Książę w szpileczkach

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
W dniu dzisiejszym w redakcji OBT gościmy specjalnego gościa – samą JKW regentkę Karolinę! Po długich namowach JKW regentka Karolina zgodziła się udzielić OBT śmiertelnie poważnego wywiadu, którego treść zamieszczamy niżej. JKW na wiele pytań udzielała pokrętnych, wymijających odpowiedzi, ale redakcja nie wątpi, że bystry czytelnik potrafi czytać między wierszami.

Redakcja: Dzień Dobry.

JKW: Dzień Dobry.

Redakcja: Szanowno Diuczesso-markizo Regentko! Jak powinien zwracać się do Ciebie taki prosty człowiek jak przeciętny redaktor OBT?

JKW: Zasadniczo w Sarmacji istnieje tradycja zwracania się per „Jego Książęca Wysokość” do osoby pełniącej funkcję Regenta. Po krótkich manewrach związanych z płcią osoby obecnie będącej na tym stanowisku, wychodzi nam „Jej Książęca Wysokość”.

Redakcja: Jej Książęca Wysokość, czy powinienem trzymać się tej formy przez cały wywiad, czy też może znajdzie się jednak jakaś forma skrócona?

JKW: Wasza! (z oburzeniem poprawia niesforny lok) WKW to dobry skrót.

Redakcja: Ok, jak WKW czuje się jako WKW?

JKW: Całkiem WKW-owo.

Redakcja: Jakie są najważniejsze cele jakie WKW sobie stawia?

JKW: Jak mniemam, chodzi o cele podczas Regencji. Cóż, w sumie najważniejszym celem jest aktywna Sarmacja. Wszystko, co robię, to dążenie do tego.

Redakcja: A czy obiekt zainteresowania WKW stanowią też odbywające się wybory na króla Teutonii?

JKW: Oczywiście. Wyraziłam to już w swoim liście do Teutończyków, w którym zaznaczyłam między innymi, że będę obserwowała przebieg tej elekcji z uwagą — nie tylko ja zresztą. Elekcja nowego monarchy jest przełomowym wydarzeniem w historii każdego kraju. Królestwo Teutonii nie jest tutaj wyjątkiem.

Redakcja: WKW, nie czytałem listu, przecież gdybym umiał czytać to na pewno zrobiłbym karierę jak inni. Ale, wracając do elekcji, już teraz pojawili się liczni kandydaci - pretendenci do tronu. Z którymi z nich WKW poszła by do kina?

JKW: Odpowiedź na to pytanie zachowam dla siebie. Zdradzę tylko, że jeśli miałabym iść do kina, to na nowy film Trentina Quantino o przygodach pułkownika Iversena.

Redakcja: Ok, rozumiem, że dobrze wnioskuję z odpowiedzi WKW, że w gronie kandydatów są osoby, które mogłyby tego zaszczytu dostąpić?

JKW: Zwracam uwagę na to, że oficjalnie to jeszcze nikt nie zadeklarował w stosownym wątku urzędowym chęci wzięcia udziału w wyścig o tron monarszy w Złotym Grodzie.

Redakcja: WKW udziela bardzo wymijających odpowiedzi, mimo iż niewątpliwie sens pytania nie może budzić wątpliwości.

JKW: Ja? Wymijających? Skądże. Z niecierpliwością jednak oczekuję na dalsze pytania.

Redakcja: Ok, wiemy już że wśród znamienitych synów ziemi teutońskiej znaleźliby się kandydaci do wyjścia z WKW do kina. A to skłania mnie do pytania o charakterze ogólnym - WKW woli chodzić do kina czy jednak na film?

JKW: Na to pytanie udzielę bardzo konkretnej odpowiedzi — http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=115&t=18438&p=206234&hilit#p206234

Redakcja: WKW, ta wypowiedź jest znana redakcji. Redakcja jest wielkim fanem WKW i uczy się wszystkich publicznych wypowiedzi na pamięć, o każdej porze dnia i nocy redakcja jest w stanie wypowiedzi WKW wyrecytować zarówno normalnie jak i wspak. Jednakże to odpowiedź z czasów przed regenturą. A obecnie pytam oficjalnie WKW w imieniu wszystkich czytelników OBT.

JKW: Uwielbiam oglądać filmy, zwłaszcza dokumenty oparte na faktach. Filmy przygodowe też zyskują moją atencję.

Redakcja: WKW jest niesamowicie zdolną dyplomatką! Redakcja prawie, że uwierzyła, że WKW gotowa jest tracić czas i iść na film. Ale mam jeszcze wiele dalszych pytań, nadesłanych przez wiernych czytelników OBT. Czy WKW jest gotowa do udzielenia na nie odpowiedzi?

JKW: Ja i moja herbata jesteśmy gotowi na wszystko.

Redakcja: Ok. Janusz z Gelloni pyta, od ilu cm zdaniem WKW zaczyna się mężczyzna?

JKW: …

JKW, uśmiechając się zalotnie: Chyba jednak nie jesteśmy gotowi na wszystko.

Redakcja: Zdaniem redakcji to jest proste pytanie, typowe dla typowego czytelnika OBT i jego zainteresowań.

JKW: Jako reprezentantka kobiet nieszczycących się wysokim wzrostem, uważam, iż jest to pytanie dyskryminujące płeć męską, więc możemy przejść do następnego.

Redakcja: WKW, Redakcja czuje się zobowiązana wskazać, że nie ma nic lepszego niż kobieta nieszczycąca się wysokim wzrostem.

JKW: To bardzo miłe.

