Puls News 6/16 - Husaria Miłości zwycięża! Próba rozruchu KKS.
Seria wydawnicza: Puls News

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
J1CTCH8n.png


5JdBhwNy.png

To już szóste wydanie Pulsu News. Jak startowałam z wydawaniem tygodnika, nie sądziłam, że uda mi się wyemitować więcej niż 5 numerów, a tutaj jak już wspomniałam mamy szóstkę. Serdecznie dziękuje tym Sarmatom, którzy zdecydowali się podzielić ze mną opinia o tym co sądzicie o obecnym kształcie Pulsu Sarmatów. Żałuję jedynie tego, że wzięło w niej udział 13 osób, ale prawie 70% osób wypowiedziało się, że obecny kształt jest zdecydowanie na tak, bądź raczej tak - tj. 9 osób.
W dzisiejszym numerze mamy wiele ciekawych newsów, które większości z Was powinny zaskoczyć miło lub niezbyt miło. Wyniki wyborów do Sejmu - oczywiście nieoficjalne, sprawa nieopróżnienia stanowiska asesora przez władze sejmowe, zrezygnowanie z SKOJ, a lokalnie m.in. kwestia próby ożywienia Korony Księstwa Sarmacji przez Roberta Janusza von Thorna. Jeśli chcecie wszystkiego się dowiedzieć, możecie szperać w forum, ale lepiej najpierw zapoznać się z tygodnikiem. Zapraszam do czytania!

602e70bW.png

Wybory już za nami! Dosłownie kilkanaście minut temu otrzymaliśmy informacje, które partie zasiądą w Sejmie oraz kto zwyciężył w liście nowych. Wyniki kształtują się następująco i są oczywiście nieoficjalne: Otto von Spee został posłem z listy nowych. A z stronnictw wyborczych dostali się: Z Husarii Miłości - Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Daniel Chojnacki oraz Roland Heach; Mniejszości Narodowe - Siergiusz Asketil oraz Kristian Arped, a z Ruchu Sarmackie Odrodzenie - Helwetyk Romański. Statystyki za tydzień.
fmt234Qr.pngPlakat KW MN
Jak już wspominałam wybory za nami, ale ostatni tydzień przedstawiał się bardzo ciekawie jeśli chodzi o kampanię wyborczą w której oczywiście brały udział 3 komitety. Każdy z nich przedstawił swój program wyborczy na których planuje opierać potencjalne rządy. Ciekawą realizacją kampanii zajął się Komitet Wyborczy Mniejszości Narodowych. Siergiusz Asketil wraz z Mikro Przedsiębiorstwem wylicytował kącik propagandowy, w którym publikował grafiki zachęcające do głosowania na ten komitet. Znowuż Komitet Wyborczy Husaria Miłości postanowił zdominować rotator w którym pojawiły się grafiki promujące niemalże wszystkich kandydatów, oczywiście w tle mieliśmy miłość. Ruch Sarmackie Odrodzenie po odejściu od polityki Roberta Janusza von Thorna miał ciężką pracę do zrobienia. Jednak w ostatnim tygodniu pojawiły się opisy kandydatów i oczywiście zachęcenie do głosowania na nich.

W tamtym tygodniu informowaliśmy państwa o tym, że zrezygnowano z Państwowego Komitetu Oceny Jakości i przekształcono go w Społeczny Komitet Oceny Jakości. Jednak okazało się, że eksperyment nie przyniósł rezultatu. Do głosowania przystąpiło bardzo niewielu Sarmatów, a jak sam Siergiusz Asketil podkreślił, jedna osoba zagłosowała praktycznie na wszystkie artykuły, a potem osoby głosowały jedynie na kilka. Tuż po wynikach jak już wspomnieliśmy Minister Dziedzictwa Narodowego wraz z Kanclerzem zdecydowali się na cofnięcie reformy PKOJ i wrócenie do jej pierwotnego wyglądu. Jednak taki kształt ma pozostać do czasu w którym zostaną znalezione odpowiednie rozwiązania.

