i go ogłosimy.

Minister poza tym już szykuje się z istną ofensywą pomocy dla nowych mieszkańców, aż rwie się w swoich progach startowych, ale wciąż go powstrzymują możliwości techniczne. Mimo wszystko niedługo powinien móc ruszyć ze swoimi pomysłami! Poza tym szykuje mail powitalny dla nowych mieszkańców (pisaliśmy o nim już wcześniej), niedługo znów będzie funkcjonować- nie omieszkamy o tym powiadomić.

sic_pk.jpg
I koniec info rządowego. Tekst sponsorowała koalicja SIC-PK.


PS
Zobaczyłem, że zapanowała moda na skreślanie zamierzonych niepoprawnych słów w artykułach- Kanclerz mówi: Lubię to.

PS 2
Uznałem, że z obrazkami będzie ładniej. Zobaczymy czy Sarmaci powiedzą: Lubię to.

PS 3
JKW PMK pokłony za zapisywanie plikach z aktualności, które z powodu głupiego błędu (niedozwolonego znaku) nie zostały opublikowane. To również lubię.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Marek von Thorn-Chojnacki
Wiwat,wiwat.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
No art ładny, perspekty również. jestem ciekaw tego "nowego" FC.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
*perspektywy
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
No nie przesadzajmy, aż tak wielkie zmiany to nie będą, głównie chodzi o zabawę z przesuwaniem działów i kategorii by to miało jakieś ręce i nogi.
Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Tak jak w Królestwie Trizondalu? :D

BTW Tak jako podwójny obywatel zapytam, z własnej ciekawosci, czy mamy w planach jakies umowy z KT? :)
Odpowiedz Permalink
Avril von Levengothon
Piknie
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Ad. 3: Ależ bardzo proszę. ;-)
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
No to jest artykuł!
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Bardzo gustowna aktualnosc! ❤
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
@Ignaś- Mamy w planach, z resztą co pewien czas rozmawiam z JKM Tomaszem I :)


Z ostatniej chwili: przeciek z obrad Rady Ministrów, zdanie zostało wypowiedziane odnośnie planowanego konkursu, o którym Kanclerz wczoraj informował: "Idiotyczny konkurs z idiotycznie wysoką nagrodą, to musi się udać"
Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Z ostatniej chwili! ❤
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
@Zbyszko: też to lubię.


A by co poniektórzy się nie czepiali: rządowe sprawozdanie finansowe z listopada pojawi się w weekend, nie mam już czasu (ani tym bardziej siły) by dziś je zrobić, ale wynagrodzenia zaraz wypłacę.
Permalink
Ivo Karakachanow
Wynagrodzenia zaiste są najważniejsze! ♥ Żałuję, że nie jestem ministerem
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.