Gidena, Laurẽt Gedeon I, 04.04.2016 r. o 19:08
Relacja z balu maskowego w Gidenie
Seria wydawnicza: rozrywka

Z
apowiadany bal maskowy w Gidenie już za nami. Bal został dedykowany niedawno odnalezionym członkom rodu at Atera: mojej siostrze Susanne Delfinie Kierkeller oraz bratu Patrykowi Dybala.

K
u uciesze gości i organizatorów bal przy sprzyjającej pogodzie hulanki, tańce, tudzież inne swawole można było również przenieść do pałacowych ogrodów. Bal rozpoczęto zejściem ze schodów, a następnie tańcząc Menuata.
qcd2WdF0.jpg
Ik5rBgsY.jpg

W
związku z tym, że w ramach maskarady częściowo nawiązywano do dworskich zwyczajów na stołach oprócz nieustannie uzupełnianych kieliszków z szampanem można było również znaleźć królewskie specjały.

K
uchnia dworska nawiązując do tradycji uczt królewskich serwowała dzika z borów, bażanta na dziko, a poza tym z pałacowych piwnic wytoczono kilka beczek miodu pitnego. Już od południa na dość pokaźnym pałacowym parkingu zaczęli pojawiać się pierwsi goście.

2cxZ9OAi.jpg
foto. Pałac w Gidenie.

D
opiero późnym wieczorem udało nam się zrobić pierwsze zdjęcie Jego Królewskiej Mości Tomaszowi Ivo Hugo wraz z tajemniczą damą. Miejmy nadzieję, że naszemu Królowi spodoba się ten sposób prowadzenia balu, w którym za niewielką maską kryje się wiele tajemniczych spojrzeń. Dla zachowania Królowi odrobiny prywatności w balu pod przykryciem (czyt. w strojach balowych)działała całkiem spora grupka z oddziału "Gromowładnych z Gideny".

T714khzA.jpg
foto. JKM Tomasz Ivo Hugo wraz z damą.

W
przeciwieństwie do Jego Królewskiej Mości Wicekról Baridasu JKW Markus Arped na bal przybył już wczesnym popołudniem i ze względu na bardzo napięty grafik był u nas dość krótko. Niestety również nie udało nam się poznać jego towarzyszki, która zniknęła wraz z Wicekrólem tuż po północy gubiąc pantofelek. Ciekawy znak. Jeśli komuś da się rozwikłać zagadkę oraz znaleźć damę, której stopa będzie pasowała do znalezionego pantofla otrzyma nagrodę od Marszałka Dworu.

NDHXYNOW.jpg
foto. JKW Markus Arped wraz z kolejną tajemniczą damą.

W
bardzo oryginalnych weneckich strojach balowych zaszczycił nas na maskaradzie Jaśnie Wielmożny Pan Gotfryd Slavik de Ruth w towarzystwie Wielmożnej Pani Irminy de Vellior
y Thorn
. Mam nadzieję, że Pan generał z Panią Kapitan spędzili na naszym balu miły wieczór, noc
i poranek, gdyż widziano jak opuszczają pałac dopiero następnego dnia około południa.

jpojo65L.jpg
foto. Gotfryd Slavik de Ruth w towarzystwie Irminy de Vellior y Thorn.

tr01q4OV.jpg
foto. Rihanna Aureliuš-Sedrovski.
J
WP Rihanna Aureliuš-Sedrovski redaktor jednej z najbardziej popularnej sarmackiej gazety „Puls Sarmatów”, która założona została w 2012 roku bardzo szybko, jako jedna z pierwszych pojawiła się na jako czarno-żółta kotka. Dobrze znamy pazurki JWP, ale mamy nadzieję na przychylną recenzję licząc, że bal wywarł pozytywne wrażenie.

W związku z faktem, że zaprzyjaźniona z naszym miastem JWP redaktor dobrze orientuje się w zawiłościach i sekretach naszego sarmackiego życia mam nadzieję, że uda jej się zaobserwować to co się wydarzy w pałacowych kuluarach.

Bardzo jestem ciekaw jak poradzi sobie nasza Markiza z kryjącymi się pod maskami balowiczami i czy nie zechciała by wspomóc mieszkańców Gideny w organizacji podobnego balu na terenie Królestwa Teutonii?

Trzymając kciuki za JWP z niecierpliwością czekamy co z tego wyniknie oraz czy to działanie będzie miało pozytywny wydźwięk w stosunkach między Teutonią , a Baridasem.

