Bogowie z Sedru - jacy są?
Seria wydawnicza: Sedr

Kochani!

Zauważyliście, że kochani składa się z 7 liter? Taka ciekawostka, troszkę powiązana z liczbą 7. Dzisiaj przedstawię Wam 7 bóstw z religii siedmiu. Gotowi?

Flora – matka-stworzycielka v-świata. Osiadła na terenach dzisiejszego Sedru. Przez 7 lat chodziła po świecie tworząc go. Ostatnim jej dziełem była wyspa na której znajduje się Sedr. Niestety jej pierworodny syn wskutek walki z ludźmi zmarł i z jej 7 legendarnych łez powstały rzeki na wyspie. Jest patronką całego świata, a pierwsze kapłanki-czarodziejki uczyły się magii od niej.

Girdeno – mąż Flory. Jeden z pierwszych ludzi, który dzięki związkowi z Florą stał się jednym z bogów. Wielki budowniczy, stworzyciel 7 najpiękniejszych pałaców, jakie świat widział. Wspólnie z Florą panują nad całym światem. Patron zawodów związanych z budownictwem.

Kautuls – pierworodny syn Flory. Zamordowany przez zbuntowanych ludzi. Pan zaświatów do których trafił po śmierci. Rozlicza wszystkich ludzi, a tych którzy go zamordowali zamienił w kamień. Po wstąpieniu w zaświaty nigdy nie spotkał swej matki.

Nyja.jpg
Kautuls

Faunara – córka Flory i Girdeno. Opiekunka całej przyrody. Stworzycielka elfów, które do te pory widywane są na wyspie. Elfy są strażnikami przyrody, którą ludzie chcą zawłaszczyć. Faunara nie jest łaskawa dla ludzi, którzy nie stosują się do zasad przyrody. Rozkazywała elfom aby ich złapały i zamieniły w wierzby płaczące – stąd ich duża ilość na północnej stronie wyspy. Jest patronką leśników, zoologów i przyrodników.

artemis_m.jpg
Faunara

Felicio – brat Flory, kochanek Faunary. Za swój związek z córką Flory był skazany na wygnanie. Jednak nigdy nie zniknął z panteonu. Wskutek swoich możliwości (znikanie oraz szybkie przemieszczanie), Flora nigdy go nie dopadła. Według legend zamieniał się w wielkiego czarnego kruka.

czarny-kruk-w-blasku-ksiyca-umieszczajcym-na-drzewie-45126985.jpg
Felicio jako kruk

Mitacjo – syn Felicia i Faunary. Bóg, który stąpił na ziemię i żył przez wiele stuleci wśród ludzi. Potrafi uzdrawiać i pomagać ludziom, którzy zwrócili się do niego i mieli dobre intencje. Ze wszystkich bogów najbardziej miłuje ludzi.

Ratucjo - syn Flory i śmiertelnika o imieniu Izydjos. Flora bardzo go kochała i pomimo, że jego ojcem był śmiertelnik, postanowiła go włączyć w szeregi boskie. Spotkało to się ze sprzeciwem Faunary i Felicio i wywołało to wojnę boską, którą wygrała Flora. Ratucjo stał się nauczycielem kowali i cieśli. Wspólnie z nimi doskonalił metody do perfekcji.

Jak widzicie Religia Siedmiu opiera się na bóstwach – Florze, Girdeno, Kautulsa, Faunary, Felicia, Mitacja oraz Ratucja. Którego z nich chcielibyście spotkać? W kolejnym artykule zabiorę Was w podróż po świątyniach boskich!
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
2 152,00 lt
Ten artykuł lubią: Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Robert Fryderyk, Ryszard Paczenko, Sorcha Raven, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Robert Fryderyk
Buk jest tylko jeden, i jest to Wanda! WANDOSŁAWIĘ!
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Wielcy przedwieczni mówią że bogowie są łaskawi :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Bogowie i boginie; mitologie i legendy to jest to co lubię. Do tego dorzucamy bechterów i mamy przepiękny Świat.
Permalink
Ryszard Paczenko
Kautuls nieco podobny do Wielkiego Mistrza Zakonu Dionizosa ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.