Redakcja: WKW ma chyba jakieś preferencje w tym zakresie?

JKW: Nie.

Redakcja: Cóż, Janusz z Gellonii będzie zapewne niepocieszony, ale oboje wiemy że Gellończycy to wyjątkowo monotematyczne osobniki. Mam też pytanie od Krzysztofa z Grodziska. Jak WKW czuje się w szpilkach?

JKW: Nie chadzam, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

Redakcja: WKW nigdy nie ubrała tego typu obuwia?

JKW, słabo udając zawstydzoną: Zdarzyło mi się chyba tylko dwa razy.

Redakcja: Chyba nikt wtedy nie umiał się oprzeć urokowi WKW!

JKW: Nie wiem, nie sprawdzałam.

Redakcja: Cieszy redakcję skromność WKW, a także to że będąc Regentką jest WKW gotowa do takich poświęceń. Ania z Zielnegoboru przesłała natomiast redakcji pytanie z zakresu etykiety dworskiej. Czy WKW zna się na etykiecie dworskiej?

JKW: Średnio.

Redakcja: A jest WKW gotowa na pytanie Ani z Zielnegoboru?

JKW: Sądzę, że nie, ale spróbujmy.

Redakcja: Ania z Zielnegoboru, skąd inąd nastoletnia baronessa, pyta czy jakby hipotetycznie zdarzyło się jej brać udział w audiencji samego Księcia, to czy może przyjść ubrana jak zawsze, czy też jednak powina założyć majteczki, a jeśli tak to jakiego koloru?

JKW: Wiktoriańska suknia, okrywająca damę od stóp do szyi to dobry pomysł.

Redakcja: A jak WKW ubrałaby się na randkę?

JKW: Jako Regentka i Rektor Uniwersytetu Królewskiego nie mam czasu na randki.

Redakcja: Rozumiem, tylko niezobowiązujące spotkania. I ostanie pytanie, tradycyjne dla pozycji typu OBT. Co takiego jest w przeciętnym Gellończyku, że WKW w życiu nie poszłaby z nim do kina?

JKW: Chodzę tylko oglądać filmy, więc znowu nietrafione pytanie.

Redakcja: Na jaki film najlepiej iść z Gellończykiem?

JKW: Zapewne na dokumentalny o historii powstania Zakonu Feniksa.

Redakcja: WKW! Bardzo dziękuję za udzielony wywiad!

JKW: Również dziękuję.
Serduszka
11 951,00 lt
Ten artykuł lubią: Andrzej Fryderyk, Aleksander Damian Chojnacki, Kristian Arped, Vladimir ik Lihtenštán, Henryk Leszczyński, Roland Heach-Romański, Adam Jerzy Piastowski, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Cudzoziemiec, Konrad Jakub Arped-Friedman, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Otto von Spee-Asketil, Maxymilian Velmilla-Popow, Gotfryd Slavik de Ruth, Henryk Wespucci, Siergiusz Asketil, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener.
Komentarze
Andrzej Fryderyk
Za taki wywiad z Jej Książęcą Wysokością nie wyobrażam sobie aby dać nic innego niż serce, dotacje i komentarz z tantiemą. Wybornie!
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Za błąd w tytule to mogę dać co najwyżej klapsa.
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Drogi diuk to chyba myśli, że mamy w redakcji naciskanie alta bez limitu.
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Teraz nawet dam serce. :3
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
mam ochotę reaktywować fuck.
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Kurde tytuł według najlepszych tradycji polackiego dziennikarstwa. Skutecznie zniechęca do zapoznania się z resztą.

"Pielęgniarka w spodniach", "Sprzątaczka z brodą" brzmi zabawnie. "Premier w spódnicy", "Książę w szpilkach" jest takim chłytem dżęnnykarskym c'nie ej. Zapraszam do przeanalizowania. Do skutku.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Z jajem, podoba mi się ;)
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Pan redaktor ma chyba jakiś fetysz co do szpileczek i braku majteczek u kobiety.

Spokojnie, ja też.
Odpowiedz Permalink
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
Grzech nie dać serca za ten obrazek do artykułu.
Odpowiedz Permalink
György Róni Karakachanow Jr
Całkowita zgoda z opinią Iva. Szkoda, że tak niewiele osób zwraca na to uwagę.
Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Dobre z dystansem i przsłowiowym jajem XD aż humor mi się poprawił.
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Drogi czytelniku!

Dla redakcji jest oczywiste, że nie ma nic lepszego niż brak majtek, a w zamian obecność odpowiednio wysokich szpilek. Wiedzą o tym nie tylko koneserzy kobiecego piękna tacy jak redakcja i czytelnicy OBT, ale także i Sarmatki. Przecież nawet JKW Regentka przyznaje w wywiadzie, iż gotowa jest do licznych poświęceń w imię piękna!

OBT ma na celu pisać dla przeciętnego Sarmaty i imieniem wydawcy obiecuję, że szpilek w OBT nigdy nie zabraknie, natomiast mejteczek będzie pernamentnie brakować.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Lekko,zabawie,frywolnie czego chcieć więcej; traktuje to jako miła odskocznię od natłoku szarej parsy o tematyce polityczno-społecznej...
Permalink
Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener
Nooo... muszę powiedzieć - wyszło całkiem dobrze. :) Przeoczyłem ten temat wcześniej, ale jednak yeraz opłacało się zajrzeć i przeczytać. Po prostu - fajny artykuł.
Odpowiedz Permalink
Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener
teraz* Chyba nikt się za jedną literówkę nie pogniewa.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.