Puls News 4/16 - Koronacja w KT, nowa RM, upadek Austro-Węgier
Seria wydawnicza: Puls News

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
J1CTCH8n.png


Sarmatki i Sarmaci!
Ostatni tydzień przyniósł nam kilkanaście bardzo ważnych wydarzeń w Księstwie Sarmacji i w mikroświecie. Sarmacja jak wiadomo jest naszym domem, a w jej wnętrzu dochodzi do różnych przemian. Królestwo Teutoni miało koronację, zmieniono cenę ćwirka, powołano nowy Rząd i wiele innych. W porównaniu do takich mikronacji jak Austro-Węgry trzymamy się i to mocno, ponieważ ta druga prawdopodobnie upadła. Zapraszam do przeczytania artykułu.

602e70bW.png

file.php?avatar=65_1403798174.jpg Daniel Chojnacki
Na wniosek kanclerza Daniela Chojnackiego, Książę Tomasz Ivo Hugo powołał rząd w którego skład weszli - Roland Heach, który pełni funkcję Podkanclerzego i Ministra Finansów i Gospodarki, Mikołaja Torpeda na urząd Ministra Szefa Kancelarii Rady Ministrów oraz Irmina de Vellior y Thorn, której przypadła rola Ministra Dziedzictwa Narodowego. Obowiązki jakie sprawują określa Zarządzenie Kanclerza w sprawie organizacji Rady Ministrów z dnia 1 marca. Powyższy skład 5 marca uzyskał wotum zaufania, a więc oficjalnie pracuje pełną parą!

W Sejmie trwa głosowanie nad kandydaturą Martina Schlesingera-Asketila na asesora Trybunału Koronnego. Pierwotnie zostały złożone dwie kandydatury - również przez Wincentego Wałachowskiego, który ostatecznie ją wycofał. Do tej pory dwóch posłów oddało swój głos pomimo, że głosowanie wystartowało wczoraj w godzinach wieczornych. Zapewne w przyszłym tygodniu poinformuję państwa o tym, że p. Schlesinger-Asketil został asesorem, ale wstrzymam się do oficjalnej decyzji.

W Sejmie w lasce marszałkowskiej znalazła się propozycja zmiany rozporządzenia o aktach niewymagających publikacji w Dzienniku Praw. Kanclerz Daniel Chojnacki proponuje, aby dodać do nich również uchwałę Rady Ministrów odnośnie przyznanych subwencji. Argumentuje to tym, że taka informacja powinna znaleźć się w sprawozdaniu finansowym ministra właściwego ds. finansów.

Na początku tygodnia, w nocy z dnia 29 lutego na 1 marca mieliśmy do czynienia z nietypową sytuacją dotyczącą przelewów. System wygenerował po nawet 13 przelewów dot. podatku książęcego. Sytuacja później została wyjaśniona oraz zostały przelane zwrotu tegoż podatku na konta mieszkańców.

Wybory zostały zarządzone, a jak do tej pory zgłoszony 1 komitet wyborczy. W ramach Ruchu Sarmackie Odrodzenie o mandat powalczą m.in. Robert Janusz von Thorn, JKW Helwetyk Romański, JKW Defloriusz Dyman Wander. Łącznie wystawiono 8 osób, a do tego zestawu w ramach listy nowych proponują Tomasz Manciniego. Można przyznać, że skład dość ciekawy.

