Dwór Książęcy, Tomasz Ivo Hugo, 11.05.2016 r. o 12:31
Podbój Kosmosu - podsumowanie
Seria wydawnicza: Podbój Kosmosu

T
o już ostatni artykuł z wyjaśnianiem zasad podboju Kosmosu. Starałem się Wam przedstawić KIM, CZYM, GDZIE i CO BĘDZIE GRANE. Dzisiaj chciałbym Wam przybliżyć koncepcję Punktów Zwycięstwa, które Gracze będą uzyskiwać w trakcie rozgrywki, pokazać testowe posty na Forum Centralnym i zaprosić do zgłaszania :)

P
unkty Zwycięstwa służą do utworzenia rankingu Graczy/Agencji Kosmicznych; a jak będą środki, to co jakiś czas może Gracze/Agencje otrzymają liberty ;) Można je uzyskać w wyniku badań obcych form życia oraz przedmiotów Obcych - Punkty Zwycięstwa w wyniku badań będą równe współczynnikowi Badanie istoty lub przedmiotu. Gdy załoga Gracza przeprowadzi ekspedycję (choćby jedną turę), otrzyma 1 PZ za 1 turę ekspedycji, jeśli choć jeden członek ekspedycji powróci żywy na Prom. Gdy już przeprowadzi ekspedycje na co najmniej 8 nowych (nieeksplorowanych przez innych Graczy) planetach w co najmniej 5 różnych nowych (nieodkrytych przez innych Graczy) układach, wówczas będzie otrzymywać 1 pkt za każdą nowo eksplorowaną planetę i 1 pkt za każdy odkryty nowy układ. Mogą się też pojawić szczególne i długie zadania do wykonania, za które także będzie można uzyskać PZ.
Punkty Zwycięstwa będzie można także stracić - w dwóch przypadkach: (1) gdy zabije się obcą formę życia zabraną na Prom kosmiczny, (2) gdy wypuścimy obcą formę życia na planecie o atmosferze, która jest dla istoty trująca (dla przypomnienia - każda istota będzie miała parametr At (opisany słownie), który będzie oznaczał w jakim/-ch rodzaju/-ach atmosfery będzie można wypuścić obcą formę życia).

J
ak będzie wyglądać rozgrywka, opisałem w pierwszym artykule dotyczącym zasad, ale po krótce przypomnijmy sobie. Gra będzie rozgrywać się w turach, z których każda będzie trwać ok. tygodnia (od poniedziałku do niedzieli). Ok. 20:00 w niedzielę będę informował każdą Agencję (Gracza) o statusie misji, ekspedycji i sugerował ewentualne działania (przemieszczanie, leczenie, naprawa itp.) i co w ich wyniku będzie mogło się wydarzyć. W trakcie tury Gracze (Agencje) powinni opisywać w artykule(-łach) na DSG co się w niej wydarzyło. Ja dam Wam tylko wytyczne w postaci rodzaju terenu oraz ewentualnych obcych form życia i przedmiotów Obcych widocznych w zasięgu widzenia, eksploracji. Ostatni artykuł w turze, powinien przede wszystkim pojawić się przed 20:00 w niedzielę, a po drugie - zawierać informacje na temat zamiarów ekspedycji na następną turę - czynności, jakie chce podjąć w miejscu, w którym się znajduje, czy może chce się przemieścić i w którym kierunku, o ile pól. Wówczas poinformuję czy mogą być podjęte poszczególne czynności i jeśli to jest np. przemieszczenie się na inne pole, to opiszę pole eksploracji, a jeśli przemieszczenie będzie o więcej pól, to opiszę także pola odkrywane, ewentualne spotkania z obcymi formami życia. Jeśli ostatni artykuł nie będzie zawierał żadnych informacji nt. zamiarów na następną turę, to przede wszystkim konsekwencja będzie taka, że załoga zostanie w dotychczasowym miejscu. Przy opuszczeniu (nienapisaniu żadnego artykułu) 4 tur, bez zgłoszenia urlopu, w tym samym miejscu, załoga zaginie. Jeśli minie łącznie 8 tur, wóczas także zaginie Prom, czyli gra dla tego Gracza się zakończy. Jeśli będzie chciał, będzie mógł rozpocząć od nowa.

