Puls News 5/16 - przekształcenie PKOJ w SKOJ, Obchody 9-lecia Sclavinii
Seria wydawnicza: Puls News

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
J1CTCH8n.png


5JdBhwNy.png

Dziękuję za ponowne otwarcie artykułu. Cieszę się, że mogę dla Was wciąż pisać i pisać. Serca i komentarze tylko dodają mi swoistego poweru. W dzisiejszym numerze możecie odnaleźć informacje o m.in. zbliżających się wyborach, gorącej dyskusji związanej ze zmianą PKOJ w SKOJ czy też wyroku w sprawie Siergiusza Asketila. Samorządowo niestety wiele się nie działo, ale coś tam się znalazło - czy to zakończenie spisu powszechnego w Baridasie, czy machina nowych aktów prawnych w Sclavinii. A na deser znajdziecie prześwietlonego Roberta Janusza von Thorn - kim jest naprawdę?

602e70bW.png

Wybory przed nami! Do tej pory wszystkie komitety opublikowały swoje programy. Przypomnijmy, że o mandaty w Sejmie powalczą: Ruch Sarmackie Odrodzenie, KW Husaria Miłości oraz KW Mniejszości Narodowych. Łącznie mamy 17 kandydatów, którzy walczą o jedno z 7 miejsc w ławach poselskich, co oczywiście oznacza, że 10 osób może pomarzyć o miejscu. Pierwotnie mieliśmy 18 kandydatów, jednak Robert Janusz von Thorn zrezygnował z startu, ponieważ sprawy realne pokrzyżowały mu planów. Wracając do wyborów, należy pamiętać jeszcze o liście nowych, na której znajdują się 3 kandydaci - Otto von Spee, Tomasz Mancini oraz Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, którzy walczą o jeden mandat. Jaki będzie kształt przyszłego Sejmu? O tym dowiemy się już w niedzielę, a Puls News powinien wyjść tuż po nieoficjalnych wynikach!
urna11.jpg

Całkowite zmiany, a wręcz likwidacja Państwowego Komitetu Oceny Jakości. Spowodowało to wielką burzę w społeczeństwie sarmackim. Siergiusz Asketil sprzeciwił się zmianom, które spowodowały przekształcenie PKOJ w SKOJ (Społeczny Komitet Oceny Jakości). Przed zmianami, komitet w skład którego wchodził przedstawiciel Rady Ministrów i każdego z regionów Sarmacji, oceniała artykuły, które zaklasyfikowały się do kandydatur na Artykuł na Medal. Obecna komisja natomiast składa się ze wszystkich obywateli, którzy będą oceniać artykuły na forum centralnym. Pomysł ten nie spodobał się wspomnianemu już wyżej Siergiuszowi Asketilowi, który twierdzi, że taka forma spowoduje obniżenie jakości artykułów, które otrzymają tytuł. Nowego komitetu natomiast broni Rada Ministrów na czele z Podkanclerzym - Rolandem Heachem, który m.in. tłumaczył, że ciężko było zdyscyplinować członków PKOJ, co prowadziło do paraliżu przy ocenie artykułów. Będziemy dalej przyglądać się tej sytuacji.

Sarmacki Ośrodek Badania Opinii Społecznej opublikował wyniki sondy, w której zapytał Sarmatów o to, jak sądzą - czy zablokowanie rządu książęcego było słuszne? Warto wspomnieć, że przed kandydaturą Daniela Chojnackiego na Kanclerza, mieliśmy innego kandydata, którym był Książę Tomasz Ivo Hugo. Głosami RSO i SPN nie mógł sprawować funkcji Kanclerza, a Sarmaci, którzy wzięli udział w sondzie, w większości stwierdziło, że to było złe posunięcie (64,5%). Jedynie niecałe 30% stwierdziło, że zablokowanie rządu książęcego było słuszne.