Zmieniono cenę ćwirka. Rada Ministrów pod przewodnictwem Daniela Chojnackiego ustawiła nową cenę tej funkcji. Wcześniej kosztowała 150 lt i była ustawiona przez rząd Roberta Janusza von Thorna, a obecnie 250 lt. Towarzyszy przy tym opór m.in. tworzony przez RSO. Przypomnijmy, że wcześniejszej obniżce również towarzyszył opór.
Rada Ministrów poszukuje nowych źródeł przychodów. Obecnie na łamach Forum Centralnego trwa aukcja nad dzierżawą Kącika Propagandowego. Cieszy się ona dość dużą popularnością, a jak sam Kanclerz Daniel Chojnacki zaznaczył, do aukcji może przystąpić dosłownie każdy. Nie ma żadnych ograniczeń również w publikowanych treściach z zastrzeżeniem naruszenia norm. Wydzierżawić można kącik na aż dwa tygodnie, a jak to Kanclerz podkreślił Rada Ministrów potrafi inaczej promować swoje inicjatywy. Trzeba przyznać, że jest to ciekawy sposób na zwiększenie przychodów.
JZ1por5G.jpg
file.php?avatar=2318_1443545313.jpg Martin Schlesinger-Asketil
Trybunał Koronny ostatnio ma trochę więcej pracy. Misza Korab-Kaku - poseł na Sejm złożył pozew przeciwko Siergiuszowi Asketilowi. Oskarża hrabiego o to, że jego komentarz pod artykułem RSO narusza jego imię i powoduje, że może to doprowadzić do utraty zaufania publicznego. Jesteśmy ciekawi jak to dalej pójdzie. W ostatnich dniach TK oddalił powództwo wniesione przez JKW Defloriusza Dymana Wandera, które było przeciwko Martinowi Schlesingerowi-Asketilowi. Były podobne jak pozew Misza Koraba-Kaku przeciwko Siergiuszowi Asketilowi. Oskarżono Martina o to, że jego wypowiedź powodowała, że mogła wystąpić utrata zaufania w stosunku do JKW Wandera. Trzeba przyznać że rodzina Asketilów jest dość mocno “bombardowana”.

Wincenty Wałachowski chce zrezygnować z obywatelstwa - były poseł i asesor TK stwierdził, że zawadza wielu osobom i chce Księstwo Sarmacji opuścić. Pomimo wielu starań ze strony różnych osób broni swojej decyzji. Pozostaje mieć nadzieję, że ta decyzja mu przejdzie.

6TNffxxo.png

W Koronie Księstwa Sarmacji jest niezwykle sennie. Że tak określi Puls Sarmatów - za bardzo. Pomimo, że ostatnie wydanie było we wtorek, a więc 5 dni temu w KKS dosłownie nic się nie działo. Jest to bardzo smutne.Tym bardziej smutne jest to, że jedyną wypowiedzią od 1 marca do 6 była prośba o wykreślenie z rejestru przez Juliana Fer at Atera w związku z rezygnacją z życia publicznego. Liczymy, że kolejne tygodnie przyniosą pozytywne zmiany.
rAvlEtc5.jpgGrodzisk w piątkowe popołudnie

Baridas za to o wiele prężniej działa niż KKS i tego nie da się ukryć. Oczywiście niestety pomimo zapowiedzi, do tej pory nie podniesiono “z kolan” Republiki Południowego Baridasu, ale jest to zapewne spowodowane tym, że Ivo i Grigorij po prostu zamilkli. Pomimo tego w Baridasie życie trwa i trwać będzie. Na urząd Przewodniczącego Rady Królestwa zgłoszono Kristiana Arped. Jest to jedyna zaakceptowana i dopuszczona do głosowania kandydatura, zatem możemy już gratulować Kristianowi zdobycia tegoż urzędu. Na łamach poprzedniego numeru informowała o pracach nad Kodeksem Społecznym, który został zapoczątkowany przez Mikołaja Torpeda. W ostatnim tygodniu wpłynęły dwa projekty - Arsacjusza Arpeda oraz Laurencjusza Ma Hi at Atera. Trwają rozmowy nad w/w projektami, a Baridajczycy mają w czym wybierać, ponieważ projekty są dość dobre. Siergiusz Asketil ostatnio przypomniał o naprawie baridajskich systemów i jako pierwsze wskazał Almerską Komunikację Miejską oraz Galerię Królewską. Arsacjusz Arped poinformował, że prace trwają.

