Herold, Kristian Arped, 06.06.2016 r. o 16:55
Baridajska Liga Szachowa wystartowała!

header.png

Szachy od zawsze były ważnym elementem życia sportowego nie tylko Baridasu, ale i całej naszej wspólnoty — każdy doskonale pamięta Baridajsko-Sclavińską Ligę Szachową, czy też znamienitych działaczy szerzących wśród nas miłość do królewskiej gry takich jak Igor v-hr. Żdanow, Fryderyk mar. von Hohenzollern czy też Michał hr. Bryennios.

5GBcIam5.jpg
(szachista grający z maszyną — brak zainteresowania sportem)

Ostatnimi czasy, niestety, nie organizowano praktycznie niczego, co miałoby z szachami cokolwiek wspólnego. Idea odrodzenia ligi, choć w nieco innym kształcie, narodziła się przy okazji rozpoczęcia prac porządkowych przez Marszałka Dworu Siergiusza hr. Asketila, mających na celu wyburzenie starego gmachu BSLS-u oraz zajęcie terenu przez odradzający się Baridajski Związek Piłki Nożnej.

Gdyby nie wspomniany już wcześniej hr. Bryennios i jego protest w iście rejtańskim stylu — byłoby już po wszystkim. To właśnie jemu mogą teraz dziękować wszyscy Baridajczycy (i nie tylko!) za to, że nie pozwolił na upadek tak wartej uwagi inicjatywy.

Tyle historii — czas na radosną teraźniejszość. Po tygodniu ciężkich prac informatyków zatrudnionych na śmieciówkach Baridajska Liga Szachowa ruszyła. Muskuły SLP-owców to przeżytek — teraz liczy się prężny umysł!


footer.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 066,00 lt
Ten artykuł lubią: Ryszard Paczenko, Siergiusz Asketil, Cudzoziemiec, Arsacjusz Arped, Gustaw Witkowski, Maria von Primisz, Ignacy Urban de Ruth, Adam Jerzy Piastowski, Markus Arped.
Komentarze
Ryszard Paczenko
Gratulacje i powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Wspaniała inicjatywa! Powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Szachy to wojna a wojna to piekło.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.