Sejm przegłosował ustawę o zmianie ordynacji wyborczej, pomimo sprzeciwu opozycji. Ustawa likwiduje listę nowych, a na to nie zgadzał się m.in. Kristian Arped, który stwierdził, że o takich sprawach powinna decydować nowa kadencja Sejmu, ponieważ głosowanie odbyło się w ostatnim tygodniu trwania kadencji. Przeciwko był również Avril von Levengothon, a wstrzymać postanowił się Laurencjiusz Ma Hi at Atera. Za ustawą o zmianie ordynacji wyborczej głosowali wszyscy posłowie Ruchu Sarmackie Odrodzenie. Warto wspomnieć, że w debacie poprzedzającej głosowanie wzięli udział członkowie obecnej Rady Ministrów, którzy wyrażali przeciw zmianom, ale i m.in. Helwetyk Romanski wyraził ten sprzeciw.Warto przypomnieć, że likwidacja listy nowych, co podkreślał Avril von Levengothon została odrzucona podczas referendum w sprawie zmian w ordynacji wyborczej.
uxp2lf4s.jpgIrmina de Vellior y Thorn
Przez pewien czas w teorii, skład Trybunału Koronnego był za duży. Siergiusz Asketil stwierdził, że Marszałek Sejmu powinien przy powołaniu nowego asesora, stwierdzić opróżnienie miejsca w Trybunale Koronnym, jednak tego nie zrobił. Co ciekawe, nadal w spisie władz widnieje Siergiusz Asketil - my jesteśmy jedynie ciekawie, kiedy zostanie wszystko uregulowane.

Skoro mowa o Trybunale Koronnym, w obecnej chwili trwa głosowanie nad kandydaturą Wincentego Wałachowskiego - byłego posła i asesora. Debata nad tą kandydaturą była dość burzliwa. Niektóre osoby wyrażały publicznie wątpliwość w kwestii tego czy Wysoka Izba powinna ponownie zaufać p. Wałachowskiego, jednak pomimo takich głosów posłowie i posłanka prawdopodobnie powierzą mu tą funkcję, pomimo tego, że Avril von Levengothon jest przeciw kandydaturze.
file.php?avatar=255_1336166336.jpg Defloriusz Dyman Wander
Czy popełniono przestępstwo? Siergiusz Asketil złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydium Sejmu w sprawie usunięcia bądź schowania wątku dotyczącego przypomnienia w sprawie nieopróżnienia miejsca w Trybunale Koronnym. Jak już wyżej wspomniano prezydium nie stwierdziło wygaśnięcia funkcji asesora, a powołano nowego asesora co wiązało się z tym, że Trybunał Koronny jest po prostu za bardzo liczny. Według pana Asketila taki czyn może wyczerpywać znamiona przestępstwa. Albert Felimi-Liderski oznajmił, że wątek został usunięty przez JKW Defloriusza Dymana Wandera, który zapewnił, że wyjaśni motywy swojego postępowania, jak tylko będzie miał dostęp do komputera. Jesteśmy ciekawi co było tym motywem i oczywiście poinformujemy o tym w kolejnym wydaniu.

Kanclerz Sarmacji Daniel Chojnacki wniósł do Trybunału Koronnego o wydanie powszechnie obowiązującej wykładni m.in. odnośnie: stwierdzenia opróżnienia funkcji asesora czy też sytuacji w której doszło do utraty bycia aktywnym obywatelem, a następnie odzyskania statusu aktywnego obywatela przed stwierdzeniem utraty sprawowanej funkcji. Te dwie powyższe sprawy dotyczą niedawnych problemów, które powstały m.in. z niestwierdzeniem utraty opróżnienia funkcji asesora, ale i również stwierdzeniem utraty sprawowanej funkcji tak naprawdę po czasie. Liczymy, że wkrótce zbierze się skład, który wyda wykładnię. O tym oczywiście będziemy wciąż pisać.

Robert Janusz von Thorn całkowicie odcina się od polityki! Pierwsze oznaki tej decyzji mogliśmy zobaczyć wtedy gdy musiał zrezygnować ze startu w wyborach, ale wciąż była mała nutka nadziei, że tak się nie stanie. Jednak to co później się stało, zaskoczyło pewnie wszystkich Sarmatów, a niektórzy z nich nie dowierzają tej decyzji. Pan von Thorn wyjaśnił obszernie dlaczego zrezygnował. Wśród przesłanek takiej decyzji znajduje się życie realne, co doskonale rozumiemy. Zaznaczył też, że nawet gdyby wystartował, to byłaby jego ostatnia kadencja. Na łamach tego obszernego artykułu zaznaczył, że nigdy nie będzie startować w wyborach do Sejmu, nie będzie aspirować o funkcje rządowe, oraz o funkcję Kanclerza. Na samym końcu postanowił przeprosić tych wszystkich których uraził. Warto też zaznaczyć, że Robert Janusz von Thorn zaczął pełnić rolę Prezydenta MUP, zatem serdecznie mu gratulujemy i życzymy sukcesów!