Natomiast w Republice Sclavinii trwa debata nad wieloma projektami i ich poprawkami, ale zaczniemy od zupełnie innej sprawy. Można wciąż się zgłaszać na Pierwszego Krzyżowca. Do walki stanął póki co Otto von Spee, który wymienił też kandydatury na trybunów - Alexander White jako trybun ds. infrastruktury oraz Martin Schlesinger-Asketil jako trybun właściwy do sprawowania pieczy nad sclavińską kulturą, nauką i kierowania publiczną oświatą. Do tej pory właściwie jest to jedna kandydatura. Zobaczymy jak to dalej pójdzie, tak samo z sytuacją dotyczą 9 rocznicy powstania Republiki Sclavinii. Pomimo, że jest to praktycznie zaraz nie ma chętnych do zrobienia artykułu na stronę, a p. Alexander White najwidoczniej jest bardzo niezadowolony. My liczymy, że się znajdzie taka osoba, ale nawet jak się nie znajdzie to i tak 12 marca powinny odbyć się uroczystości. Wspominaliśmy o ustawach nad którymi trwają debaty - są to ustawa o finansach publicznych, ustawa konstytucyjna o zmianie procedur zastępowania oraz ustawa o obywatelstwie Republiki Sclavinii. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ich treścią.
D1BFhhWQ.jpgKoronacja Andrzeja Fryderyka
Królestwo Teutoni w ostatnim tygodniu żyło obchodami koronacyjnymi. Po wyborze Andrzeja Fryderyka na Króla musiało się bardzo wiele dziać. Wyemitowano pamiątkowy medal koronacyjny na który zgodę wydał Senat. Pamiątkowy medal nie jest jedyną atrakcją koronacji, która odbyła się w sobotę. Pojawił się na niej oczywiście Książe Tomasz Ivo Hugo i bardzo wielu Sarmatów i gości zza granicy. Uroczystości prowadziła para prowadzących - Roland i Yennefer Heach. Sam Roland pełnił też funkcję Mistrza Ceremonii, a Vladimir Ivanovitsš ik Lihtenštán - Wielkiego i Przewielebnego Mistrza. Koronacja była dość piękna, przemów było bardzo dużo.
Mieliśmy pokaz wojskowy KSZ, koncert w Filharmonii Teutońskiej, konkurs wiedzy o nowym królu, a szef SUSPENS Heweliusz Popow wyemitował znaczek z tej okazji. Zatem możemy mówić o wydarzeniu miesiąca - no chyba, że Sclavinia przebije to swoimi uroczystościami. Oprócz koronacji trwa debata nad nową polityką finansową, która mówi o zwiększeniu wydatków.

Dku9V965.png

Powołano nowy skład PKOJ. Artykuły, które podlegają ocenie (a przypomnijmy, że są to te, które otrzymały min. 10 serc) staną: Vladimir Ivanovitsš ik Lihtenštán (Królestwo Teutonii), Kristian Arped (Królestwo Baridasu), JKM Tomasz Ivo Hugo (KKS) oraz Martin Schlesigner-Asketil (Republika Sclavinii). Pierwotnie Koronę miał reprezentował Robert Janusz von Thorn, jednak zrezygnował z tej funkcji. Przypomnę tylko, że kadencja obecnej PKOJ trwa do końca marca.

Do 11 marca trwa zgłaszanie kandydatur na Incjatywę Lutego. Wśród zgłoszeń można znaleźć m.in. elekcję JKW Andrzeja Fryderyka na Króla KT, powrót Wojciecha Hergemona czy też uruchomienie Pulsu News. W głosowaniu oczywiście serdecznie zapraszam do oddania głosu na najlepszych, a jeśli sądzicie, że uruchomienie Pulsu News jest właśnie tym wydarzeniem to głosujcie!

W związku z uroczystościami koronacyjnymi w Teutoni w prasie pojawił się szereg artykułów dotyczących koronacji. Dla zainteresowanych powstał przewodnik dotyczący Rytuału Teutońskiego w którym jest opisana cała uroczystość, Gotrfyd Slavik de Ruth w ramach Teutońskiego Instytutu Historycznego wydał artykuł,w którym ukazuje żywot różnych Fryderyków i ich miejsce w historii KT. Artykuł jest bardzo ciekawy. W prasie mogliśmy brać udział w konkursie zorganizowanym przez Adama Jerzego Piastowskiego, który dotyczył na dokończeniu wymyślonych przez niego zdań tak aby powstało przysłowie związane z Andrzejem Fryderykiem.

Michał Michaelus wydał poradnik dla trenerów w którym pokazuje tajniki gry w SLP. W tym wydaniu mogliśmy poczytać trochę o tym jak powinna być zbudowana kadra. Jest to cenna lekcja i zapraszam do zapoznania się z artykułem.

