Puls News 2/16 - wielkie zmiany personalne!
Seria wydawnicza: Puls News

ligxJcGS.jpg

Sarmaci, Sarmatki!

Witam w kolejnym wydaniu Pulsu News, tym razem z głównym logiem. Liczę, że informacje zawarte w tygodniku przypadną Wam do gustu, a jeśli coś powinniśmy zmienić to zapraszam do komentowania! Każda opinia się liczy. Nie przedłużam i zapraszam do czytania.

WIEŚCI ZE ŚWIATA LUDZI I POLITYKI
Ważne zmiany personalne przeszły przez Sarmację w ostatnim tygodniu. Książę Tomasz Ivo Hugo ogłosił regencję. Na czas jego nieobecności sprawować obowiązki będzie diuczessa-markiza Karolina von Lichtenstein. Regentka zapowiedziała, że ze swoich możliwości będzie korzystać. W Sejmie z mandatu poselskiego po niecałym tygodniu zasiadania zrezygnował Wincenty Wałachowski - poseł Porozumienia Sarmackiego. Tym sposobem PS pozostało z jednym posłem. Radę Ministrów zmiany personalne też nie ominęły - dotychczasowy minister dziedzictwa narodowego - Fryderyk von Hohenzollern przestał nim być, a zastąpił go dotychczasowy sekretarz w MDN - Daniel Ragnar Cesare Ezio da Firenza.
qW9I46Xh.gif Karolina von Lichtenstein - Regentka KS

Ostatni tydzień przyniósł też wiele wydarzeń w Sejmie. W wyniku głosowań przyjęto ustawy o serduszkach w wyniku, której sercowanie artykułów wlicza się w aktywność, ustawę zmieniającą ordynację wyborczę - m.in. zlikwidowano listę nowych, zmieniono wagi głosów i wprowadzono tzw. mandat bonusowy dla zwycięskiej partii oraz ustawę zmieniającą niektóre ustawy.

Na brakujące miejsce w Trybunale Koronnym zgłosił się Tytus Aureliusz-Chojnacki. Posłowie zadali kilka pytań w kierunku kandydata, który oczywiście na nie odpowiedział. Sądząc po wypowiedziach części posłów Tytus będzie kolejnym asesorem TK.

Regentka Karolina von Lichtenstein podsumowała pierwszy tydzień swej pracy! W trakcie niej zaczęła rozmyślać nad systemem nadawania lenn, uporządkowała wykaz zezwoleń na posługiwanie się tytułami honorowymi. Przekazała też informację o rezygnacji Rolanda Heacha ze stanowiska sekretarza ds. prawnych.

Przewodnicząca Porozumienia Sarmackiego Rihanna Aureliuš-Sedrovski rozpoczęła zbieranie głosów w sprawie referendum uchylającego ustawę zmieniającą ordynację wyborczą.

file.php?avatar=65_1403798174.jpg
Daniel Chojnacki - obrońca Kazelota
Kazelot Hamilton odwołał się od decyzji prefekta w wyniku której odbywa karę więzienia. Przypomnijmy, że karę więzienia otrzymał za zmianę treści edytowanego przez Prefekta artykuły, który stwierdził, że słowa w nim użyte miały charakter obraźliwy. W sobotę Daniel Chojnacki zarzucił decyzji prefekta obrazę przepisów prawa materialnego poprzez niewłaściwe jego zastosowanie,błąd w ustaleniach faktycznych, rażącą niewspółmierność wymierzonej kary do popełnionego czynu,. Wnosi m.in. o odszkodowanie na rzecz Kazelota. Więcej przeczytacie w tym wątku.

W ostatnim tygodniu Kanclerz Dalek Caan von Thorn-Skaro opublikował dwa wydania monitora sejmowego, który podsumowuje wydarzenia sejmowe. Wydania są dość atrakcyjne i przystępne dla każdego mieszkańca. Zapraszam do zobaczeni wydania 1 jak i 2.

Trwa już trzecia ankieta dotycząca oceny rządu. Jeśli chcecie zagłosować to oczywiście można! I serdecznie do tego zapraszam, ponieważ głos każdego z nas się liczy!

W wyniku badania SOBOSu wyszło, że Sarmaci są w większości zadowoleni z obchodów 5 000 dni niepodległości Księstwa Sarmacji. Wyniki musiały bardzo zadowolić organizatorów. A już w dniu jutrzejszym dowiemy się czy Sarmaci uważają, że powinny być karane osoby nagminnie łamiące zasady języka polskiego.

Henryk K. Leszczyński opublikował wyniki badania - Dlaczego jesteśmy Sarmatami? Praca jest dość ciekawa, składa się z kilkunastu stron co na warunki mikronacyjne jest rzadkością, a główną motywacją, która skłania Sarmatów do działania jest wspólnota, co wcale redakcję nie zdziwiło. Zapraszam do przeczytania całego raportu.