W ostatnim tygodniu Kanclerz Daniel Chojnacki wydał rozporządzenie Kanclerza w sprawie uchylenia Rozporządzenia w sprawie kryteriów uznawania innych mikronacji, zatem rozporządzenie z 2011 roku utraciło ważność. Kanclerz miał bardzo pracowity tydzień, ponieważ w tym samym dniu wydano rozporządzenie w sprawie zmiany rozporządzenia o aktach prawnych niepodlegających publikacji. W myśl tej zmiany, uchwały Rady Ministrów w sprawie przyznania subwencji samorządowych nie muszą być publikowane w Dzienniku Praw. Powinno to doprowadzić do pewnych ułatwień, ale i również do niezaśmiecania Dziennika.

Szef SUSPENS Heweliusz Popow utracił aktywność, co wiążę się z utratą możliwości sprawowania funkcji. p. Popow poinformował na ćwirku, że będzie starać się odrobić tą aktywność, aby nadal pełnić funkcję szefa, a m.in. S. Asketil stwierdził, że lepszej osoby na stanowisku nie będzie. Pozostaje tylko czekać do wyborów szefa SUSPENS, które będą ogłoszone wkrótce przez Radę Ministrów.

Książę Sarmacji - Tomasz Ivo Hugo wydalił z terenu Księstwa Fiodora Swirydiuka z uwagi na to, że jego pobyt jest niepożądany.

Sprawa Miszy Korab-Kaku przeciw Siergiuszowi Asketilowi ciąg dalszy. Oskarżony wniósł o ponowne rozpatrzenie sprawy, co zostało zaakceptowane i w skład wszedł Arsacjusz Arped jako przewodniczący i sam Książę Tomasz Ivo Hugo jako asesor. Początkowo przewodniczący po złożeniu obszernych wyjaśnień przez Siergiusza Asketila zdecydował o nieprzeprowadzeniu rozprawy i przejściu do narady, po której mieliśmy ujrzeć wyrok. Jednak Misza Korab-Kaku wniósł o to by zmienić decyzję, aby ustosunkować się do wniosku oskarżonego. Przewodniczący składu zgodził się i dał 72 godziny na przedstawienie stanowiska. Czas mija dzisiaj w godzinach wieczornych.

6TNffxxo.png

Korona Księstwa Sarmacji zaczyna powoli żyć! Robert Janusz von Thorn postanowił zaproponować aby zastanowić się nad zmianą charakteru i ustroju prowincji. Według jego pomysłu zmieniła by się cała Korona Księstwa Sarmacja, wciągając w to nazwę - Stara Sarmacja. Pomysł wygląda dość ciekawie, ponieważ klimatem ma przypominać gelloństwo o trzyczaszkowo, a siłą samorządu ma stać się narracyjność, której niestety ostatnio brakowało w Koronie. Propozycje wysnute przez von Thorna wzbudziły umiarkowaną dyskusję, jednak w porównaniu do tego co się ostatnio działo, była dość aktywna. Przeciwnicy sugerują, że zmiany ustroju nie spowoduję nagłego rozkwitu aktywności, a ona zależy tylko i wyłącznie od chęci mieszkańców, której ostatnio brakowało w Koronie. Dzisiaj jeszcze odniósł się p. von Thorn w stosunku do m.in. miast, które miałyby być założone (dotyczy się to tylko Gniewu), ale też do powodów małej aktywności (wręcz żadnej) mieszkańców regionu - upatruje to w skomplikowanej strukturze Korony. Aby więcej przeczytać - to zapraszam państwa do zapoznania się z całym wątkiem. Co się wydarzy w kolejnym tygodniu?- Będziemy relacjonować na bieżąco co się dzieje w Koronie - oby było tylko lepiej, a mieszkańcy nie byli zmuszeni do emigracji.
Baridas tętni życiem i czasem miewam wrażenie, że tętnić może wiecznie. Ten tydzień przyniósł masę wrażeń, z którymi chciałabym się z Wami podzielić. Tydzień Różnorodności już jest powoli dopracowywany. Siergiusz Asketil wyświetlił harmonogram tego tygodnia, który będzie miał miejsce na początku maja (1-7 maja). Podczas tego tygodnia, będą mogły zaprezentować różne samorządy swoją kulturę, będzie można dyskutować na temat znaczenia samorządów lokalnych, czy też wziąć udział w turniej warlighta bądź monopolu. Tydzień prezentuje się ciekawie i już nie możemy doczekać się maja. Kasa Almerskiej Komunikacji Miejskiej ostatnio miała awarię i do czasu jej naprawy zakupić bilety będzie można w specjalnym wątku.
6k0bIm9O.jpgZastępcza kasa biletowa
Daniel Ragnar Cesaro da Firenza podczas Sesji Rady Królewskiego Miasta Almery, wyraża obawy w stosunku do tygodnia różnorodności, który będzie miał miejsce na terenie Baridasu. Obawia się, że z międzymikronacyjnego wydarzenia, stanie się on jedynie ogólnosarmackim bądź gorzej. Siergiusz Asketil patrząc na jego reakcję był wręcz oburzony. Regent Królestwa Baridasu Arsacjusz Arped zaproponował Radzie Królestwa nowelizację ustawy o finansach publicznych w myśl której, będzie można zarabiać więcej na publikacji artykułów w Heroldzie. Czy rozwiązanie spodoba się Baridajczykom? Przekonamy się wkrótce.