OHuL20uB.png

Pierwszy raz będziemy wskazywać Wam co się dzieje w innych mikronacjach. Dzisiaj bardzo krótko (pomimo, że miało być obszernie) o sytuacji w Austro-Węgrach. Niestety ciężko mi było znaleźć jakikolwiek kontakt z ostatnim z jej mieszkańców, ale przypomnijmy coś o tej mikronacji - powstała ona 24 kwietnia 2005 r., a więc w tamtym roku świętowała swoje 10lecie. Leży obok Trizondalu, Surmenii czy też Rotrii. Sama Surmenia organizuje w tym momencie potężną pomoc humanitarną dla uchodźców z tego kraju.
ZZ33pry3.jpgUchodźcy w Surmenii
Nasze Ministerstwo Spraw Zagranicznych również pomaga jak może i wysyła najpotrzebniejszą żywność, leki czy też ubrania, które w chłodne noce są bardzo potrzebne. Jak już wspominałam - nie mogę skontaktować się z ostatnimi władzami, a ludzie są pozostawieni sami sobie. Też apeluję do Sarmatów - okażmy im pomoc (nawet narracyjnie) i liczmy na to, że w przyszłości się odrodzi.

nUnpt49F.png

j7HJ3F2W.jpgKról za młodu
Andrzej Fryderyk - Król Teutoni (od niedawna). Kiedyś Beznadziej, a dziś Król. Legendy mówią o tym, że tron królewski jest przesiąknięty okropną klątwą realiozy. Popadali w nią praktycznie wszyscy władcy i lud ma nadzieję, że Andrzej Fryderyk tą klątwę przełamie. Z informacji przekazanych przez moich współpracowników, król bardzo stara się aby uniknąć tej klątwy. Zatrudnił w tym celu bardzo wiele szamanek z którymi miał kontakt od początku działalności w Sarmacji. Ziółka, herbatki, dobre masaże - to wszystko ma go uchronić przed realiozą. Ale jeśli ona zacznie o sobie dać znać Andrzej Fryderyk ma przejść do działania i poślubić dość brzydką pannę po to, aby jego klątwa starszej pani nie dopadła. Czy uda mu się? Zapewne tak - z pomocą szamanek wszystko jest możliwe!

Serdecznie dziękuję za przeczytanie artykułu. Jeśli się spodobało to zapraszam do sercowania, komentowania i dotowania artykułu. Autorami grafik są: Robert Janusz von Thorn (logo, które za tydzień powinno być lekko zmienione jeszcze) oraz Adam Jerzy Piastowski (pozostałe grafiki). Dziękuję im za pomoc.
Serduszka
9 727,00 lt
Ten artykuł lubią: Andrzej Fryderyk, Albert Felimi-Liderski, Irmina de Ruth y Thorn, Siergiusz Asketil, Daniel January von Tauer-Krak, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, Vladimir ik Lihtenštán, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Mikołaj Torped, Roland Heach-Romański, Gerald Klemens, Arsacjusz Arped, Adam Jerzy Piastowski, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza.
Komentarze
Siergiusz Asketil
Plus za nowe logo i obrazki! :3
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Dziękuję Siergiuszu za tak miłe słowa. Ja ze swojej strony chciałabym więcej obrazków dodawać i kto wie, może PDF wyjdzie ;)
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
A może, jako że to teutońska gazeta, zmienić "Baridas" na "Zamurze" i "KKS" na "Gellonię"? :3
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Ja mam takie pytanie, takie dość ogólne, a nasunęło mi się czytając ten artykuł.
Czy ja mam faktycznie za dużo imion, które zbyt trudno zapamiętać?

Art świetny. <3
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Ach i ciekawosta — zdjęcie, które przedstawia Grodzisk to realnie Plac Wolności w Łodzi. :3
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Tak troszkę ich dużo, ale idzie przeżyć. Zapomniałam niestety o tym aby wspomnieć, że jesteś MSZ. Wybacz :D

Vladimirze - ja chcę być miła dla ludzi :D
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Przy okazji, MAW graniczy również ze Slawonią :)
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Ale nazwanie kogoś Zamurzakiem nie jest złe. :(
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Może ktoś się obrazić, a ja chcę być kochaną orędowniczką ludu.
Odpowiedz Permalink
Gerald Klemens
Jak zwykle pracochłonny, treściwy artykuł. No i postępy :)
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Świetną robotę robisz. Obyś nie poprzestawała ;)
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
KKS działa, ale za kurtyną. Tutaj ktoś grzebie w kodzie strony i ulepsza to i owo, bez ciągłego ogłaszanie tego publicznie, ja zgodnie z deklaracją po cichutku składam system ewidencji gruntów etc.

Damy radę, spokojna głowa.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Wciągająca lektura. Miło i przystępnie się czyta... Brawo :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.