Gidena, Patryk Dybala, 20.03.2016 r. o 10:01
Lenno Gidena - nowe linie kolejowe
Seria wydawnicza: instytucje

Dzień dobry!

Piszę dziś tutaj, aby ogłosić radosną wieść dla mieszkańców lenna Gidena, jak i jeżdżących tam ludzi z całego Królestwa. W związku z przybyciem mej skromnej, zajmującej się koleją osoby do Królestwa Baridasu, mam zaszczyt zająć się koleją początkowo w obrębie lenna Gidena.

Z dniem dzisiejszym chciałbym przedstawić Wam mapę linii kolejowych, rozkład jazdy oraz tabor.

Projektując linie kolejowe należało wziąć pod dużą uwagę obecną i projektowaną infrastrukturę drogową, dojazd z mniejszych do większych miast, oraz ukształtowanie terenu.

W pierwszym etapie zostały zaprojektowane dwie linie kolejowe, każda przebiegająca przed stolicę lenna.

fQlBflsJ.png

Obie linie jeżdżą w jednogodzinnym takcie w godzinach szczytu, który umożliwia szybki wyjazd rano i powrót po południu. Poza godzinami szczytu pociągi jeżdżą rzadziej, ze względu na mniejszy popyt. Dodatkowo, w weekendy, kiedy mniej osób jeździ do pracy i do szkoły, kilka kursów nie będzie realizowanych. Pierwsi pasażerowie będą mogli pojechać już pod koniec kwietnia, a rozkład będzie ważny do odwołania. Chcę zaznaczyć, że jestem otwarty na wszelkie sugestie dotyczące rozkładu jazdy, a potoki pasażerskie będą systematycznie monitorowane, aby zapewnić jak najlepsze dostosowanie rozkładu do potrzeb pasażerów. W nawiasach przy nazwach miejscowości pierwsza liczba oznacza czas przejazdu do tej stacji z poprzedniej, a druga liczba to całkowity czas przejazdu do danej stacji ze stacji początkowej.

Qwj9PRlA.png

BzvQ6Mq8.png

TUtFvy6S.png

nK5MERS1.png

Linie będą obsługiwane szybkimi i komfortowymi Elektrycznymi Zespołami Trakcyjnymi firmy Newag, model 36WEa, w ilości pięciu sztuk, w tym jeden EZT jako rezerwa, która będzie stacjonowała w Garadzie. EZT będą miały 144 miejsca siedzące i jeszcze raz tyle stojących. Będą też wyposażone w klimatyzację, gniazdka elektryczne, miejsce dla rowerów oraz toaletę.

(aby zobaczyć pełny rozmiar: http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/U25a722g.png)
U25a722g.png

Już za około miesiąc nastąpi inauguracja połączeń kolejowych, a za kilka tygodni nastąpi uroczyste zaprezentowanie zakupionych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych Newag 36WEa, które odbędzie się w Gidenie. Cennik biletów zostanie podany w późniejszym czasie. Już teraz cieszymy się, że w zaledwie kilkadziesiąt minut będzie można pokonać lenno Gidena z południa na północ, i z zachodu na południe!
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Jan via Teutończyk.
Serduszka
4 866,00 lt
Ten artykuł lubią: Julian Fer at Atera, Laurẽt Gedeon I, Jan via Teutończyk, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Susanne Delfina Kierkeller, Siergiusz Asketil, Ryszard Paczenko.
Komentarze
Julian Fer at Atera
Teraz dopiero widać jak szybko rozrasta się lenno Gidena. Kolej to bardzo ważny element w komunikacji i mam nadzieję, że przyczyni sie do rowoju gospodarki i turystyki na ziemiach lenna :D
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Fajny pociąg. Trzeba było by ogłosić konkurs na nazwy składów osobowych. Szkoda tylko, że w Parku Stołecznym :( Dobrze byłoby to przenieść ;)
Odpowiedz Permalink
Patryk Dybala
Tak Laurencjuszu, nie wiedziałem że powinno się najpierw złożyć podanie i pisać w Gidenie, ale w edycji nie widzę takiej możliwości.
Permalink
Henryk Wespucci
Kolej na kolej!
Odpowiedz Permalink
Jan via Teutończyk
Dobrze, że mamy jeszcze w Sarmacji miłośników kolei! :-)
Odpowiedz Permalink
Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener
Ciekawi mnie tylko, czemu na mapie są 2 miejscowości o nazwie Ujazd i 2 o nazwie Amba. :P
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Pociągi i tabelki dużo tabelek, trzeba się będzie kiedyś przejechać :)
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Arcadio Deliart: to takie nawiązanie, bo Amba fatima, było i ni ma. Pewno znikną ;)
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
A, no i można odnieść wrażenie, że więcej kursów i stacji, niż mieszkańców ;) Ale wiadomo, narracja, trzymam kciuki za rozwój!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Ładnie rozbudowana sieć klejowa, widać ze pod okiem inżynierów wojskowych :P
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.