Misza Korab-Kaku zaprasza Sarmatów do uzupełnienia wiki dotyczącej oczywiście Sarmacji. Każdy kto chciałby uczestniczyć w tej akcji powinien zgłosić do Miszy Koraba-Kaku. Wśród chętnych znaleźli się m.in. Albert Felimi-Liderski, Dalek Caan von Thorn-Skaro oraz Siergiusz Asketil.

Na forum centralnym trwa debata jak mamy zachęcić do pozostania młodych mieszkańców w Sarmacji. Jeśli ktoś jest chętny się wypowiedzieć to oczywiście zapraszam do uczestnictwa w tym wątku!

INFORMACJE SAMORZĄDOWE:
Baridas obiegła informacja o dymisji Fryderyka von Hohenzollerna ze stanowiska Przewodniczącego Rady Królestwa - zaznaczył, że tłumaczyć się nie będzie co jest zrozumiałe, ale Baridasu nie opuszcza. Można rzecz, że w zamian za to wraca (oczywiście teoretycznie) Teodozjusz Azoramath-Arped. Siergiusz Asketil rozpoczął dyskusję nad obchodami Dnia Królewskiego Miasta, które są 3 maja. Co prawda do uroczystości prawie 3 miesiące, ale już Siergiusz ma pomysł nad zorganizowaniem tygodnia różnorodności w ramach którego wiele v-miast i v-wsi mogłyby ustawić swoje stoiska i przedstawić lokalną kulturę! Aż sami jesteśmy ciekawi jak to będzie wyglądać. Jeśli już mowa miastach, kulturze to Ivo Karakachanow wraca z Ciuad de Bravo. Obecnie zaprasza do dzielenia się opiniami na temat ustroju w CdB.
8YmpdB48.jpg
Powracający południowi baridajczycy

Korona Księstwa Sarmacji nadal jest nadzwyczajnie spokojna. W ostatnim czasie nowy mieszkaniec - Vanderlei Bouboulina postanowił zapytać czy ktoś w tym regionie żyje. Uzyskał jedynie wytłumaczenia dlaczego jest tak spokojnie. Do KKS wrócił Henryk K. Leszczyński co może oznaczać uaktywnienie życia w niej. Oby, ponieważ jak na razie w regionie działa głównie Prokrust Zombiakov.

Martin v-hr. Schlesinger-Asketil - Pierwszy Krzyżowiec Konsulatu Sclavinii postanowił przywrócić świetność Sclavinii. Od kilku dni obserwujemy wzrost aktywności w tym regionie co tylko powinno wszystkich cieszyć. Wydał rozporządzenie o przepisach tymczasowych na okres reform, dzięki któremu mógł powołać trzech prokonsuli, którzy są odpowiedzialni za różne działy. W wyniku głosowania prawdopodobnie Marszałkiem Kapituły został Maxymilian Velmilla-Popow i składamy mu serdeczne gratulacje. Działalność rozpoczęło biuro Propagandy Stowarzyszenia Lepszy Świat.
VladimirJandov1.jpg
Vladimir - kandydat na króla
Królestwem Teutoni wstrząsnęła wiadomość o abdykacji dotychczasowego króla Mateusza Wilhelma! Zrezygnował ponieważ od dłuższego czasu tylko zakupywał zupy (czy też pyzy) w kantynach. Liczymy, że w przyszłości do nas powróci, a już teraz region żyje zbliżającym się zgromadzeniem elektorów. Według nieoficjalnych informacji kandydatów może być 3 - Gotfryd Slavik de Ruth, Vladimir Ivanovitsš ik Lihtenštán oraz Anglau Tristora. Do tych osób może dołączyć jeszcze Krzysztof St. M. Kwazi, ale pomimo wyznaczenia go na następcę przez dotychczasowego Króla K. Kwazi prawdopodobnie nie weźmie udziału w elekcji. Do tej pory swój program przedstawił Vladimir. Zakłada w nim, że nie będzie podejmować żadnych decyzji odnośnie ustroju bez konsultacji i udziału Teutończyków. Ma też pomysł na zmianę senatu w którym według niego powinni zasiadać starostowie rejencji i przykładowo jedna osoba wybrana przez lud. Oprócz tych kwestii poruszył jeszcze wiele ważnych spraw, które zapewne pozwolą mu zdobyć zwolenników.
Odnośnie elekcji Misza Korab-Kaku złożył wniosek o utajnienie głosowania. Spodobał on się paru Teutończykom jak i również paru nie spodobał. Zobaczymy jak to będzie - sprawa elekcji Króla Teutonii będzie zapewne w kolejnym numerach Pulsu News.

