Sedr - wyspa z tradycjami i tajemniczą religią siedmiu
Seria wydawnicza: Sedr

Sarmatko, Sarmato!

Czy wiesz, że Sedr jest kolebką dawnych religii? Na dowód tego zabiorę Was po lennie Sedr w którym niegdyś jak i dziś czuć powiew magii!

Dzisiaj pozwolę sobie przedstawić Wam ciekawostki odnośnie tej pięknej wyspy! Pierwsi ludzie pojawili się tutaj już prawie 8 000 lat temu! Przez ten czas mieliśmy wiele różnych małych królestw, ale religia pozostawała cały czas taka sama! Tutejsi mieszkańcy(a według badań 40% do dziś) wierzyło w całą plejadę bóstw. Wiara ta pozostała do dziś, a dowodem na to jest liczba wiernych na mszach m.in. w świątyni Flory. Flora jest najważniejszym bóstwem religii zwanej Religią Siedmiu.

botticellizblizeniekx8.jpg
Wizerunek Flory w Muzeum 7 bóstw

7 jest bardzo ważną cyfrą na wyspie. Wiążę się to z 7 bóstwami, 7 synami Flory, którzy rządzili na początku przez 7 stuleci, 7 pałacami wybudowanymi rękoma męża Flory – Girdena oraz 7 rzekami, które znajdują się na terenie wyspy. Według legend każda z nich powstała z łez Flory. Jak widzicie 7 jest najważniejszą cyfrą na wyspie. Większość miejscowości położonych na niej ma w nazwie 7 liter, a kobiety i mężczyźni mają imiona składające się z 7 liter. W tym i ja.

W dniu jutrzejszym przedstawię Wam całą plejadą bóstw z wyspy Sedr!
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Ryszard Paczenko, Guedes de Lima.
Serduszka
4 459,00 lt
Ten artykuł lubią: Ryszard Paczenko, Edmund Strzelecki, Tomasz Ivo Hugo, Sorcha Raven, Irmina de Ruth y Thorn, Andrzej Fryderyk, Robert Fryderyk, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Sorcha Raven
Tak, tak 7 to magiczna liczba.
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Szkoda ze nie 5 :D
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Wydaje mi się, że każda liczba jest magiczna... na swój sposób.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
7 fajna liczba ale 13 fajniejsza:) GJ!
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
40% Flora - chyba chlora ;) Uwierzyłbym od razu!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.