Dwór Książęcy, Tomasz Ivo Hugo, 30.03.2016 r. o 22:25
Lenniku! Dbaj o swoje lenno, a spotka Cię nagroda!
Seria wydawnicza: Tydzień z lennem

Moi Drodzy.

C
hciałbym Was zachęcić do narracyjnej opieki nad lennami - ogłosić permanentny konkurs książęcy “Tydzień z lennem”.

M
amy tych lenn w naszym Księstwie już prawie 50, a jeszcze pewnie dojdą po rocznicowych nadaniach ;) Więc gdyby każdy Lennik miał ochotę na wzięcie udziału, to zapełnilibyśmy każdy tydzień inną narracją lenną. Ale oczywiście nie będzie ani przymusu, ani też zakazu wzięcia udziału więcej niż jeden raz (choć już ograniczenia tak). Wiem, wiem - nie każdy Lennik jest aktywny, ale to nie szkodzi; może niektórym się zachce uaktywnić, a z kolei to też szansa dla aktywnych, ponieważ będą mogli więcej razy wziąć udział.

Z
asady wzięcia udziału w konkursie są proste - zgłosić się i po zakwalifikowaniu napisać co najmniej 1 artykuł (do 5) w wyznaczonym tygodniu. Oczywiście tydzień, to dość często, ale uważam, że miesiąc z lennem, to byłoby zbyt rzadko. A i wymogi byłyby “ostrzejsze” ;) Z drugiej strony mam nadzieję, że to pobudzi Waszą aktywność, więc będzie to z pożytkiem dla całej Sarmacji.

A
szczegóły są takie. Pod koniec każdego miesiąca będę przez Pocztę Konną będę zbierał zgłoszenia do konkursu na następny miesiąc. Oczywiście, jako, że to tydzień z lennem, to jeśli w tygodniu jest przełom miesięcy, to nie zmienia faktu, że artykuły muszą być napisane w okresie między poniedziałkiem a niedzielą (włącznie). Jeśli miesiąc będzie się kończył w środę, to cały tydzień zaliczany do danego miesiąca, jeśli wcześniej - to już do następnego; za każdym razem będe podawał tygodnie, ale już na wstępie chciałem wyjaśnić. Decydować będzie przede wszystkim kolejność zgłoszeń, ale (zwłaszcza w późniejszym okresie) także to, że ktoś zgłosił się pierwszy raz lub też ten, kto brał najmniej razy udział wczesniej. Listę będę ogłaszał w weekend poprzedzający dany miesiąc konkursowy. Na kwiecień odbędzie się to w tempie ekspresowym, bo ten jest już tuż tuż, ale na kolejne miesiące będę zbierał zgłoszenia na tydzień, dwa przed końcem.

K
ażdy zakwalifikowany Uczestnik, w wyznaczonym przeze mnie tygodniu (od poniedziałku do niedzieli) będzie musiał napisać i opublikować na stronie głównej (sarmacja.org) co najmniej 1 artykuł, liczący co najmniej 1 tys. znaków (ze spacjami). Oczywiście artykuły muszą być unikalne w ramach konkursu, co oznacza, że jeśli ktoś będzie brał kolejny raz udział, to artykuły będą musiały się zauważalnie różnić od artykułów, które brały udział poprzednio. Ale “w ramach konkursu”, co oznacza, że każdy może przypomnieć Sarmatkom i Sarmatom swoje artykuły nie biorące udziału w konkursie, zwłaszcza sprzed dzisiejszego dnia; oczywiście pod warunkiem 1 tys. znaków (ze spacjami). Uczestnik musi opublikować co najmniej jeden taki artykuł, a maksymalnie 5 (o tym górnym poziomie poniżej).

Z
a każdy taki artykuł, Uczestnik otrzyma nagrodę pieniężną. Dzięki porozumieniu z JKW Kanclerzem i szanowną Radą Ministrów, już dzisiaj mogę z całą pewnością ogłosić, że nagroda za jeden artykuł będzie wynosić 3 000 lt. Jednak nagroda dla jednego Uczestnika w danym miesiącu nie będzie wyższa niż 15 000 lt; stąd te max 5 artykułów spełniających warunek ilości znaków. I żeby nikt nie “odfajkował” wszystkiego w jeden dzień - tylko jeden spełniający warunek ilości znaków artykuł z danego dnia będzie nagradzany. Każdy Uczestnik, który opublikuje maksymalną ilość artykułów w danym miesiącu, zostanie nagrodzony złotym medalem Orderu Liry (literatura).

