Park Stołeczny, Michaś Elżbieta II, 22.02.2016 r. o 04:46
W uzupełnieniu obwieszczenia Marszałka

Szanowni Sarmaci, po przemyśleniu sprawy:

1/ Podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa w Ruchu Sarmackie Odrodzenie. Widzę bowiem, że za moją decyzję atakowany jest Rząd i partia - a tak być nie powinno. Kwestia zarządzenia tego referendum jest moją wyłączną kompetencją i nie zamierzam pozwolić na to, by sprawnie działające władze poniosły uszczerbek w wyniku mojej decyzji. Ufam, że władze partii zrozumieją moją motywację.

2/ Będę gorąco zachęcał do głosowania na "tak" w referendum. Czy to jest moja wymarzona ordynacja? Nie, nie jest. Wolałbym taką, w której zróżnicowanie głosów bazowałoby tylko na aktywności. Jednak uważam, że sprawa zlikwidowania demoralizującej listy nowych (nowi powinni na swoją pozycję ciężko zapracować, nie dostawac ją na tacy) oraz skrajnie niesprawiedliwego uprzywilejowania grupki bogaczy, opartego na własności nieruchomości i sięgającego TYSIĄC DWUSTU PROCENT siły głosu, jest wystarczająco istotna, by mogła zostać przegłosowana.

3/ Jeśli jednak przegłosowana nie zostanie, nad czym będę bolał niezwykle, złożę w Sejmie kolejny projekt zmiany ordynacji, likwidujący listę nowych i wprowadzający proste rozróżnienie siły głosu - jeden dla nieaktywnych i sześć dla aktywnych. Mam wrażenie, że taki projekt mógłby zyskać ponadpartyjne poparcie; taki rozkład sił głosu był przedmiotem mojej niedawnej rozmowy z diukiem Markusem Arpedem.


A skoro już o diuku Arpedzie - nasza rozmowa wzięła się stąd, że diuk zgłosił się do mnie z wątpliwościami związanymi z referendum. Mógł rozpętać gównoburzę na forum, a wolał porozmawiać i wyjaśnić sprawę osobiście. Proste, prawda?

Z pozdrowieniami,

DDW.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 826,00 lt
Ten artykuł lubią: Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Markus Arped.
Komentarze
Ryszard Paczenko
Jest jakaś lista nowych?
Tak to jest, jak człowiek nie śledzi...
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Jest jeden mandat przyslugujacy tylko "nowym mieszkancom".
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Tzn już nie ma...
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Ja to się orientuję :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.