Republika Palmowa (La Palma)
Seria wydawnicza: La Palma

Herb_la_Palma.png

La Palma istnieje w mikroświecie już od 3 lat (dokładnie od 14 lipca) i znajduje się na kontynencie Vaarland i Antyra. Narracja opiera się na klimatach znany z serii gier Tropico. Oczywiście jest szersze i najprostsze ujęcie Republiki Palmowej. Nie posiada żadnych sąsiadów lądowych, za to ma kilku morskich, do których możemy bez wątpienia zaliczyć Agurię czy Skarland. Stolicą Republiki Palmowej jest Santiago de Palma.
Tutaj mapa.


El Presidente czyli głowa La Palmy. Od 14 lipca 2012 do 5 stycznia 2015 funkcję El Presidente sprawował Juan Pablo Morales, gdy ustępował zarządził wybory. W wyniku, których El Presidente został Hugo Miramontes, który pełnił funkcje El Presidente od 5 stycznia 2015 do 1 stycznia 2016, kiedy to na stanowisko El Presidente powołany został Lorenzo Sastre. Ministrem Spraw wewnętrznych Republiki Palmowej jest obecnie Juliette da Firenza, pełni ona również stanowisko Doradcy do spraw Zagranicznych Republiki Palmowej.


Republika Palmowa słynie z dwóch wydarzeń: Carnaval i Regatta la Copa del Pollino(według Expressa Rajńskiego największe wydarzenie 2015 roku w mikroświecie). Carnaval już się odbył i niestety nie powalał on liczbą uczestników, miejmy nadzieje, że regaty pójdą lepiej. Ostatnie regaty wygrał pan Eddrad Noqtern. Oprócz wyżej wymienionych wydarzeń La Palma organizowała Our Sound 2015.


La Palma posiada również własną ligę w x11. Palmeras Liga de Futbol sezon rozpoczyna już 13 marca, obecnie w tych rozgrywkach bierze udział 7 drużyn. 10-krotny tryumfatorem jest Atletico de Santiago prowadzone obecnie przez Daniela da Firenzę (aczkolwiek za sukcesy klubu odpowiedzialny jest Calvo Miramontes), natomiast 2-krotny (dwa ostatnie sezony) triumfatorem rozgrywek jest Huracan Salinas prowadzony przez obecnego El Presidente.La Palma bardzo mocno angażuje się również w działalność Międzynarodowej Unii Piłkarskiej od 27 marca 2015 do 1 marca 2016 roku funkcję prezydenta sprawowała Juliette da Firenza. Organizowali również pamiętny 12 mundial, kiedy to sarmacka reprezentacja sięgnęła po złoto.W Republice Palmowej są 3 Familie: da Firenza, Miramontes i Sastre, które de facto rywalizują o wpływy w La Palmie. Jest też gazeta Rumores la Palma, której artykuły wzbudzają sensacje w mikroświecie. Co jakiś czas pojawia się w prowadzonym przez moją osobie przeglądzie prasy mikroświatowej.

Oprócz tego wszystkiego jest jeszcze fabularyzacja, czyli działalność obywateli La Palmy w trzech prowincjach: Los Alamos, Costa Zafiro i Pequena Pampa. W każdej z prowincji są trzy miasta od miast typowo portowych po miasta znane z tego, że nie są znane. Znajdą tam swoje miejsce i wojskowi i miłośnicy barów. Wprost idealne miejsce na relaks i wypoczynek, czyli piękna i zmysłowa La Palma. Niemniej jak już tam się wybierasz warto wspomnieć o kilku rzeczach, takich jak między innymi rejestr cudzoziemców czy pozwolenie na pobyt oczywiście bardzo wskazane byłby przywitanie się w ich dziale powitań.Pomiędzy poszczególnymi akapitami zostały umieszczone filmiki z PalmaVision. Jest ich dużo więcej spragnionych filmów kinomanów zapraszam tutaj. To jest początek dłuższej serii artykułów o v-krajach bardziej znanych lub mniej znanych. Jeśli jesteś zainteresowany pracą w Ministerstwie Spraw Zagranicznych to pisz śmiało. Mikroświat jest pełen niezwykłych i ciekawych ludzi, wydarzeń i krajów.
Serduszka
11 275,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Felimi-Liderski, Roland Heach-Romański, Henryk Leszczyński, Siergiusz Asketil, Krzysztof Czuguł-Chan, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Akrypa Rabotowicz von Primisz, Tomasz Mancini, Vladimir ik Lihtenštán, Adam Jerzy Piastowski, Jack von Horn, Aleksander Damian Chojnacki, Ivan von Lichtenstein, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste, Yennefer von Witcher, Arkadiusz Maksymilian, Juliette Altrimenti.
Komentarze
Henryk Leszczyński
jaj, poproszę coś takiego o alrajnie. moje wyobrażenie o tym państewku opiera się na 2010 roku.
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Matko La Palma. Ah serducho rośnie :D ja chce tam wrócić :D słońce, cygara, tańce do białego rana :D to jest życie :D

Genialny tekst :D oby takich więcej.
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
@Henryk Al Rajn*
Postaram się, jak tylko zniosą stan wyjątkowy. :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.