J
ak już wspomniałem, wysokość nagród pieniężnych i to już z deklaracją na cały rok, to zasługa JKW Kanclerza oraz Rady Ministrów. Jeśli ktoś sobie tego nie policzył, to informuję, że budżet roczny, przy maksymalnym zainteresowaniu (w każdym tygodniu Lennik napisze 5 artykułów) to 780 000 lt. Dzięki deklaracjom JKW, którym w 100% ufam, wiem, że będę mógł zabezpieczyć liberty i na ten konkurs, i na wypłaty, i na inne konkursy. Współpraca na lini Rząd-Książę jest możliwa, wskazana i potrzebna. Myślę, że JKW i członkowie RM nie pogniewają się, ale nie sposób tutaj nie wspomnieć o poprzednim Kanclerzu i Ekipie Rządzącej - którzy to zapewnili mi tak wysoki pułap wsparcia ze strony RM. Współpraca i dobre relacje podstawą rozwoju Księstwa :)

N
ieśmiało zadeklaruję, że jeśli konkurs będzie cieszył się zainteresowaniem, jeśli spoktam się z przychylnością kolejnych Rządów (czyt. "starczy libertów" :-) ) i jeśli... dotrwam do przyszłorocznej Rocznicy Księstwa, to ogłoszony zostanie plebiscyt na najlepszy artykuł i cykl arytkułów (z jednego tygodnia). Jurorami wówczas będą Sarmatki i Sarmaci.

Z
atem serdecznie zapraszam do zabawy! Na zgłoszenia czekam najpóźniej do najbliższej soboty (2 kwietnia). Listę zakwalifikowanych na kwiecień (4 tygodnie: 4-10, 11-17, 18-24, 25-1 maja) ogłoszę najpóźniej w niedzielę, chyba że wcześniej otrzymam 4 zgłoszenia.


3... 2... 1... START!
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Arsacjusz Arped, Daniel January von Tauer-Krak, Cudzoziemiec, Tytus Aureliusz-Chojnacki.
Serduszka
10 576,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Felimi-Liderski, Irmina de Ruth y Thorn, Daniel Chojnacki, Laurẽt Gedeon I, Susanne Delfina Kierkeller, Arsacjusz Arped, Cudzoziemiec, Michaś Elżbieta II, Markus Arped, Siergiusz Asketil, Daniel January von Tauer-Krak, Heweliusz Popow-Chojnacki, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, Vladimir ik Lihtenštán, Ignacy Urban de Ruth.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Każda rywalizacja to aktywność Sarmacji :D
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
WKM ;)

Mam takie pytanie techniczne do poniższego cytatu:
Cytuję:
Więc gdyby każdy Lennik miał ochotę na wzięcie udziału, to zapełnilibyśmy każdy tydzień inną narracją lenną. Ale oczywiście nie będzie ani przymusu, ani też zakazu wzięcia udziału więcej niż jeden raz (choć już ograniczenia tak). Wiem, wiem - nie każdy Lennik jest aktywny, ale to nie szkodzi; może niektórym się zachce uaktywnić, a z kolei to też szansa dla aktywnych, ponieważ będą mogli więcej razy wziąć udział.

Czy w konkursie może startować wyłącznie Lennik, a może też inna osoba z rodu, który jest siedzibą lenna?

Proszę o doprecyzowanie i nie ukrywam, że miło było by gdyby inne osoby wpisane do rodu też mogły by wziąć udział ;)

Z poważaniem

(-) Laurencjusz hr. MaHi at Atera,
Pan w Gidenie
Odpowiedz Permalink
Nikki Sexx
Swoją drogą, małe pytanie do pana Księcia – dlaczego przestał nadawać lennikom takie fascynujące tytuły jak Kryształowa Wicehrabina, Git Baron czy Podziemny Baron?
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Droga Kleo,

Ale my wciąż posiadamy takie tytuły. Nie rozumiem twego pytania? I Książę tak na marginesie to nie jest Pan tylko Jego Książęca Mość.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
@Laurencjusz Ma Hi at Atera, nie, to jest dla Lenników, nie dla Rodów.
@ Kleo Kuszyńska, jak to przestał? Przecież wymienione tytuły, to właśnie niedawne nadania.
Odpowiedz Permalink
Nikki Sexx
No nie wiem, ostatni tego typu tytuł nadał WXM 30 listopada 2015 r. Potem już były tylko nudne diuki Arkony, hrabiowie Eislear itp.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
To jest pomysł bardzo bardzo dobry. Szalenie mi się podoba, i liczę na wiele ciekawych prac, które w jego ramach powstaną. Sam, dziś, udziału wziąć nie mogę — nie mam lenna, ale kto wie? Może w przyszłości jakieś się pojawi? Liczę, że za rok jak już będę uprawniony konkurs będzie trwał!
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Pierwsze zgłoszenie już jest - Wicehrabina de Vellior y Thorn!

@Kleo Kuszyńska, lenna to nie komentarze, nie nadaję ich często :) A i nie zawsze mam wenę, nie zawsze pasują ciekawe nazwy :)
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Osobiście się focham, że to konkurs tylko dla lenników.
Tzn. rozumiem sens konkursu.
Ale dla równowagi żądamy konkursu dla gorszego sortu!
Odpowiedz Permalink
Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni
Świetny pomysł. Lenna w większości leżą odłogiem, może to zmobilizuje szlachtę do jakiejkolwiek narracji.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
@Ryszard Paczenko, fochać to ja mogę - Hrabia i jeszcze lenna nie ma?! :-P
Odpowiedz Permalink
Tytus Aureliusz-Chojnacki
Bardzo dobry pomysl na rozruszanie narracji wokoło lenn. Moze i moja Aurelia wroci na pierwsze strony:p
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Jest i drugie zgłoszenie - Diuk Ivanovitsš ik Lihtenštán
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.