Dwór Książęcy, Cudzoziemiec, 09.06.2016 r. o 15:03
Komunikat Koronny [5/2016] — zarządzenie wyborów do Sejmu
Seria wydawnicza: Komunikaty Koronne

3GqHi048.png
Dany dziewiątego czerwca
Anno Domini 2016

Dzisiejszy dzień można uznać za pierwszy dzień oficjalnej kampanii wyborczej do Sejmu LI kadencji. Jego Książęca Mość Tomasz Ivo Hugo kilka minut po godzinie 14:30 wydał postanowienie w sprawie zarządzenia głosowania. Założone zostały już odpowiednie wątki na forum Książęcej Komisji Wyborczej, w których kandydaci mogą dokonać swoich zgłoszeń. Zgłoszenia stronnictw. Zgłoszenia nowych mieszkańców. Termin zgłaszania kandydatur mija 16 czerwca 2016 r. o godz. 23:59.

Głosowanie rozpocznie się o godzinie 00:00 w dniu 24.06.2016 r. i zakończy punkt 21:00 w dniu 27.06.2016 r. i wybierzemy w nim 7 posłów (w tym jeden poseł z listy nowych). Uprawnionych do głosowania jest 74 osób, z czego 41 osób (55%) dysponuje minimum 6 głosami.

Szanowni Państwo, zapewne zauważyliście drobne opóźnienie z jakim postanowienie w sprawie zarządzenia wyborów zostało wydane. Powód opóźnienia jest prozaiczny — natłok obowiązków, reorganizacja Dworu Książęcego, "skonsumowanie" 14. Rocznicy Założenia Księstwa Sarmacji. Głosowanie odbędzie w pierwszych dniach wakacji i liczymy na to, że przełoży się to na wysoką frekwencję.
(—) Robert Janusz v-hr. von Thorn,
Rzecznik Prasowy Dworu Książęcego.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 703,00 lt
Ten artykuł lubią: Tomasz Ivo Hugo, Siergiusz Asketil, Orjon Surma, Sereus von Ahabejż, Kuba Hogh-Sedrovski, Irmina de Ruth y Thorn, Roland Heach-Romański, Henryk Leszczyński, Baszar Svensson at Atera, Ryszard Paczenko, Adam Jerzy Piastowski, Fryderyk von Hohenzollern, Gustaw Witkowski.
Komentarze
Kuba Hogh-Sedrovski
Waga głosu 1. Jestem za stary na nowego członka, nie należę do partii. Nie obchodzą mnie wybory. :)
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Właśnie. Siła głosu jest wyceniana na oślep czy są jakieś reguły? (Przepraszam za post pod postem)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@Nikodem, siła głosu "wyceniana" jest zgodnie z ustawą, i zależy od ilości wsi lennych jakie w minionych 12 m-cy otrzymałeś. Zobacz art. 8 ustawy by poznać szczegóły.
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Według art. 8 par. 2 pkt 2. należy mi się siła głosu o wartości 6 (Niedawno dostałem wieś lenną) Czyż nie mam racji?
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Niestety nie. Wsie to jedno, ale jest warunek główny — posiadanie aktywności systemowej (czyli w tym wypadku minimum 20 punktów aktywności w momencie ogłaszania wyborów). Tego warunku nie spełniasz. To, co jest wredne... to fakt, że masz punktów 19 :/ Więc zabrakło Ci 1. A najgorsze to, że o północy wskoczy Ci 10 punktów za aktywność w SLP... Przykro mi.
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Zauważyłem. :) Gdyby aktywność odnawiała by się z każdą wiadomością spełniałbym warunki. No nic. Może za rok się uda. :)Przepraszam za zamieszanie.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
To nie zamieszanie, a wybory są co 3 m-ce ;) Więc proszę po prostu pilnować by w okolicy początku września mieć min. 20 punktów, a na pewno będzie siła głosu minimum 6 ;)
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
No czekali z ogloszeniem az strace aktywnosc :] Dyskryminacja zombie.
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Gdyby władze leżała w trumnie a nie siedziała na stołku... :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Hurra nowe wybory; jak milo i sympatycznie będzie przez następne tygodnie. Ta walka wyborcza o elektorat i kolejne podmyły na program partii.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.