Pierwsza miesięcznica koronacji Andrzeja Fryderyka w Złotym Grodzie

aOpPK554.png

Zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego!
| Propaganda | Teutonizm | Plotki |

Przed wejściem do pałacu królewskiego w Złotym Grodzie koczuje od wczorajszego wieczoru mnóstwo ludzi. Wszyscy z pieśnią na ustach, patriotycznymi hasłami, flagami dumnie powiewającymi nad ich głowami, skandują imiona Andrzeja Fryderyka. Pod bramą składane są kwiaty, mężczyźni otwierają butelki śliwowicy, która jest ulubionym trunkiem Teutończyków i wylewają kilka kropel na bramę, w ofierze dla duchów czcigodnych Przodków. Ludzie świętują pierwszą miesięcznicę koronacji królewskiej Andrzeja Fryderyka.
Gdy miesiąc temu gruchnęła wieść o tym, że Beznadziejny został wybrany królem, mieszkańcy byli zdumieni. Hrabia, co prawda syn słynnego księcia Kwaziego, nie cieszył się nigdy największą popularnością, mimo to szybko podbił serca złotogrodczan. Gdy orszak z elektem przekroczył bramę, monarcha osobiście rozdawał tradycyjną jałmużnę, a nawet całował podawane mu przez matki dzieci. "Żaden inny monarcha w przeszłości nie był tak otwarty na ludzi" – komentuje Hans Igel.
eridae7i.jpg

Ludzie pod bramą pałacu królewskiego mają podobne zdanie, co Hans Igel, który jest jednym z wielu uczestników nieformalnych obchodów miesięcznicy. "Łolaboga, panie, takiko króla to ja dawnoś nie widzieła. Pomnę sobie Wilhelma, który jeno siedzioł w komnatach, ale gadajo na wsi, tamój u nos, że ón był pod klątwo" – powiedziała nam pani Jadzia spod Ragenbachu, wsi oddalonej o kilka kilometrów od Złotego Grodu. "Jo tam wierzam, że nowy król zmorzy klątwę, toć widać, że to Hergolien jako żywy!" – dodaje.

W podobnym tonie wypowiadają się wszyscy świętujący miesięcznicę. "Król pokona klątwę tronu!" – krzyczą mieszczanie pod bramą. Podobne manifestacje odbywają się również w Starej Teutonii – w Srebrnym Rogu, Ruhnhoffie i Margonie. Ludność skupiona wokół pomników lub na głównych placach, gromko wyraża swoje patriotyczne przekonania.

"To też dobra okazja, by się napić" – dodaje w sposób burzący idylliczny obrazek doktor Eliasz Eckbert. "Obawiam się, że wzrośnie sprzedaż leków na kaca" – mówi, choć sam bierze aktywny udział w świętowaniu i bynajmniej nie na sucho.

Co sam obiekt uwielbienia na te spontaniczne przejawy oddania? Nie wiemy. Król Andrzej Fryderyk nie ukazał się jak dotąd złotogrodczanom w oknie pałacu, ale ponoć ma to nastąpić dziś wieczorem.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Andrzej Fryderyk, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste.
Serduszka
4 836,00 lt
Ten artykuł lubią: Andrzej Fryderyk, Susanne Delfina Kierkeller, Yennefer von Witcher, Sorcha Raven, Irmina de Ruth y Thorn, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Ignacy Urban de Ruth.
Komentarze
Andrzej Fryderyk
Król Andrzej Fryderyk spoglądając na tłum zebrany pod Pałacem Królewskim raduje się widząc tak liczne poparcie Narodu Teutońskiego.
Kto by pomyślał, że to już miesiąc minął od wspaniałych uroczystości, jakie odbywały się na terenie Królestwa Teutonii.
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Miesięcznica to ostatnio modne słowo.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Czas biegnie nie ubłaganie dla nas wszystkich :)
Ale faktem jest że uroczystości, były wyrazem sporego poparcia dla JKW Andrzeja Fryderyka.
Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Dobrze, że nie miesiączka ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.