Dwór Książęcy, Tomasz Ivo Hugo, 26.04.2016 r. o 10:11
Lennicy nie lenić się! Dodatkowe nagrody!
Seria wydawnicza: Tydzień z lennem

P
odbój Kosmosu podbojem, ale trzeba także mocno stąpać po Ziemi. Więc czas zejść z nieba na ziemię i popracować w swoich Lennach. Bardzo serdecznie dziękuję Wielmożnej Wicehrabinie Irminie de Vellior y Thorn oraz Jaśnie Oświeconemu Diukowi Vladimirowi Ivanovitsš ik Lihtenštán za ich opiekę nad swoimi majątkami ziemskimi. Mam nadzieję, że inni Lennicy pójdą w stronę Pionierów :) Oczywiście słowa słowami, ale podziękowania będą wymierne!

M
yślę, że oboje Uczestnicy pokazali nam wszystkim, jak fascynujące mogą być lenna. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem ich opieki. Miło było patrzeć jak się rozwija i buduje Lenno Kryształ. Choć wciąż mnie ciekawi skąd ta nazwa! No jak w końcu będzie wyglądać Pałac? Z zaciekawieniem czytałem o architekturze i sztuce sakralnej w Hrabstwie Abvienolheim, to trzeba zobaczyć na własne oczy. Niemniej interesujące było strzeszczenie żywotu św. Boromeusza Irmina - mam nadzieję na więcej szczegółów; a jeśli takie już są, to poproszę o linki! Nie wiedziałem, że w Abvienolheim będzie można znaleźć tyle magii, że początki historii tego Hrabstwa są takimi interesującymi legendami. I jeszcze potwory! Niby Diuk przedstawił poradnik jak się ich ustrzec, a po jego przeczytaniu aż chce się je spotkać.

Z
apraszam wszystkich Lenników do kolejnej, majowej edycji konkursu książęcego “Tydzień z lennem”... nie lenić mi się! Dla przypomnienia: Każdy zakwalifikowany Uczestnik, w wyznaczonym przeze mnie tygodniu (od poniedziałku do niedzieli) będzie musiał napisać i opublikować na stronie głównej (sarmacja.org) co najmniej 1 artykuł, liczący co najmniej 1 tys. znaków (ze spacjami). Oczywiście artykuły muszą być unikalne w ramach konkursu, co oznacza, że jeśli ktoś będzie brał kolejny raz udział, to artykuły będą musiały się zauważalnie różnić od artykułów, które brały udział poprzednio. Ale “w ramach konkursu”, co oznacza, że każdy może przypomnieć Sarmatkom i Sarmatom swoje artykuły nie biorące udziału w konkursie, zwłaszcza sprzed dzisiejszego dnia; oczywiście pod warunkiem 1 tys. znaków (ze spacjami). Uczestnik musi opublikować co najmniej jeden taki artykuł, a maksymalnie 5 (o tym górnym poziomie poniżej). Za każdy taki artykuł, Uczestnik otrzyma nagrodę pieniężną. Dzięki porozumieniu z JKW Kanclerzem i szanowną Radą Ministrów, już dzisiaj mogę z całą pewnością ogłosić, że nagroda za jeden artykuł będzie wynosić 3 000 lt. Jednak nagroda dla jednego Uczestnika w danym miesiącu nie będzie wyższa niż 15 000 lt; stąd te max 5 artykułów spełniających warunek ilości znaków. I żeby nikt nie “odfajkował” wszystkiego w jeden dzień - tylko jeden spełniający warunek ilości znaków artykuł z danego dnia będzie nagradzany. Każdy Uczestnik, który opublikuje maksymalną ilość artykułów w danym miesiącu, zostanie nagrodzony złotym medalem Orderu Liry (literatura).

