Herold, Kristian Arped, 26.06.2016 r. o 20:13
[Rocznica] Historia Republiki oraz konkurs!

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
header.png

Meandry historii zaniosły nas tutaj — do Sarmacji. Niewielu Baridajczyków wie, co się działo podczas tej wędrówki; jak wiele wspaniałych historii zostało zapomnianych, jak wiele wielkich postaci, przywódców, animatorów kultury przeszło do historii nigdzie nienauczanej. W życiu każdej mikronacji ważne jest poczucie szeroko rozumianej „wspólnoty”, której historia poprzedników jest nieodłączną częścią.

Z powyższego, poniekąd, wykluł się w mojej głowie koncept spisania tych pokrętnych, czasem wprost — dziwnych, dziejów w formie łatwo przyswajalnej. Nie jest to bowiem praca naukowa godna poziomu uniwersyteckiego, a bardziej preludium, przystawka, „coś”, co pomoże zainteresować dzisiejszych Baridajczyków naszą wspólną przeszłością.

Wspomniany w tytule konkurs, który miał zachęcić do przeczytania artykułu: zasady są proste! Pula nagród jest równa 100 tys. lt. Wystarczy odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania w zalinkowanym poniżej quizie i modlić się, by równie mądrych co Ty jest jak najmniej, gdyż suma jest dzielona na wszystkich zwycięzców!

Chciałbym też podziękować Wam — wszystkim Baridajczykom — za Wasz wkład w budowę naszej Ojczyzny. Bez Was ta wspaniała historia nigdy by nie powstała. Postarajcie się, by była kontynuacja. Nie przedłużając:


footer.png
Serduszka
9 509,00 lt
Ten artykuł lubią: Tomasz Ivo Hugo, Cudzoziemiec, Fryderyk von Hohenzollern, Yennefer von Witcher, Markus Arped, Ryszard Paczenko, Orjon von Thorn-Surma, David de Hoenhaim, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Gustaw Witkowski, Laurẽt Gedeon I, Vladimir ik Lihtenštán, Siergiusz Asketil.
Komentarze
David de Hoenhaim
100 lat i grtuluję
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Kiedy wyniki? :D
Odpowiedz Permalink
Kristian Arped
@Yennefer

Jutro, wraz z kolejną niespodzianką. :D
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Uhuhu ciekawe to będzie?
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Wkradł się błąd we jednym miejscu, jest Margherity von Dark, a powinno być Margerity von Dark ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.