WIEŚCI KULTURALNE I SPORTOWE

Trwa głosowanie na inicjatywę stycznia. Wśród kandydatów znajdują się m.in. koncerty w filharmonii, licytacje czy też próba reaktywacji Teutonii przez Alberta Felimi-Liderskiego! Głosować można do 17 lutego.

Sarmacka Lista Przebojów powoli wraca do życia sarmackiego. Już dziś można głosować na piosenki, których jest łącznie aż 18. Serdecznie zapraszam Was do głosowania!

Czy słyszałeś/aś może o klątwie teutońskiego tronu? Jeśli nie to zapraszam do przeczytania jednej z legend o Nowej Teutonii, która właśnie opisuje tą klątwę. Będzie mrocznie, ale i też wypłynie morał!

Sarmacka Liga Piłkarska powiększa się! Jeśli chcesz spróbować swoich sił w lidze piłkarskiej to zapisz się i próbuj! W najnowszym sezonie będzie grać 40 drużyn w 4 klasach rozgrywek!

Tydzień temu informowaliśmy o zwycięstwie Sarmaty - Pawła Miezianko w skokach narciarskich. W tym tygodniu ponownie triumfował! Po 3 konkursie Sarmacja zajmuje 1 miejsce wyprzedzając znacznie rywali.

PRZEŚWIETLAMY
W tym tygodniu prześwietlamy Wincenta Wałachowskiego. Do niedawna Asesor Trybunału Koronnego i poseł Sejmu. Teraz odpoczywa - czy jesteście ciekawi co Wincenty będzie porabiać w tym czasie gdy zrezygnował z tych funkcji? Jeśli tak to czytajcie dalej, ponieważ pragniemy wyjawić Wam ten sekret. W wyniku naszego dokładnego prześwietlenia stwierdzono, że obserwowany udaje się do Al Rajnu celem odwiedzenia pewnej damy! Uprzedzam pytania - to nie jest koza! Wincenty został nakryty przez naszych fotografów na romantycznej kolacji z pustynną damą. Liczymy, że po tej wycieczce wróci do kraju i zajmie się. Powinien także zająć się swoją żoną, która podobno ma, ale nie chce nam wyjawić. Apelujemy - Wincenty wyjaw kim jest ta wybranka!A może ktoś z Was wie? A może chcielibyście abyśmy kogoś innego prześwietlili? Zapraszam do komentowania!
vn655Aet.jpg
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Robert Fryderyk, Adam Jerzy Piastowski, Tytus Aureliusz-Chojnacki.
Serduszka
7 699,00 lt
Ten artykuł lubią: Gerald Klemens, Vladimir ik Lihtenštán, Avril von Levengothon, Robert Fryderyk, Adam Jerzy Piastowski, Markus Arped, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Misza "JK" Korab-Kaku, Karolina Aleksandra, Tomasz Mancini, Maxymilian Velmilla-Popow, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener.
Komentarze
Gerald Klemens
Oj, działo się :)
Bardzo dobry artykuł i ciesze się że ktoś robi podsumowania, doda coś od siebie.
Widzę, że szanowna markiza zastosowała więcej obrazków, jak ją o to poproszono.
Jest to ciekawe, trzyma się całości- super!
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Regentka zapowiedziała, że ze swoich możliwości będzie korzystać.
Odpowiedz Permalink
Robert Fryderyk
Godna inicjatywa. Poprawić język (np. lapsusy a'la wskazany przez ICF) i dzieło będzie bezkonkurencyjne!
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Wciągająca lektura. Jest super!
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki
Wszystko piekne, tylko proponuje zmienić grafika gdyż teraźniejsza jest godna painta.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Haha trafnie to ująłeś... To jest nieskończona jeszcze wersja w jpg. Jak ją sformatuję do innego formatu będzie lepiej ;)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Dziękuję Ignacemu za wychwycenie błędu. Przyznam, że nawet tego nie zauważyłam. Dziękuję też za miłe słowa :)
Aleksandrze, jak to mój grafik Adam określił, ta wersja jest nieskończona. Będzie piękniejsza!
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
I nie wiem czy zauważyliście, ale Vladimir stosuje magiczną dietę. Zmieniła rysy twarzy oraz go wyraźnie odchudziła :D
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Tak zdecydowanie Vlad wypiękniał, chyba dużo soku z marchewki poszło :P
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Bardzo fajna inicjatywa. I również proponuję poprawić grafikę winiety.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Ciekawe cza jest fajnie poczytać o sprawach ważnych i mniej ważnych. Bardzo sprytnie opracowanie i lekko się czyta :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.