G
dzie te wytyczne będę umieszczał? Na Forum Centralnym. Jak pamiętacie, mam nadzieję, jest tam stworzony dział Podbój Kosmosu. W którym dotąd były tematy dotyczące zasad, ale teraz pojawiły się dwa testowe (i do zgłoszeń). W tym akapicie najważniejsza jest KARTA GRACZA. Tutaj będę (tak, ja) opisywał skład załogi i jej parametry (przede wszystkim Życie może się zmienić, ale zbyt niskie Ż obniży pozostałe parametry), status Łazika (jak pamiętacie - można go stracić), rodzaje urządzeń (ich status, jeśli będą zepsute lub poziom zużycia) i ilość zasobów. Będą tam też opisane tutaj Punkty Zwycięstwa. No i oczywiście miejsce, w którym się znajduje załoga czy też jej część (ekspedycja). Bardzo proszę o zapoznanie się testowym postem - będę wdzięczny za wszelkie sugestie, ponieważ to ma być dla Was czytelne i wygodne. Wypełniał będę te karty na podstawie Waszych zgłoszeń. Kolejne posty, które będą się pojawiały, będą dotyczyły tych sugestii dotyczących kolejnych tur, o czym napsiałem powyżej, a także w pierwszym artykule.

Z
apraszam więc WSZYSTKICH do składania zgłoszeń do gry. Wszystkich, czyli KAŻDEGO MIKRONAUTĘ. Poproszę Was, drogie Sarmatki i drodzy Sarmaci, żebyście przekazywali wici swoim znajomym i przyjaciołom z innych mikronacji - im nas więcej, tym gra będzie ciekawsza. Zgłoszenie proszę składać w wątku na Forum Centralnym, a w nim należy przedstawić (bardzo proszę w miarę możliwości w jednym poście umieścić wszystko ;-) ):
  1. ilu i jakich członków załogi zabieracie (nie potrzeba parametrów podawać); pamiętajcie, że na początku musi być Dowódca
  2. ile i jakie urządzenia zabieracie
  3. ile Zasobów zabieracie
  4. liczbę poszczególnych rodzajów miejsc (mieszkalnych, magazynowych i zasobów) na Promie (nie każde miejsce musi być zapełnione)
Starajcie się pilnować współczynników Promu - nośność i liczba miejsc, ale też nie przejmujcie się błędami czy brakami, będę dawał Wam znać w przypadku przekroczenia.

J
ak już wspomniałem - wątki testowe utworzyłem dwa. Drugi dotyczy "mapy" gwiezdnej tworzonej póki co słownie. Opisywał będę w niej odkryte układy i planety w nich znajdujące się, a także odległości do innych układów. Przy planetach opisana będzie ich wielkość wraz z ilością odkrytych (eksplorowanych) pól przez Graczy, rodzaj atmosfery (pamiętacie? przy niektórych będą potrzebne Skafandry, a nawet Łazik). Jak zaznaczyłem w pierwszym artykule dotyczącym zasad, na eksplorowanych polach nie zdarzy się nic nowego przez 10 tur od zakończenia ekspedycji je odkrywającej, więc podam także czas od eksploracji, jeśli będzie mniejszy niż 10. Żeby nie komplikować (he, he), te tury będą liczone od zakończenia ekspedycji przez danego Gracza.

Podobnie, jak wcześniej, poniżej przypominam Wam linki do poprzednich artykułów:
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 248,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Ryszard Paczenko, Irmina de Ruth y Thorn, Jan Grimknur.
Komentarze
Tomasz Ivo Hugo
Bardzo wszystkich przepraszam, ale kliknąłem publikację zamiast podglądu - artykuł jeszcze nie jest gotowy. Dam znać jak skończę.
PRZEPRASZAM ZA UTRUDNIENIA
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Ok, już mam nadzieję gotowe :)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Propsuję! :)
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Zazdroszczę inwencji :)
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Ponieważ pomysł mi się bardzo podoba, choć nie mam szans na wzięcie udziału...
Uczestnicy jacyś są/
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Miał być znak zapytania, przepraszam
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.