Niedawno powołano Książęcą Komisję Wyborczą! Książę Tomasz Ivo Hugo powołał do tej zaszczytnej komisji: Aleksandra Damiana Chojnackiego, Avrila von Levengothona oraz Mikołaja Torpeda. Komisja będzie nadzorować najbliższe wybory, tak aby wszystko było w porządku.

file.php?avatar=2173_1361729062.jpgTytus Aureliusz-Chojnacki
Dobiegła końca głośna rozprawa, w której Misza Korab-Kaku zarzucił Siergiuszowi Asketilowi, że jego stwierdzenie może spowodować utratę zaufania publicznego z tytułu sprawowanej funkcji. Asketil pod jednym z artykułów zarzucił posłowi RSO, że to “poseł, który nie wie nad czym głosuje”. Trybunał Koronny w składzie Daniela Ragnara Cesare Ezio da Firenzy oraz Tytusa Aureliusza-Chojnackiego orzekł, że Siergiusz Asketil jest winny i wymierzył mu karę tygodnia pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa miesiące, oraz nakazał przeprosić posła w Parku Stołecznym. Wszystko wskazuje na to, że rozprawa nie dobiegła końca! Asketil odwołał się od wyroku, zaznaczając m.in., że chodziło mu o konkretną sytuację, a nie całokształt pracy poselskiej Miszy Korab-Kaku. Będziemy na bieżąco relacjonować postęp sprawy.
Jeśli już mowa o Trybunale Koronnym - w ostatnim czasie Sejm wybrał nowego asesora. Do całej drużyny trybunalskiej dołączył Martin Schlesinger-Asketil. Z tego miejsca życzymy mu powodzenia i jak najmniej nieciekawych spraw!

6 marca wystartowała aukcja na dzierżawę kącika propagandowego. Jest to dość ciekawa forma reklamy w Sarmacji, o którą można było walczyć przez parę dni. W wyniku długotrwałej licytacji, zwycięzcą okazał się Siergiusz Asketil, który zaoferował najwyższą stawkę. Obecnie dzięki temu w ramach MikroPrzedsiębiorstwa można wynająć i emitować w ramach niej swoje reklamy. Do tej pory podnajmującym był m.in. KW Husaria Miłości.

A czy ty wiesz na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach? Jeśli tak to głosuj w sondzie przedwyborczej, która znajduje się w tym linku.
Po wielu namowach Wincenty Wałachowski - m.in. były asesor, wycofał się z decyzji o zrzeczeniu obywatelstwa, czego serdecznie mu gratulujemy!

6TNffxxo.png
puste-ulicy-biznesowy-centrum-miasta-46036683.jpgPuste ulice w centrum Grodziska
Korona Księstwa Sarmacji w ostatnich tygodniach zmaga się z nieaktywnością, co jest bardzo smutne. Pamiętam i widziałam, że czytelnik naszego tygodnika próbuje utwierdzić nas w przekonaniu, że życie wciąż trwa, ale od strony typowo technicznej. Wierzę, że tak jest i chcę w to wierzyć. Co ciekawe, ostatnio Henryk Leszczyński chce odświeżyć stronę systemową Czarnolasu, a do pomocy przybywa Robert Janusz von Thorn. My życzymy powodzenia i zachęcam do jakiekolwiek próby rozkręcenia aktywności w samorządzie, ponieważ powtarzające pytania o to czy ktoś żyje, są raczej przykre dla rządzących tą piękną krainą.

Baridas za to aktywnością wręcz grzeszy. Ostatni tydzień przyniósł nam nowego Przewodniczącego Rady Królestwa Baridasu. Został nim Kristian Arped, który z nominacji pewnie się cieszy. Czeka na niego zapewne wiele przeciwności, ale powinien sobie poradzić, co już udowadnia dość sprawnym przejściem do ważnych spraw! Pierwszą z nich jest debata nad umiejscowieniem Gideny w systemie. Debata, która przebiega nad nią jest niezwykle żywa. Mamy wielu przeciwników, którzy uważają, że to rozwiązanie jest zbędne, a dodatkowo nic nie wniesie do Baridasu, a także jest jedynie pomysłem władzy. Z drugiej strony mamy zwolenników, którzy uważają, że Gidena powinna znajdować się w systemowych miastach Baridasu. Jesteśmy ciekawi jak to będzie przebiegać dalej, bo debata nadal trwa! W tamtym tygodniu informowałam o spisie powszechnym. Został on zakończony i można zobaczyć podsumowanie w Heroldzie. A w stolicy Baridasu - Almerze, została otwarta sesja rady miasta, która będzie obradować głównie nad Tygodniem Różnorodności, a także nad aktualizacją opisu miasta w DSG.

