Komunikat Koronny [1/2016]
Seria wydawnicza: Komunikaty Koronne

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
3GqHi048.png
Dane piętnastego lutego
Anno Domini 2016

8 lutego Jego Książęca Mość Tomasz Ivo Hugo powołał na urząd Regenta Księstwa Sarmacji Jaśnie Oświeconą Karolinę diuczessę-markizę von Lichtenstein. Następnego dnia, 9 lutego, objęła ona urząd i będzie piastowała go przez nieokreślony jeszcze czas. Zgodnie z jej życzeniem, wznowiono publikację komunikatów koronnych, które będą Państwa na bieżąco informować o dotychczasowych działaniach Regentki.

W ostatnich dniach...
 • Jej Książęca Wysokość wygłosiła przemówienie inaugurujące regencję. W swojej przemowie mówiła między innymi o aktywizacji obywateli oraz zapewniła, że jest otwarta na rozmowę z każdym. W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają jakieś wątpliwości, pytania czy też sugestie do Pałacu Książęcego na Alei Konstytucji 51 w Grodzisku. Jej Książęca Wysokość przyjmie każdego, wysłucha i postara się pomóc.

 • JKW Karolina von Lichtenstein zaopiniowała kwestię publikacji wykładni w Dzienniku Praw. Regentka opowiedziała się za publikacją wykładni, a nawet orzeczeń Trybunału Koronnego w DP. Dodała, że Marszałek Trybunału Koronnego Wielmożny Pan Siergiusz wicehrabia Asketil ma dowolność w wprowadzeniu takiego działania.

 • W ostatnich dniach Jej Książęca Wysokość uporządkowała działy wniosków Dworu Książęcego oraz rozpatrywała na bieżąco wpływające wnioski.

 • JKW zaaktualizowała listę tytułów honorowych na podstawie wpływających wniosków oraz uporządkowała rejestr, przyznając tytuły honorowe króla-seniora Baridasu oraz króla-seniora Teutonii wszystkim uprawnionym do tego.

 • Jej Książęca Wysokość pierwszego dnia Regencji przyjęła w Pałacu Książęcym na prywatnej audiencji Kanclerza Księstwa Sarmacji Sławetnego Pana Daleka Caana baroneta von Thorn-Skaro. W czasie rozmowy poruszone zostały tematy sarmackiej dyplomacji oraz planowanych działań w przyszłości, a także kwestia raportu z działania Rady Ministrów, który Regentka dostała od Kanclerza. W ciągu kolejnych dni Korona utrzymywała regularny kontakt z baronetem von Thorn-Skaro.

 • Na wniosek Kanclerza Księstwa Sarmacji JKW odwołała starego Ministra Dziedzictwa Narodowego Prześwietnego Pana Fryderyka wicehrabiego von Hohenzollerna, a na jego miejsce powołała Czcigodnego Daniela Ragnara Cesarego Ezia barona da Firenzę.

 • Regentka wydała zarządzenie o tymczasowej organizacji Dworu Książęcego, a także powołała swój nowy Dwór. W związku z tym Poważny Pan Heweliusz kawaler Popow został mianowany Marszałkiem Dworu Książęcego i Poważny Roland kawaler Heach otrzymał posadę sekretarza stanu ds. prawnych. Niestety, w dniu pisania tego raportu kawaler Heach postanowił o rezygnacji ze swojego stanowiska. Serdecznie dziękujemy mu za współpracę. Reszta członków Dworu Książęcego zachowała swoje poprzednie stanowiska.

 • Teutonia wskutek aktu abdykacji Jego Królewskiej Wysokości Mateusza Wilhelma została bez monarchii i wkrótce rozpocznie się tam Wolna Elekcja, która wyłoni nowego władcę. JKW wystosowała w tej sprawie list do Teutończyków. Padło wiele życzeń oraz słów wsparcia. Regentka życzyła przyszłym kandydatom wiele cierpliwości, a list zakończyła zdaniem „Niechaj rozkwitnie wiosna w Teutonii”.

 • Regentka wystosowała list organizacyjny do wszystkich członków Dworu Książęcego, w którym wyjaśniła zasady pracy na regenckim Dworze. Przywitała się także z członkami-radcami NIA.

 • JKW von Lichtenstein wystosowała do Jaśnie Oświeconego Prokrusta diuka Zombiakova, Marszałka Większego Koronnego Korony Księstwa Sarmacji, prośbę o audiencję na temat sytuacji samorządu, która do dzisiaj pozostała bez odpowiedzi.

 • Jej Książęca Wysokość podpisała ustawę Sejmu o serduszkach oraz ustawę zmieniającą Ordynację Wyborczą, a także ustawę o zmianie ustaw.

 • Ponadto, Jej Książęca Wysokość wypowiedziała się w debacie o zatrzymywaniu nowych mieszkańców, rozmawiała z wieloma obywatelami oraz byłymi obywatelami Księstwa, zachęcając ich do powrotu, sondując o plany na przyszłość i ich perspektywę patrzenia na Księstwo. Planowane są kolejne takie spotkania w zaciszu Pałacu Książęcego.

 • JKW podała na Forum Centralnym kilka bieżących informacji prosząc jednocześnie o opinie w sprawie lenn.

 • Regentka Karolina von Lichtenstein utrzymuje regularny kontakt z Jego Książęcą Mością Tomaszem Ivonem Hugonem, który przebywa aktualnie na urlopie.

Dwór Książęcy na czele z Jej Książęcą Wysokością życzy wszystkim Państwu udanego i pomyślnego tygodnia!

(—) Heweliusz kaw. Popow,
Marszałek Dworu Książęcego.
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tytus Aureliusz-Chojnacki, Henryk Leszczyński, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
5 358,00 lt
Ten artykuł lubią: Otto von Spee-Asketil, Alfred, Misza "JK" Korab-Kaku, Maxymilian Velmilla-Popow, Vladimir ik Lihtenštán, Cudzoziemiec, Henryk Leszczyński, Siergiusz Asketil, Adam Jerzy Piastowski, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.