Park Stołeczny, Daniel Chojnacki, 25.05.2016 r. o 21:02
Zmiany, zmiany, zmiany

kanclerz.png

Drogie Sarmatki,
Drodzy Sarmaci,


Obejmując urząd Kanclerza miałem świadomość tego, że moja praca będzie obarczona wyrzeczeniami w postaci zajętych późnych wieczorów spędzonych na rozmowach z ministrami. Jest to, niestety, jedyny czas, który byłem w stanie wygospodarować. Do tej pory udawało mi się zapewnić Radzie Ministrów tyle czasu, ile to było potrzebne do kierowania jej pracami (celowo dobrałem sobie współpracowników, których nie trzeba prowadzić za rękę). Niestety, w związku ze wzmożonym atakiem realiozy, przez okres najbliższych dni (tygodni) moja dostępność może być jeszcze niższa niż dotychczas.

Tym samym z przykrością informuję Was, że z uwagi na zaawansowaną realiozę postanowiłem złożyć na ręce Jego Książęcej Mości rezygnację z urzędu Kanclerza.

Wszystkim współpracownikom, w szczególności członkom Rady Ministrów, pragnę serdecznie podziękować za okres wspólnej pracy. To była wspaniała przygoda, którą chętnie bym kontynuował. Poczucie odpowiedzialności za nasz wspólny dom nakazuje mi jednak przekazać kierowanie rządem komuś, kto będzie w stanie czynić to bardziej efektywnie. Chciałbym również podziękować tym, którzy krytykowali nasze działania (a najbardziej dziękuję tym, którzy polemizowali z nami merytorycznie).

Przez okres kadencji zrealizowaliśmy wiele punktów z programu wyborczego „Husarii Paze.. Miłości” (do porównania naszych działań serdecznie zachęcam, program jest ogólnodostępny). Część z nich jest jeszcze w fazie realizacji, część projektów ustaw i zarządzeń jest gotowa do publikacji i wymaga jedynie sporządzenia uzasadnienia. Tym zajmie się już jednak mój następca. Jemu samemu pozostawiam przedstawienie tych projektów, których nie wdrożyła obecna Rada Ministrów (włącznie z zapowiedzianą podwyżką wynagrodzeń :-) ).

Jednocześnie (tym razem, z radością) informuję, że będę rekomendował posłom poparcie kandydatury obecnego Podkanclerzego, Rolanda Heacha, jako nowego Kanclerza. Jest to w mojej ocenie kandydatura najlepsza z możliwych, biorąc pod uwagę nie tylko obecnie piastowane stanowisko, ale też cechy osobiste kandydata na Kanclerza. Roland, gratuluję decyzji, życzę jednogłośnego wyboru na stanowisko oraz wiele satysfakcji z pracy.

(—) książę Daniel Chojnacki,
Kanclerz Rządu Jego Książęcej Mości

Rejestr zmian

Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.