Rada Ministrów, Roland Heach-Romański, 06.03.2016 r. o 10:53
Sprawa ćwirka - garść statystyk
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Na wstępie proszę wybaczyć niewielki komentarz do prezentowanych informacji. Byłem bardzo zajęty przez ostatni tydzień koronacją Króla Teutonii oraz sprawami natury ważnostudyjnej. Nie bez znaczenia jest też aktywność mojego realnego potomka. Poniższe dane pozyskano z publicznej bazy danych udostępnianej przez NIA. Szersze omówienie powinno pojawić się w ciągu tygodnia. Zapraszam do zapoznania się z "mięchem".

Czerwoną linią zaznaczono trendy wynikające z analiz.

Dane bazowe opracowania
ofLba02t.png
Kliknij obrazek aby powiększyć


sm35C6ZI.png
Kliknij obrazek aby powiększyć


zdfOwG34.png
Kliknij obrazek aby powiększyć


wmvXamrH.png
Kliknij obrazek aby powiększyć


oSoSYXXO.png
Kliknij obrazek aby powiększyć


1cbnk1ll.png
Kliknij obrazek aby powiększyć


DVUcl74s.png
Kliknij obrazek aby powiększyć

Krótki komentarz: jak łatwo zauważyć, niezależnie od obowiązującej ceny zarówno ilość użytkowników ćwirka, jak i ilość publikowanych ćwirków, w ujęciu średnim, nieustannie rośnie. Wahania ilości ćwirków jak i ilości ćwirkujących zależą przede wszystkim od aktualnej sytuacji społeczno-politycznej w Księstwie Sarmacji. Zarówno rozkład przyrostów ilości ćwirków, jak i rozkład przyrostów ćwirkujących, w granicach błędu, można aproksymować do sinusoidy. Przy zmianie ceny ćwirka z 50 lt na 250 lt nie nastąpiło załamanie trendu. Przy zmianie ceny ćwirka z 250 lt na 150lt nie odnotowano gwałtowniejszego pikowania, niż by to miało wynikać z analizy ogólnego trendu.

Dziękuje za uwagę.

(-) Roland kaw. Heach, Minister Finansów i Gospodarki


Opracowanie powstałe dzięki udostępnianiu bazy poglądowej przez NIA. Jesteście cudowni :* Opracowanie świetnie pokazuje co można z tej bazy m. in. wyciągnąć. Jestem dumny, że żyję w czasach radców NIA.
Serduszka
9 332,00 lt
Ten artykuł lubią: Tytus Aureliusz-Chojnacki, Daniel January von Tauer-Krak, Siergiusz Asketil, Vladimir ik Lihtenštán, Yennefer von Witcher, Mikołaj Torped, Henryk Leszczyński, Kristian Arped, Albert Felimi-Liderski, Avril von Levengothon, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Ignacy Urban de Ruth, Markus Arped, Daniel Chojnacki, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Henryk Leszczyński
LICZBY!
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Statystyki nie kłamią :D
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
A ex-kanclerz milczy. Trochę to smuci, że w obliczu obalenia jego teorii, miast przyznać się do braku posiadania racji, postanowił przemilczeć sprawę.

Zresztą, zapytany o zagadnienie na IRCu, Pan von Thorn odpowiedział, że nawet nie czytał (chociaż sam domagał się statystycznego podparcia decyzji RM, sic!) bo obecnie zajmuje się kampanią wyborczą, a ćwirki, jego zdaniem, nie są jej przedmiotem i nie będą.

Smuci to bardzo.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.