Sarmacja skręca w (nie)bezpieczny zakręt?
Seria wydawnicza: Komentarze


Sarmatki i Sarmaci!
Drodzy goście przebywający w Sarmacji!


Wybory, które odbyły się w ostatnich dniach były bardzo emocjonujące. Do walki stanęły dwa komitety - Bezpieczna Zmiana oraz Kobiety Sarmacji. Walkę wygrała Bezpieczna Zmiana - czy aby na pewno jest ona bezpieczna? Sarmaci chyba do godziny 21 nie wiedzieli na kogo konkretnie zagłosowali - Siergiusz Asketil zapowiedział w trakcie przemówienia, że Bezpieczna Zmiana przyodziała szyld Baridasar Partiax - czy taka zmiana jest bezpieczna?

Mało tego - w skład rządu mają wejść tylko i wyłącznie baridajczycy, a pamiętamy oczywiście, że ostatnio to właśnie samorząd baridajski wyłudzał pieniądze z subwencji. Jak to się ma do zapowiedzi Siergiusza Asketila o tym, że będą respektować decyzję Trybunału, skoro Prefektem Generalnym stanie się Markus Apred, który według doniesień Obserwatora Sarmackiego korzystał z usług Banku Baridasu - czy to nie zalatuje Państwu hipokryzją? Do klientów tego bardzo dziwnego tworu należeli między innymi Arsacjusz Arped - kandydat na Ministra Spraw Wewnętrznych, Kristian Arped - wybrany poseł z listy (Nie)Bezpiecznej Zmiany. Jak widzimy - kandydaci na urzędy i wybrany poseł prawdopodobnie mogą mieć udział w podłym procederze wyłudzania subwencji.

Wśród kandydatów na posłów mieliśmy m.in. Ivana von Lichtensteina - kandydata na Ministra Informacji, który jak już dzisiaj zauważył Obserwator Sarmacki - posiada kilka obywatelstw i mimo to próbował kandydować na urząd posła (pomimo obowiązującego prawa) i Eradla Adriena Marcusa da Firena - kandydata na Ministra Aktywności Społecznej, który do ostatnich godzin przed ogłoszeniem list, zapewniał mnie prywatnie, że nie zamierza kandydować i dlatego nie przyjmuje propozycji współpracy.

Podsumowując - lista wyborcza (Nie)Bezpiecznej Zmiany była w rzeczywistości nagromadzeniem osób, które prawdopodobnie brały udział w niejasnym procederze wyłudzania subwencji, grały nie fair w stosunku do innych osób, dostały szansę od niespełna 40% osób i będą rządzić Sarmacją - reprezentując interesy samorządu, który był łakomy na 100 000 libertów. I w taki oto sposób skręciliśmy w bardzo niebezpieczne czasy, które mogą pozostawić Sarmację w opłakanym stanie.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Sorcha Raven, Ryszard Paczenko.
Serduszka
4 263,00 lt
Ten artykuł lubią: Sorcha Raven, Vladimir ik Lihtenštán, Ryszard Paczenko, Krzysztof St. M. Kwazi, Yennefer von Witcher.
Komentarze
Jan Grimknur
Nie wiem czy to tylko ja, ale jakoś wyczuwam w tym wpisie jakiś taki ból dolnej części pleców. Dlaczego? Dlaczego nie można czegoś po prostu zaakceptować?
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Miły Janie, to nie jest ból niczego, tylko suche fakty, od bólu są tabletki i zioła :P
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Być może mały ból pośladów jest, ale czy zaprzeczymy temu, że część nowych władz brała udział w procederze wyłudzania pieniędzy z kiesy sarmackiej?

