Lenno Kryształ...
Seria wydawnicza: Kryształ

Witajcie drodzy czytelnicy Plotkary,

Jako iż znacie mnie z plotek i innych spraw to przez kilka dni Plotkara zostanie opanowana przez serie artykułów na temat mojego lenna, które posiadam dzięki tytułowi wicehrabiny. Lenno co prawda dopiero powstaje, ale prace postępują. Mam nadzieje, że spodobają się Wam moje wiadomości i z przyjemnością będziecie mnie odwiedzać. A żeby Wam pomóc zaznajomić się z nim i zachęcić do czytania, to co jakiś czas będę zamieszczała quiz na temat mojego lenna.

Lenno Kryształ powstało kila tygodni temu. Pewnie zastanawiacie się czemu akurat Kryształ. O i pojawia się pierwsze pytanie. Osoba najbardziej kreatywna i mająca wyśmienitą wyobraźnie, będzie mogła wygrać coś ciekawego. Pytanie brzmi: Skąd wzięłam nazwę dla swego lenna czyli Lenno Kryształowe Lasy lub jak to woli Kryształ. Czekam na Wasze propozycje.

Lenno rośnie i ma się dobrze. Jako wicehrabina postanowiłam stworzyć tam takie niby miasteczko. Taką moją małą ojczyznę. Na razie trwają pierwsze prace. Każdego dnia o świcie robotnicy mimo iż pogoda czasem nie dopisuje, przybywają i pomagają na ile mogą aby pomóc tworzyć zupełnie od podstaw miasteczko. Pewnie zastanawiacie się co tam będzie się znajdować. Wszystko o czym można pomarzyć. Na pewno przede wszystkim pałac czyli moje miejsce z którego będę mogła rządzić, oczywiście mądrze zarządzać tak aby mieszkańcy, którzy wybiorą moje lenno na miejsce swego pobytu zostaną i będą się czuli znakomicie. Co prawda to tylko małe założenia odnośnie tego co mogłoby się pojawić. A może wy macie pewne propozycje dla mnie co mogłabym oprócz swego pałacu wybudować? A jaki ten pałac by musiał być. Czy całkowicie kryształowy czy może inny?

Sama się nad tym zastanawiam. Bo jakby nie patrzeć Kryształ to pałac kryształowy. No ale jakby przyszło bardzo ciepłe lato to byłoby po moim zamku. Dlatego wciąż siedzę w swoim gabinecie i projektuje. Co będzie dalej przeczytacie w następnym artykule. A ja czekam n propozycje odnośnie nazwy i ewentualnych rzeczy kóre mogłyby się tam znaleźć.

Pozdrawiam Was
Kryształowa Wicehrabina
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo, Baszar Svensson at Atera.
Serduszka
6 968,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Baszar Svensson at Atera, Daniel January von Tauer-Krak, Laurẽt Gedeon I, Julian Fer at Atera, Sorcha Raven, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Tomasz Ivo Hugo, Adam Jerzy Piastowski, Henryk Wespucci, Susanne Delfina Kierkeller.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Cieszy mnie to, że kolejne lenno się rozwija. Chętnie nawiążę współpracę ;)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Popieram. dobra współpraca nie jest zła ;)
Odpowiedz Permalink
Heweliusz Popow-Chojnacki
Oby więcej takiej aktywności :
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
no i git :)
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Czekamy z niecierpliwością
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Pierwszy artykuł w książęcym konkursie! Tego "tytułu" Wicehrabinie nikt nie odbierze ;)

Dziękuję! Ja również czekam z niecierpliwością na kontynujację!
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Mam tylko nadzieję, że pałacyk nie będzie różowy ;)
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Nie nie. Raczej stawiam na chłodne kolory:)

Dziękuję Wasza Książęca Mość :)
Odpowiedz Permalink
Wincenty Wałachowski
Chłodne kolory? Przynajmniej ten artykuł ociepla wizerunek lenna. Dosłownie i w przenośni.

Tytuł - bezcenny :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Tak się składa ze znam bardzo dobrze lenno Irminy i ją samą, wiec jestem spokojny co do dalszych odcinków... Irmin nie znosi różowego, woli czerwony a w takim kolorze wygląda zjawiskowo :D
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.