Obserwator Sarmacki, Cudzoziemiec, 28.04.2016 r. o 09:33
Znamy pary ćwierćfinałowe Mundialu!
Seria wydawnicza: Sport

Znamy pary ćwierćfinałowe v-mundialu! Mechanizm parowania drużyn w ćwierćfinałach bazuje na ilości punktów, które te drużyny zebrały w czasie rozgrywek grupowych. Ta, która zdobyła najwięcej gra z tą, która zdobyła najmniej, i tak dalej.
 1. La Palma 24
 2. Sarmacja 21
 3. VRP 20
 4. Parlandia 20
 5. Wandystan 19
 6. Abachazja 18
 7. Hasseland 17
 8. Elderland 15
Wszystko stało się jasne! O awans do półfinałów powalczą:
 • Królestwo Elderlandu (15) - La Palma (24)
 • Hasseland (17) - Ksiestwo Sarmacji (21)
 • Abachazja (18) - VRP (20)
 • Parlandia (20) - Wandystan (19)

Q74K8d5d.jpg

Królestwo Elderlandu - La Palma
Obie drużyny dotąd spotykały się ze sobą aż 20-krotnie! Jedenaście spotkań rozstrzygnęło się na korzyść La Palmy, w sześciu wygrywała drużyna Elderlandu, a w trzech padł remis. Zrządzenie losu sprawiło, że obie drużyny w fazie grupowej znajdowały się w tej samej grupie i w obu spotkaniach wygrywała La Palma — 2:1 i 4:0! Ostatnia wygrana Elderlandu odnotowana została równo rok temu. W kolejnych 9 spotkaniach padł jeden remis i aż osiem zwycięstw La Palmy. Na korzyść Palmowców przemawia nie tylko historia, ale także większa siła teamu (10 vs. 9), forma (12 vs. 9) i wiekowość drużyny (28 vs. 31). Wydaje się więc, że faworytem tego spotkania jest bez wątpienia La Palma i zapewne to właśnie ta drużyna będzie pierwszym półfinalistą.

Hasseland - Księstwo Sarmacji
To druga para ćwierćfinałowa, która miała już okazję ze sobą na tym mundialu walczyć. Obie drużyny grały w grupie C. Do tej pory spotykały się ze sobą w sumie 4 razy. Dwukrotnie zwyciężała Sarmacja, jeden raz Hasseland, raz padł remis. W fazie grupowej nastąpił podział 50/50 — jedno spotkanie wygrał Hasseland, drugie Sarmacja, oba zakończyły się wynikiem 1:0. Hasseland jest zatem mocno niewygodnym przeciwnikiem dla Sarmacji, a aktywność i umiejętności selekconera jeszcze mocniej sprawę komplikują. Porównując siłę drużyn (11 Sarmacja, 8 Hasseland), formę (14-9) czy ich wartość (57 mln vs. 20 mln) możnaby oczekiwać, że Sarmację czeka gładkie, łatwe i spokojne spotkanie. Nic jednak z tego. Zwycięzcą tego spotkania może być każdy, a o awansie zdecyduje dyspozycja dnia.

Abachazja - VRP
Te dwie drużyny jeszcze nigdy się ze sobą nie spotkały. Abachazja to wicelider grupy B, VRP to zwycięzca grupy D. Abachazja jest z pewnością zaskoczeniem rozgrywek. Do MUP dołączyła ledwo pół roku temu, a już zdążyła awansować do wyższej klasy rozgrywek i namieszać na aktualnym mundialu. Z kolei VRP to wicemistrz poprzedniego mundialu. Porównanie potencjału obu drużyn wypada na korzyść VRP tylko w sile zespołów (11-9). Kiedy jednak spojrzymy na formę to zauważymy potencjał zbliżony (12-12). A jeszcze ciekawej robi się kiedy przeanalizujemy ostatnie ustawienia obu drużyn — siła (12 VRP, 11 Abachazja), forma (12 VRP, 15! Abachazja) czy wiek grających (31 VRP, 29 Abachazja). Wartość obu teamów jest porównywalna (35 - 32 mln), podobnie umiejętności selekconerów (po 7 belek). Wynik tego spotkania może być każdy... kto więc awansuje do półfinałów?

Parlandia - Wandystan
I ostatnia para ćwierćfinałowa... Spotykali się ze sobą dotąd 2 razy. Raz wygrał Wandystan, raz wygrała Parlandia. Wandystan jednak jest prowadzony przez najlepszego selekcjonera spośród wszystkich trenerów drużyn w MUP — Karakachanow ma aż 11 belek doświadczenia, kiedy jego przeciwnik ma... 3. Siła obu drużyn jest dziś porównywalna (po 10 belek), jednak Wandystan zyskuje znaczną przewagę dzięki znacznie lepszej formie zawodników (15-12). Wyraźnie lepsza jest też formacja obronna Wandystanu, ale... w ofensywie przewagę zdają się zyskiwać Parlandczycy. To trzecia arcyciekawa para ćwierćfinałowa i ponownie — każdy wynik jest możliwy!

yi54ftNC.jpg

Obstaw wyniki!
Zapraszam Was do wspólnej zabawy! Obstawiamy kto zwycięży w poszczególnych meczach. Robimy to poprzez podanie pary meczowej i określenie wyniku w formie "1" lub "x" lub "2", gdzie 1 oznacza pierwszą drużynę z pary, 2 oznacza drugą, zaś x oznacza remis. To proste! Czym byłby zakład o wynik bez szans na wygraną?! Aby zatem wziąć udział w zabawie wpłaćcie 5000 lt na konto Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Kwoty w ten sposób zebrane utworzą pulę, którą dodatkowo SLP powiększy o 1000 lt za każdą dokonaną przez Was wpłatę — zatem Wy wrzucacie 5000, a do puli trafia 6000! Wygrywa osoba, która trafi najwięcej spotkań!
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Zbyszko Gustolúpulo.
Serduszka
4 402,00 lt
Ten artykuł lubią: Henryk Leszczyński, Tomasz Ivo Hugo, Ryszard Paczenko, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Irmina de Ruth y Thorn, Michał Michaelus, Zbyszko Gustolúpulo, Baszar Svensson at Atera.
Komentarze
Tomasz Ivo Hugo
Ciekawie i emocjonująco się zapowiada!
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Nieskromnie napiszę, że wytypowałem (w grze) rywala Sarmacji. :)
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Popcorn gotowy :)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Słusznie, słusznie :) A panów zapraszam do zakładów! Tu, w komentarzach :)
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
ja na zakłady za biedny jestem :)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
E tam, na jeden zakładzik jak widzę jest :P
Odpowiedz Permalink
Orjon Surma
Przy takim obrocie spraw w wielu przypadkach może być istna loteria. No może oprócz La Palmy. ;)
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
No to będzie ciekawie... na pewien przewidywalny sposób :) a ten stadion wygląda jak wielki małż.
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Zaraz zadotuję parę artykułów i nic nie będzie :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.