Mikro, Siergiusz Asketil, 27.03.2016 r. o 21:01
Bohaterowie v-Mundialu — Cristi Vagner

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
62dwyr95.png
Bohaterowie v-Mundialu


Cristi Vagner (ur. 15 lutego 1982 roku w Cracoffi) — piłkarz reprezentacji Królestwa Baridasu, strzelec jedynego gola w meczu Baridas — Abachazja (1:0) 27 marca 2016 roku.

Vagner pochodzi z dzielnicy robotniczej Cracoffi, gdzie jako dziecko w wieku wczesnoszkolnym zabłysnął swoim talentem na lokalnym festynie. Jego sztuczki z użyciem piłki dostrzegł łowca talentów, który doradził rodzicom Cristiana zapisanie go do miejskiej drużyny juniorskiej. Pozostał tam aż do 17-ego roku życia, kiedy to postanowił rozpocząć karierę zawodową i przeniósł się do Republikan Cracoffia. Pomimo widocznych postępów, pozostawał w tyle w stosunku do kolegów z drużyny. W 2003 roku, po wygaśnięciu kontraktu, zmuszony był do opuszczenia Sarmackiej Ligi Piłkarskiej.
O2IpJhkY.png

19 lipca 2003 roku rozpoczął grę w dreamlandzkim klubie Sumu Orlova. Odnosił tam niemałe sukcesy — był jednym z czołowych graczy, uratował zespół przed spadkiem. Już w połowie 2004 roku otrzymał opaskę kapitańską, natomiast na początku 2005 triumfował jako król strzelców Dreamlandzkiej Ligi Piłkarskiej. Szedł jak burza, a dramatycznie niski poziom przeciwników pozwolił mu wyróżnić się na rynku transferowym. Dzięki spektakularnym osiągnięciom w Dreamlandzie w kolejnych latach miał możliwość gry w najlepszych klubach Scholandii, Mikrosławii oraz Wandystanu, gdzie utrwalał wizerunek solidnego i doświadczonego piłkarza.

W 2011 roku powrócił na stałe do Baridasu, ponownie wiążąc się z Republikanami. Niestety, w legendarnym meczu z Krwawymi Monarchistami Almera odniósł poważną kontuzję, która na wiele tygodni wykluczyła go z gry. Po jej wyleczeniu, w kwietniu 2013 roku, nikt już o nim nie pamiętał. Podpisał kontrakt z Akumulatorem Kimbrus, będącym wtedy jedną z najgorszych baridajskich drużyn.

W 2015 roku roku, kiedy problemy zdrowotne przestały mu już tak doskwierać, otworzyła się możliwość gry w reprezentacji narodowej. Ówczesny selekcjoner, z uwagi na dramatyczne zapuszczenie drużyny Królestwa, włączał w skład praktycznie wszystkich zainteresowanych. Vagner skorzystał z tej okazji, oficjalnie dołączył do zespołu 8 września.

W reprezentacji nie dostawał zbyt wielu szans, jeżeli jednak już je otrzymywał, zazwyczaj nie prezentował formy sprzed lat. W przeciągu 7 miesięcy — jako napastnik — strzelił jedynie dwa gole. Bardzo często stanowił rezerwę, a niekorzystna atmosfera związana z ciągłymi porażkami zaogniała jego relacje z pozostałymi piłkarzami. Nic nie wskazywało na to, że coś może się zmienić.

27 marca 2016 roku w meczu z Abachazją — w trakcie I kolejki XIV v-Mundialu — otrzymał szansę na grę od pierwszej minuty. Ixidor Ibarruri, obrońca Reprezentacji, tuż po meczu zdradził dziennikarzom, że nowy selekcjoner Królestwa Baridasu oparł na nim swoją taktykę, co było nie lada ryzykiem.

Sprawdziło się. Cristi Vagner strzelił jedynego gola, który pozwolił uwierzyć Baridajczykom, że stać ich na awans z grupy na mistrzostwach v-świata.
9q3Qx6W1.png
Przedsiębiorstwo Mikro — oficjalny partner Mikroświatowej Unii Piłkarskiej
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tytus Aureliusz-Chojnacki, Markus Arped, Michaś Elżbieta II.
Serduszka
5 722,00 lt
Ten artykuł lubią: Kristian Arped, Cudzoziemiec, Albert Felimi-Liderski, Markus Arped, Laurẽt Gedeon I, Daniel January von Tauer-Krak, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Vladimir ik Lihtenštán, Michał Michaelus, Michaś Elżbieta II.
Komentarze
Michaś Elżbieta II
Wszystko pięknie, ale po co tak wybielać? Dlaczego nie przypomnieć kilku niewygodnych prawd z życiorysu bohatera? Kto palił śmieszne papieroski pod nieczynnym prysznicem w klubowej szatni Akumulatora? Kto romansował z żoną sędziego Archipelaga, w czasie wyjazdu sędziego na szkolenie "Socjalny i agrarny wymiar spalonego" w Genosse Wanda-Stadt? Wreszcie - kto zasugerował, że Pani Prezydent Awary Południowej, Bogumiła Wander, miała, cytuję "robiony nos i na bank też kości policzkowe"?
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.