Herold, Kristian Arped, 13.03.2016 r. o 17:06
Podsumowanie spisu powszechnego Królestwa Baridasu

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
header.png

Od 1 dnia marca do końca 12 dnia tego samego miesiąca w Królestwie Baridasu odbywał się spis powszechny, przeprowadzony przez Radę Królestwa na wniosek Króla-Seniora Mikołaja Torpeda. Jak możemy przeczytać z raportów urzędników królewskich — wszyscy Baridajczycy chętnie przyjmowali spisujących do swoich domów. Rekordowo niska okazała się również liczba ukąszeń przez pluskwiaki cracoffijskie — zaledwie 3 urzędników skarży się na tego typu dolegliwości.

W spisie wzięło udział 17 osób, co daje prawie 40-procentową frekwencję. Na pytanie dot. wiek (będące jedynym nieobowiązkowym) odpowiedziało blisko 90% ankietowanych. Wyniki prezentują się następująco:
xK8H9iiE.png
06n302r7.png
VbyG5h49.png
xf63bm70.png
Odpowiedź na pytanie o dzień tygodnia, w którym ankietujący byłby w stanie poświęcić najwięcej czasu była łatwa do przewidzenia — aż 60% ankietowanych nie było w stanie jednoznacznie określić. Pytanie dot. umiejętności i mocnych cech Rada zachowa dla siebie i udostępni urzędnikom królewskim, jeżeli wyrażą taką potrzebę

Niestety, nie pokuszę się o rozbudowane podsumowanie. Jeżeli chodzi o miasta i grupy etnograficzne, to wszystkie pojedyncze odpowiedzi zostały umieszczone w kategorii „inne”. Cieszy niezmiernie prawie 20-osobowa frekwencja w spisie oraz to, że Baridajczycy są w stanie poświęcić tak dużo czasu na aktywność w ich ojczyźnie.

Wynik pozostawiam do interpretacji Wam. Mam nadzieję, że będzie on katalizatorem merytorycznej dyskusji w Królestwie.

footer.png
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Arsacjusz Arped, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Henryk Leszczyński.
Serduszka
9 981,00 lt
Ten artykuł lubią: Arsacjusz Arped, Vladimir ik Lihtenštán, Siergiusz Asketil, Markus Arped, Laurẽt Gedeon I, Tomasz Mancini, Andrzej Fryderyk, Emanuel Śmigło, Mikołaj Torped, Daniel January von Tauer-Krak, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Ivan von Lichtenstein, Henryk Leszczyński, Julian Fer at Atera, Irmina de Ruth y Thorn, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Siergiusz Asketil
"Inne" przy miastach wyniosło 41,2%, a Ty nie podałeś szczegółowo?! Oj, trochę takie wymuszone serduszko. :x
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Cieszy mnie to podsumowanie i dlatego zapytam wprost. Co z debatą o Gidenie i jak długo ma trwać owa debata? Dlaczego Poważny Kawaler i WKW Markus się nie udzielili wypowiedzi?
Odpowiedz Permalink
Kristian Arped
@Siergiusz
Zaśmieciłoby wykres. :(
@MaHi
A co to – jakiś obowiązek brania udziału w debacie istnieje? :) Swoje stanowisko wyraziłem już na IRC-u i nie czuję potrzeby duplikowania go.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Cytuję:
A co to – jakiś obowiązek brania udziału w debacie istnieje? :) Swoje stanowisko wyraziłem już na IRC-u i nie czuję potrzeby duplikowania go.
Poważny Kawalerze!

Myślałem, że stanowisko PRK będzie ogólnie dostępne dla wszystkich zainteresowanych, a w tym nieobecnych na IRC-u. No cóż, szkoda :(
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
A ja dałem serduszko, bo opublikował to mój mąż. ELO!
Odpowiedz Permalink
Arsacjusz Arped
Ciekawie opracowane wyniki. Cieszę się, że w spisie powszechnym wzięło udział 17 osób. Oznacza to, że mniej więcej tyle osób regularnie śledzi życie Królestwa.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
WKW Regencie!

Życie Królestwa śledzi dużo więcej osób niż się wypowiada. Na razie ciężko będzie ich zachęcić.

PS: Fajne zestawienie. Gratuluję autorowi :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.