I szybciutko z Baridasu przechodzimy do Sclavinii! Wybrano Naczelnika Eldoratu - został nim Alexander White, który zaproponował m.in. renowację strony o Eldoracie, oraz zapewnia o promocji miasta na terenie całej Sarmacji! Życzymy mu powodzenia. Sclavinia wciąż nie posiada delegeta na MUP o czym przypomniał obecny Prezydent Robert Janusz von Thorn. W tamtym tygodniu były pytania o bank w Republice. Dzisiaj wiemy, że Ignacy Popow zalega z płatnością co najmniej od grudnia ubiegłego roku. Otto von Spee liczy, że uda się tą sprawę załatwić polubownie. Będziemy bacznie przyglądać się tej sprawie. Mieszkańcy Sclavinii złożyli oświadczenia, że zamieszkują Eldorat. Ma to związek z ustawą o municypiach, miejscowościach i gruntach. Warto jeszcze poinformować, że powołano Wicemarszałka Republiki Sclavinii - został nim Wincenty Wałachowski.

Teutońska aktywność w ostatnim tygodniu nieco opadła. W kwestiach personalnych - na stanowisko starosty Loardii została powołana Rihanna Aureliuš-Sedrovski, a odwołany z tego stanowiska został Avril von Levengothon. Król Teutonii - Andrzej Fryderyk, znowuż zauważył, że Kanclerz Sarmacji Daniel Chojnacki, odwołał Daniela Maksymiliana von Schwarz-Saryoni z powodu utraty aktywności. Król zaznacza, że to miało miejsce tylko 15 marca, a postanowienie o odwołaniu wydano kilka dni później, m.in. dlatego jest wniosek o wykładnię w Trybunale Koronnym. Jesteśmy ciekawi jak to dalej się potoczy, ale Daniel ponownie został powołany na urząd starosty Nowej Teutonii. W zeszłym tygodniu informowaliśmy państwa o tym, że starości powinni zacząć pracować nad statutami rejencji. Pierwszy, które zdecydował się podzielić z resztą jest starosta Nowej Teutonii - Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, a reszta oczywiście może się na tym statucie wzorować. Festiwal Kultury Teutońskiej w Teutonii? Na taki pomysł wpadła starościna Loardii - Rihanna Aureliuš-Sedrovski. Teutończycy zaciekawili się tym pomysłem i tylko czekamy na więcej.

Dku9V965.png

Po błędach w pierwszym głosowaniu na Inicjatywę Lutego, Minister Dziedzictwa Narodowego ponownie zorganizował głosowanie. W pierwotnym głosowaniu brakowało dwóch zgłoszonych inicjatyw (powrót Wojciecha Hergemona oraz powstanie Pulsu News), a także znajdował się artykuł, którego publikacja nie nastąpiła w lutym. Po to aby móc ponowie zagłosować na inicjatywę, zapraszam pod ten link.