Sclavinia pomimo kiepskiego początku tygodnia, próbuje odbić strat i stać się bardziej aktywnym regionem! Chociaż działo się tam tak wiele, że aż ciężko opisać Wam najważniejsze wydarzenia z tej cudownej krainy, ale spróbujemy! Do najważniejszego wydarzenia tygodnia można zaliczyć przede wszystkim obchody 9 lecia Sclavini! Podczas nich można było m.in. nakarmić jednorożca, który potem obdarował swoich ofiarodawców pamiątkową monetę. Zakupić mogliśmy rocznicowy znaczek, Przemiawali m.in. Otto von Spee - Pierwszy Krzyżowiec, JKW Daniel Chojnacki - Kanclerz Sarmacji, JKM Tomasz Ivo Hugo. Warto zaznaczyć, że uroczystość odbyła się z tradycyjnym opóźnieniem. Ale Sclavinia nie tylko tym żyła. Wprowadzono szereg nowych aktów prawnych - Ustawa Konstytucyjna Konsystorza Generalnego o zmianie procedur zastępowania nieaktywnych; Ustawa Konsystorza Generalnego o municypiach,
Plm71X9B.jpgKsiążę wraz z małżonką
miejscowościach i gruntach; Ustawa Konsystorza o obywatelstwie Republiki Sclavinii oraz Ustawę Konsystorza o finansach publicznych. Marszałek Martin Schlesinger-Asketil powołał Kolegium Stałe w skład, którego weszli: Otto von Spee, Martin Schlesinger-Asketil oraz Alexander White. Wybrano też nowego delegata do MUP, którym został Otto von Spee, Rozpoczęte też dyskusję nad nowymi odznaczeniami sclavińskimi, co będę na bieżąco relacjonować.

A już teraz przechodzimy do ostatniego regionu, którym jest Królestwo Teutonii! Czy ostatni będą pierwszymi w aktywności? Początek tygodnia dla Teutonii był bardzo pracowity. Po powołaniu nowego Króla - Andrzeja Fryderyka, aktywność tak jakby poszybowała bardzo wzwyż, niestety pod koniec bieżącego tygodnia była dość nisko, ale niestety ten problem dotyczył praktycznie wszystkich samorządów. A co wydarzyło się takiego, o czym warto już teraz wspomnieć? Króla Andrzej Fryderyk zaapelował do starostów o stworzenie statutów, które regulowałaby działalność rejencji, z tym, że nie ma określonego terminu, ale jest informacja, że dobrze by było, jakby zaczęło się coś dziać w tym temacie. Vladimir stwierdził, że akty będą w pewnym sensie martwe. Czy będą? Czas pokaże. Oczywiście Król też zaznaczył, że można go znaleźć m.in. na ircu czy też facebooku. Zależy mu na zbudowaniu silnej Teutoni. Lord Koadiutor - Albert Felimi-Liderski opublikował bilans Królestwa Teutonii za luty. Okazało się, że w tym miesiącu region miał zysk w wysokości 22 450, 46 lt, który został przeznaczony na Fundusz Kulturowy (13 470,28 lt) oraz Fundusz Socjalno-Aktywnościowy (8 908, 18 lt).

Dku9V965.png

Jak informowano na samym początku tygodnika zastąpiono PKOJ, SKOJ. Każdy Sarmata może zagłosować na artykuł, który według niego powinien otrzymać odznakę artykułu na medal oraz nagrodę pieniężną.

Reaktywowano MikroLoterię! Loteria, która została zawieszona 6 miesięcy temu, powraca i może zadowolić niejednego mieszkańca Księstwa Sarmacji. Dotychczas odbyło się 20 loterii, w których wygrywano wielkie kwoty - nawet 100 000 libertów i więcej. Los kosztuje tylko 100 lt, a zysk przedsiębiorstwa stanowi 10% puli, co oznacza, że 90% puli można wygrać biorąc udział w losowaniu. Polecam branie udziału w loteriach, bo warto!

Roland Heach zorganizował konkurs na ćwirku pt. Halinka Ćwirkuje Brzydko. Konkurs przebiega na ćwirku i polega na tym, aby uzupełnić dymek. Do wygrania jest znaczek na 11-lecie Królestwa Teutonii, a zwycięzca będzie ogłoszony podczas wieczoru wyborczego.