Osobiście nie mówię, że Siergiusz będzie złym kanclerzem, pewnie będzie świetny, ale pewnych jego propozycji i roszad zaakceptować nie można, do czego z głębi mojego serduszka wzywam!
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Ach i teraz mi się przypomniało, jak pewnego razu zarzucano Stronnictwu Federalnemu, że większość jego kandydatów to Teutończycy. Jaki to był ból d*py! A teraz wyobraźmy sobie, że SF wygrywa wybory i ogłasza, że to nie byli kandydaci SF tylko Narodowego Odrodzenia Teutonii. Ból byłby tak duży jak po murzyńskiej inwazji! Sytuacja nie miała miejsce z SF, ale ma teraz z Baridasar Partiax.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
Primo, bo sugeruje to autorka artykułu — w jaki niby sposób Prefektura miałaby kwestionować „decyzję” Trybunału? Secundo, proszę mnie nie demonizować w ramach gry politycznej; od kwartału nie jestem politykiem, o moją niezależność nie należy się obawiać — dbam o nią bardziej niż o poduszkę w nocy. Tertio, oskarżenia wobec Baridasu o wyłudzanie subwencji są niepotrzebne i mogą być krzywdzące. Nie każdemu musi podobać się sposób działania Bánco Baridasa, ale to, czy Baridas wyrządził Koronie szkodę, rozstrzygnie Trybunał Koronny, nie politycy, nie publicyści, a nawet nie Prefekt Generalny.
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
Widać gołym okiem, że ktoś tak czy inaczej zrobi wszystko aby wniosek do Trybunału odnośnie subwencji- zniknął. Społeczeństwo musi być czujne.
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Po co kruszyć kopię. Dadzą d...y to już ich nikt nie wybierze. Z tego co pamiętam wybory są dość często. I pamiętajcie jeszcze nie przyszedł czas bym kandydował :-)
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
Cytuję:
Widać gołym okiem, że ktoś tak czy inaczej zrobi wszystko aby wniosek do Trybunału odnośnie subwencji- zniknął. Społeczeństwo musi być czujne.

Za przeproszeniem, ale czytam głupoty w wypowiedzi wyżej przytoczonej. Jak można "zniknąć" wniosek do Trybunału? Przecież prawdziwa władza szanuje każdy wyrok władzy sądowniczej. Jest to ważny element państwa, nie bez powodu Asesorzy posiadają immunitet, który chroni przed wpływami polityków niezadowolonych z wyroku. Każdy Asesor w każdym Składzie Orzekającym orzeka wyłącznie na podstawie swojego zdania, bowiem politycy niezależnie jak by się głowili - po prostu nie mogą wpłynąć na decyzje władzy sądowniczej. Nowych Asesorów w razie dymisji któregokolwiek będzie wybierał Sejm, a nie Rada Ministrów. Większością dwóch trzecich, więc także KW Kobiety Sarmacji będzie mógł mieć wpływ na decyzję.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Cytuję:
Orzekającym orzeka wyłącznie na podstawie swojego zdania, bowiem politycy niezależnie jak by się głowili - po prostu nie mogą wpłynąć na decyzje władzy sądowniczej.

Ha ha ha. Co za bzdura.

Pan się doinformuje, panie ministrze, bo mogą. Wystarczy, że się zgadają i niepokornego ATK odwołają w Sejmie.
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
Cytuję:
Pan się doinformuje, panie ministrze, bo mogą. Wystarczy, że się zgadają i niepokornego ATK odwołają w Sejmie.
Przyznaję rację! Zmienimy to! :-)
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
Odwołać niepokornego Asesora można większością bezwzględną, której nie posiada ani jeden ani drugi komitet.
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
Sprostowanie:
Pomyliłem większość bezwzględną z konstytucyjną. Wycofuję powyższe słowa.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Uprzejmie informuję pana Ministra, że BP w Sejmie posiada większość bezwzględną.
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
Jedno mnie zastanawia dlaczego podatek książęcy dotyczy mieszkańców? Powinien dotyczyć tylko i wyłącznie obywateli. Za co mają płacić mieszkańcy, którzy nie dość, że nieaktywni bardzo często, to na domiar złego bardzo często są to nowicjusze nieobeznani z Sarmacją. A że nie ma systemu gospodarczego to jeszcze gorzej bo niektórym czasem ciężko coś zarobić.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.