Vladimir Ivanovitsš ik Lihtenštán opublikował dwa rozdziały Instytutu Wiedzy Tajemnej. Jak sam wspomniał, zainspirował się słowami rotryjskiego kardynała oraz surmeńskimi teoriami spiskowymi. Pisze też dla libertów, sławy i sprawdzenia czy Sarmatów zainteresuje jego styl pisania. Nie będziemy tutaj przedstawiać Wam trailerów, tylko zaprosimy do przeczytania rozdziału I i II.

Susanne Delfina Kierkeller wróciła do Sarmacji. Oczywiście zainteresowała ta postać wiele osób, po opublikowaniu artykułu z bardzo kontrowersyjnym i oczywistym pytaniem - “Dlaczego jestem biedna?”, jednak pewnie mało kto się spodziewał, że opublikuje bardzo ciekawy dramat. Delfinea w Sarmatii. Akcja rozgrywa się na górze i w lesie sclavińskim. Jeśli nie czytałeś mój drogi czytelniku, to oczywiście zapraszam do przeczytania dramatu.

Zaciekawił Cię może poradnik “Od trenera dla trenerów” Michała Michaelusa? W tym tygodniu wyszła druga część. Autor doradza trenerów w sprawie juniorów i i treningu - zapraszam do przeczytania.

A czy wiesz, że w ciągu najbliższych dni wyjdzie kontynuacja Spisku - przeboju sprzed roku? Co tym razem się wydarzy w Sarmacji? Czy Karolina von Lichtenstein wraz z Rihanną Aureliuš-Sedrovski unikną kary za swoje zbrodnie? Kto jest autorem zamachów w Grodzisku? Czy Chojnaccy przeżyją w gruzach Ciuad de Bravo? Wszystkiego dowiecie się w “Zemście”, a tymczasem zapraszam Was do przeczytania Spisku, który jest w roboczym wydaniu PDF.

nUnpt49F.png

fxZlfQRm.jpgDaniel Chojnacki z tajemniczą Sarmatką
Książę Daniel Chojnacki - co spowodowało, że ostatnio postanowił się uaktywnić i wejść do polityki na najwyższych szczeblach? A co lubi robić w swoim kąciku domowym? Daniel do ostatniej chwili nie chciał wejść do polityki centralnej, według naszych informatorów. Nie marzył o tym, odpowiadała mu w pewnym rodzaju emerytura polityczna. Jednak pewna urocza Sarmatka zdecydowała namówić się go do powrotu. Pewnie zastanawiacie się dlaczego? Otóż tej Sarmatce zależy na powrocie do władzy, a bez Daniela tego nie osiągnie. Czy Daniel jest jej pionkiem? Okaże się wkrótce. Ale niezależnie od tego czy go wykorzysta, czy też nie, on zawsze odnajdzie się w swoim domowym zaciszu, w którym podobno ma 10 kotów, które lubi głaskać i tulić. Podobno go to relaksuje i nie potrzebuje w związku z tym żadnej kobiety.
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Avril von Levengothon, Andrzej Fryderyk, Tytus Aureliusz-Chojnacki.
Serduszka
12 983,00 lt
Ten artykuł lubią: Vladimir ik Lihtenštán, Avril von Levengothon, Irmina de Ruth y Thorn, Andrzej Fryderyk, Wojciech Hergemon, Albert Felimi-Liderski, Daniel January von Tauer-Krak, Mikołaj Torped, Kristian Arped, Henryk Leszczyński, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Adam Jerzy Piastowski, Roland Heach-Romański, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Yennefer von Witcher, Susanne Delfina Kierkeller, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Siergiusz Asketil, Defloriusz Dyman Wander, Laurencjusz Ma Hi at Atera, Michał Pséftis, Markus Arped.
Komentarze
Irmina de Ruth y Thorn
Znakomita publikacja jak zawsze. Najbardziej podoba mi się moje zdjęcie :D chce go na wyłączność, więc proszę o przesłanie go na PK :D
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Statystyki mówią co innego o aktywności Teutonii, ale tak czy siak artykuł bardzo dobry. Miejscami nieco chaotyczny, ale spodziewam się że wpłynęło na to chęć szybkiej publikacji.
Odpowiedz Permalink
Susanne Delfina Kierkeller
Naprawdę jedne z najprzydatniejszych artykułów, wszystko w pigułce, 10/10.
Odpowiedz Permalink
Avril von Levengothon
Świetny artykuł. tak dalej!
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Sporo tego, ale to dobrze bo jest co czytać :) GJ!
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
A o głodzie w stolicy ani słowa. Spisek, powiadam, spisek!
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Naprawdę genialne
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.