Gazeta Wyborcza, Ivo Karakachanow, 07.02.2016 r. o 12:55
Baridajski Teatrzyk Dla Dzieci - Golator

Za górami za lasami, na skraju wielkiej wody istniał sobie kraj. Bardzo to było daleko. W miejscu tak odludnym, że na dobranoc psy zwijają asfalt poszczekując dupami. W kraju tym wszyscy - zarówno kobiety jak i mężczyźni słynęli z noszenia bród. I tak się zdarzyło, że od lat broda krótka, nie dłuższa niż na kilka milimetrow stala się synonimem kultury i klasy. Przedstawiono więc w parlamencie projekt, aby wszyscy takową brodę z urzędu mieli nakaz nosić. Wiadomo, że matki-ojczyzny nie należy obrażać niechlujnym zarostem po pas, w którym gniazda uwiły sobie kolibry żywiące się resztkami posiłków. Nie przystoi! Wraz z projektem ustawy zaproponowano również prototyp Golatora - maszyny w kształcie złotej maski w której umieścić można twarz delikwenta. Pstryk! I ogolony za pomocą setek wirujących ostrzy obywatel dołącza do eleganckich i pachnących przedstawicieli elity.

Kiedy zapytano wnioskodawców jak zamierzają sobie poradzić z faktem, iż każdy ma nieco inny owal twarzy, odpowiedzieli im unosząc się dumną: "Tylko do pierwszego golenia!"
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Henryk Leszczyński, Tytus Aureliusz-Chojnacki.
Serduszka
3 847,00 lt
Ten artykuł lubią: Henryk Leszczyński, Otto von Spee-Asketil, Vladimir ik Lihtenštán, Laurẽt Gedeon I, Maxymilian Velmilla-Popow, Ivan von Lichtenstein, Tytus Aureliusz-Chojnacki.
Komentarze
Vladimir ik Lihtenštán
Krytyka artystyczna <3
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.