Z
godnie z tytułem, a przede wszystkim PEWNĄ sugestią, ogłaszam, że w konkursie każdy Uczestnik będzie mógł zdobyć dodatkowe nagrody. Jednak o ile nagrody przewidziane od początku, są przyznawane z racji wzięcia udziału, a konkretniej napisania artykułu/-ów, tak dodatkowe już będą do zdobycia w ramach PLEBISCYTÓW. Raz na kwartał będę przeprowadzał głosowanie na najlepszy, w minionym kwartale, artykuł biorący udział w konkursie. Zwycięzca otrzyma 15 000 lt. Natomiast raz na rok zorganizowany zostanie konkurs na najlepszy CYKL artykułów - zwycięzca otrzyma 45 000 lt. Specjalnie użyłem słowa "cykl", ponieważ tutaj pod uwagę będzie brana twórczość Uczestnika, który napisał w swoim tygodniu co najmniej 2 artykuły biorące udział w konkursie. Trochę inaczej niż w mojej deklaracji w artykule rozpoczynającym konkurs, ale myślę, że korzystniej ;-)

Z
atem serdecznie zapraszam do zabawy! Zgłoszenia proszę przysyłać do południa w niedzielę za pośrednictwem Poczty Konnej. Pamiętajcie - kto pierwszy, ten lepszy. Listę zakwalifikowanych na maj (4 tygodnie: 2-8, 9-15, 16-22, 23-29) ogłoszę najpóźniej w niedzielę, chyba że wcześniej otrzymam 4 zgłoszenia. Nie leńcie się i nie boczcie się! To konkurs nie dla księcia, a dla Was. A skutki udziału w tym konkursie będą samym pożytkiem - i dla Was, i dla Sarmacji.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 693,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Irmina de Ruth y Thorn, Vladimir ik Lihtenštán, Yennefer von Witcher, Michał Pséftis, Sereus von Ahabejż.
Komentarze
Jan Grimknur
Jestem już w Sarmacji prawie miesiąc, a jedyne co mi się udało dowiedzieć o różnego rodzaju lennach to fakt, że one są i ktoś je ma. Czy jest coś więcej? Czy jest gdzieś info o nich? Gdzie szukać informacji? IES leży i kwiczy pod tym względem...
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
No właśnie... Także dlatego zorganizowałem ten konkurs - żeby Sarmatki i Sarmaci coś się dowiedzieli o lennach. Choć tutaj bym IES nie mieszał i nie ganił ;-)
Mamy ich ok. 50, a otrzymać lenno można już, gdy stanie się baronem.
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Ach tak!
Czyli w zasadzie mógłbym takie dostać? Trzeba było to powiedzieć przed konkursem, ale pewnie, po co :P Jeszcze bym wygrał ;)
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Przy czym ja sobie żartuję, żeby wszystko było jasne :)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Wiesz Ryszardzie, lenno Prawda byłoby w pytkę :P
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
No, nazwa może szlachetna ale mało porywająca moim skromnym zdaniem
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Się Hrabia ogarnie, se przygotuje wniosek, się rozpatrzy, się zobaczy. I s weźmie udział :P
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Tak, jasne, już na początku warunek nie do spełnienia - się ogarnie :)
Odpowiedz Permalink
Tytus Aureliusz-Chojnacki
Jeszcze trochę i mnie Książę przekona do udziału! :) Świetna inicjatywa <3
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
No dobra, Robercie, a gdzie jest to lenno i czemu akurat to byłoby w pytkę?
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
A można jeszcze raz?
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Można! Tak, jak napisałem w ogłoszeniu - można więcej razy, ale pierwszeństwo w wyborze będą mieli Lennicy, którzy nie brali jeszcze udziału :-)
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
To ja się zgłaszam :)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Bracie Janie zapraszam do lenna Gidena: http://www.sarmacja.org/instytucja/profil/S00105
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Polecam! Wiele jeszcze złóż ropy odkryć można w Sarmacji!
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
No to pierwsze nagrody w konkursie wypłacone :-D Jeszcze raz Wam dziękuję i gratuluję narracji.

@Robert Janusz von Thorn, @Ryszard Paczenko - nawet tytuł lenny fajny by był ;-) :-D
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Przestałem ogarniać :)
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Drogi Janie, zaprzysięgam się, że postawię IES na nogi i już leżał nie będzie!
Odpowiedz Permalink
Alfred
Hrabio Paczenko, lenno Prawda należało, o ile pamiętam, do diuka Nowickiego. ;)
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Aaaa... no i wszystko w temacie :)
A ja myślałem, że może ta Nowicja, na którą wcześniej zwróciłem uwagę.
A Nowicja byłaby wolna?
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Czyli mnie konkurs nie dotyczy. :) Nie jestem hrabią. :x
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Już Baron może mieć lenno :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.