Obserwator Sarmacki, Cudzoziemiec, 02.05.2016 r. o 14:19
Sarmacja w półfinałach v-Mundialu! Przeciwnikiem Abachazja!
Seria wydawnicza: Sport

W dniu wczorajszym drużyna Księstwa Sarmacji rozegrała ćwierćfinałowe spotkanie w ramach odbywającego się na Nordacie v-Mundialu! Przeciwnikiem naszej drużyny był jeden z współorganizatorów imprezy — Królestwo Hasselandu. Wcześniej, w czasie rozgrywek grupowych Hasseland występował w tej samej grupie co Sarmacja, a bezpośrednie spotkania obu drużyn kończyły się raz zwycięstwem Sarmacji, raz Hasselandu. Tym razem nie ma już wątpliwości kto jest lepszy — Sarmacja pokonała w ćwierćfinałowym spotkaniu Hasseland 3:1!

SARMACJA 3 — 1 HASSELAND

Wynik w spotkaniu otworzył Miron Izvor, sarmacki napastnik, który w 7 minucie spotkania po pięknym podaniu od van Harena strzałem z dystansu pokonał Boona. W pierwszej połowie Sarmacji przeważali w stopniu niewielkim, a Hasseland próbował atakować naszą bramkę, raz udało się im nawet oddać strzał, lecz doskonale ustawiony Collado wybronił nas przed stratą gola. Ta sztuka nie udała mu się w 57 minucie, kiedy piłkę na głowę przyjął napastnik Hasselandu, Fossum, i skierował ją pod rzucającym się w długi róg bramkarzem Sarmacji. Wyrównanie spowodowało, że w Sarmatów wstąpiły nowe siły, a z kolei Hasselandczycy zaczęli słabnąć. Już w 67 minucie Bork otrzymał podanie od Atlantico i nie dając szans Boonowi podwyższył wynik na 2:1, zaś w 81 minucie ponownie Izvor, w akcji będącej kopią sytuacji z 7 minuty spotkania, posłał piłkę w okienko bramki Hasselandu i ustalił wynik spotkania na 3:1. Warto wspomnieć, że drużyna Hasselandu zagrała mocno defensywnie, murując swoją bramkę, niemalże identycznie jak w spotkaniu, które w czasie fazy grupowej z Sarmacją wygrała. Z kolei, my, dla odmiany zagraliśmy nieco bardziej ofensywnie. Dodatkowo wzmocniliśmy motywację 1 000 000 premii w przypadku wygranej spotkanie! UDAŁO SIĘ! Awans do półfinałów jest nasz!

W półfinale spotkamy się natomiast z Abachazją. Drugą parę półfinałową stworzy Królestwo Elderlandu (które sensacyjnie! wyeliminowało z dalszej gry niezwyciężoną drużynę La Palmy) oraz Mandragorat Wandystanu.

Nasz kolejny Przeciwnik

Abachazja została zgłoszona do rozgrywek MUP w dniu 9 września 2015 roku, w 22 sezonie rozgrywek, czyli przed jesiennym v-Mundialem (obecny v-Mundial to sezon 25), jest to zatem okres ledwo 8 miesięcy temu. Od samego początku jej trenerem jest Tomasz Bagrat Dostojewski (znany wcześniej jako Tomasz I Bagrat).

W v-Mundialu rozgrywanym na boiskach Sclavinii i Baridasu Abachazja grała w Grupie D, i ostatecznie zajęła w niej 4 miejsce. W kolejnym, 23 sezonie, w Lidze Mikroświatowej, Abachazja występowała na 3 poziomie (z 3) rozgrywek i... wygrała rywalizację w tej grupie co dało jej awans do 2 Ligi Mikroświatowej. W sezonie 24, występując w 2 Lidze Mikroświatowej Abachazja zakończyła rozgrywki na 3 miejscu (spośród 7 teamów). W sezonie bieżącym, 25, w czasie v-Mundialu rozgrywanego w BroBiaAbaHassie, Abachazja znalazła się w Grupie B, wraz z Wandystanem, Teutonią, Baridasem i Bantu. Do ćwierćfinałów awansowała z 2 miejsca w grupie, i trafiła na zwycięzców grupy D — Pięciopolskę. Wygrana z VRP, w stosunku 2:0, to jedna z największych sensacji bieżącego v-Mundialu! Warto też dodać, że Abachazja jest jednym z czterech krajów organizujących obecny v-Mundial. W grudniu 2015 roku Abachazja została systemową Drużyną Miesiąca.

Abachazji droga przez obecny v-Mundial:
  • 2016-05-01, ćwierćfinał, Abachazja - VRP 2 - 0 (1 - 0)
  • 2016-04-27, grupowy, Abachazja - Baridas 4 - 1 (4 - 1)
  • 2016-04-24, grupowy, Abachazja - Królestwo Bantu 4 - 0 (2 - 0)
  • 2016-04-20, grupowy, Wandystan - Abachazja 3 - 0 (3 - 0)
  • 2016-04-17, grupowy, Królestwo Teutonii - Abachazja 0 - 1 (0 - 0)
  • 2016-04-06, grupowy, Abachazja - Królestwo Teutonii 6 - 0 (2 - 0)
  • 2016-04-03, grupowy, Abachazja - Wandystan 3 - 1 (2 - 1)
  • 2016-03-30, grupowy, Królestwo Bantu - Abachazja 0 - 3 (0 - 3)
  • 2016-03-27, grupowy, Baridas - Abachazja 1 - 0 (0 - 0)

Niech wygra lepszy!
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Michaś Elżbieta II.
Serduszka
5 136,00 lt
Ten artykuł lubią: Irmina de Ruth y Thorn, Baszar Svensson at Atera, Henryk Leszczyński, Jacek Wójcik, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Tomasz Ivo Hugo, Michał Michaelus, Ryszard Paczenko, Michaś Elżbieta II, Daniel Chojnacki.
Komentarze
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Będzie ciężko... ale do boju!
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
No to zapowiada się znowu ciekawie, a i lekko nie będzie. Mecze z czarnymi końmi czy niespodziankami (sensacjami) turnieju bywają trudne.
Do boju i powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Bardziej mnie to ekscytuje niż rozgrywki z nieistniejącego reala :)
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
A pozostale mecze?
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.