G
dy na balu ujrzałem swego syna Sławetnego Sucia Vipsa nie bardzo wiedziałem dlaczego tak ostatnio lubi żółty kolor. Dopiero gdy zobaczyłem Markizę zacząłem kojarzyć ostatnie fakty związane z ostatnim artykułem w "Pulsie Sarmatów" Zemsta cz. 2 - Rzeź podczas spotkania. Zaczynam się zastanawiać co dalej wyniknie z ostatniej zmiany różnych upodobań, które zaobserwowałem.

CuTr7q47.png
foto. Laurencjusz z Sucio Vipsem.

J
ako pierwsza osoba, którą miałem przyjemność powitać na balu była moja siostra Susanne Delfina Kierkeller.

Witając ją na maskaradzie nie omieszkałem przy lampce szampana złożyć gratulacji z okazji wyznaczenia na urząd „Herolda” tj. pierwszego Pisarza Baridasu

Czy nasza „łososiowa Królowa” z ujawnieniem pikantnych szczegółów życia naszych zamaskowanych uczestników balu?

Obserwujcie sarmacką prasę, bo całkiem możliwe, że będziecie mieli możliwość przeczytania nowej rubryki towarzyskiej.
ChO6gS4m.jpg
foto. Susanne Delfina Kierkeller.

W
ramach relacji z balu maskowego przedstawiam też zdjęcia zaprzyjaźnionych osób. W chwili obecnej nie będę zdradzał wszystkich szczegółów związanych z dość wąskim gronem zaproszonych gości gdyż czas ku temu jeszcze będzie.

sfJx8Z8J.png
foto. Laurencjusz i szlachcianki z sąsiedniego lenna Zollern.

O
dwiedziło nas też kilku aktorów z „Teatru Nowoczesnego”, którego Dyrektorem jest Susanne Delfina Kierkeller. Usłyszałem zapewnienie, że już niedługo na deskach naszego teatru będzie się działo i w związku z tym liczę na otrzymanie zaproszenia na spektakl.

r2RHC80h.png
foto. Laurencjusz wśród grupy artystów z „Teatru Nowoczesnego”.

W
yjątkowo skromny, acz nad wyraz intrygujący strój zaprezentował na balu mój brat Czcigodny Julian Fer at Atera.

Do dziś zastanawiam się czym inspirował się zakładając strój ze skrzydłami, bo przecież ogólnie wiadomo, że aniołem nigdy nie był.

Jeśli znacie odpowiedź piszcie!
dh1u8DX7.png
foto. Julian Fer at Atera.

G
dy wybiła północ rozległy się wybuchy petard oraz w niebo wystrzelone zostały dziesiątki fajerwerków.

3XqY7hGW.png
foto. fajerwerki.


N
a zakończenie wyniki konkursu na strój balowy:


I miejsce - 20 000 libertów wygrał JWP Gotfryd Slavik de Ruth,
II miejsce - 15 000 libertów wygrała JWP Rihanna Aureliuš-Sedrovski,
III miejsce - 10 000 libertów wygrał Sł.P. Sucio Vips.

Zwycięzcom gratuluję.


PS
: Konkurs specjalny, w którym do wygrania jest nagroda niespodzianka. Nagrodę otrzyma osoba, która jako pierwsza prawidłowo w komentarzach pod artykułem odpowie na pytanie:

Co w wyglądzie łączy obie koronowane głowy?


(-) Laurencjusz hr. MaHi at Atera,
Pan w Gidenie
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
7 034,00 lt
Ten artykuł lubią: Irmina de Ruth y Thorn, Yennefer von Witcher, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Baszar Svensson at Atera, Markus Arped, Kristian Arped, Julian Fer at Atera, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, Susanne Delfina Kierkeller, Sorcha Raven, Patryk Dybala, Sucio Vips, Henryk Wespucci.
Komentarze
Yennefer von Witcher
Odpowiedź brzmi maska. Mają bardzo podobne maski, chyba nawet takie same :)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Tak. To maska Królewska :)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Nagroda niespodzianka została przesłana tfk.png
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Następnym razem znajdę bardziej wyraźne zdjęcie ;)
Odpowiedz Permalink
Patryk Dybala
Pięknie, dobrze że nie ma tu moich kompromitujących zdjęć :)
Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Dziękujemy bardzo za nagrodę
Ubawiliśmy i otańczyli do białego rana :)
Bardzo mi i Irminie się spodobało.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.