Robert Janusz von Thorn został Prezydentem Mikronacyjnej Unii Piłkarskiej. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

Piotr von Thorn-Cetnarowicz wydał okazyjną iknografikę z ciekawostkami na 9-lecie Sclavinii. Wśród ciekawych informacji, o których można było nie mieć pojęcia, jest m.in. informacja o jednej z największych partii w Sarmacji - Obywatelska Partia Demokratyczna, która mimo, że nie była sarmacką partią zwyciężyła w wyborach i dodatkowo utworzyła rząd, który w kilka dni upadł.

Irmina de Velior y Thorn złożyła życzenia mężczyznom i kobietom, ponieważ w ostatnim tygodniu mieliśmy te dwa święta. Ja na łamach Pulsu News również dołączam się do życzeń!

nUnpt49F.png

2gG1T8Jm.jpgRobert podczas tajemnych praktyk
Robert Janusz von Thorn - znany wcześniej jako *RCA*. Kim jest były Kanclerz, a obecny Prezydent Mikronacyjnej Unii Piłkarskiej? Robert przybył po wieloletniej przerwie do Sarmacji w 2015 r. Po swoim ponownym starcie, bardzo szybko znalazł się w Sejmie jako poseł. Czy ktoś wie, jak on to zrobił? Czy to była charyzma jego, a może coś więcej? Według naszych tajnych informatorek, które wtedy głosowały na niego, Robert stosował tajne perfumy na wiecach wyborczych, które wręcz kobiety i mężczyzn obecnych na wiecach hipnotyzowały do samych wyborów, a niektórych i dalej. Według informatorek Robert sam sporządza takie perfumy, ponieważ przez wiele lat nieobecności w Sarmacji, w dalekiej krainie, uczył się od największych alchemików! Ciekawa jest ta historia i nie ukrywam, że byłam zaskoczona, a więc czy Robert może jest tajnym alchemikiem? Pozostawiam to do Waszego zastanowienia!

Serdecznie dziękuję za dotarcie do końca artykułu. Liczę na to, że skomentujecie, albo zasercujecie, a i może dotację dacie ;) Każde wsparcie jest dla mnie sygnałem, że powinnam nadal pracować nad kolejnymi wydaniami.

Rejestr zmian

  • Daniel Chojnacki, dn. 14.03.2016 o 20:03:16: Edycja: Ukrycie realnego nazwiska.
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Andrzej Fryderyk, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Henryk Leszczyński, Mikołaj Torped.
Serduszka
8 989,00 lt
Ten artykuł lubią: Andrzej Fryderyk, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Irmina de Ruth y Thorn, Siergiusz Asketil, Vladimir ik Lihtenštán, Roland Heach-Romański, Alfred, Adam Jerzy Piastowski, Henryk Leszczyński, Albert Felimi-Liderski, Mikołaj Torped, Yennefer von Witcher, Gerald Klemens, Susanne Delfina Kierkeller, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Andrzej Fryderyk
Mówiłem to już kiedyś – naprawdę duży szacunek za prowadzenie tego cyklu. Robisz świetną robotę dziennikarską w bardzo przystępnej formie. Tak trzymaj i nie poprzestawaj!
Odpowiedz Permalink
Robert Fryderyk
Błagam - usuń moje realne nazwisko... Dziękuję.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
ej, dopiero stąd się dowiedziałem, że rca zrezygnował ze startu w wyborach. dobra robota rihanno!
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
JWP Redaktor!
Cytuję:
Pierwszą z nich jest debata nad umiejscowieniem Gideny w systemie. Debata, która przebiega nad nią jest niezwykle żywa. Mamy wielu przeciwników, którzy uważają, że to rozwiązanie jest zbędne, a dodatkowo nic nie wniesie do Baridasu, a także jest jedynie pomysłem władzy.
Proszę jeszcze raz przeliczyć, bo coś mi się nie zgadzają te ilości :(
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Drogi Laurencjuszu!
Nie podałam żadnej ilości, a pod słowem wielu, może kryć się wiele cyfr. Nie podałam absolutnie nigdzie ilości, o czym napisałem wyżej.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.