Gidena, Laurẽt Gedeon I, 06.02.2016 r. o 14:07
Strażnik Gideny nowe pokolenie
Seria wydawnicza: historia Gideny

Strażnik Gideny, o którym wspominałem w poprzednim artykule właśnie powrócił na swe prastare tereny.

Mały jeszcze oliwkowo zielony smok, a właściwie jeszcze smoczek obecnie puszcza chmurki o zapachu siarki i łasi się jak mały piesek. Jego krwisto czerwone oczy w bardzo dobrze widzą w ciemnościach. Smoczy wzrok w ciemności można porównać co działania noktowizji naturalnie wzmacniającej rozproszone światło połączonej z termowizją, dzięki której smok widzi źródło ciepła. Przy takiej doskonałości istnieją pewne wady, dlatego też smoki do 18 miesiąca życia muszą unikać światła słonecznego, a później należy je stopniowo przyzwyczajać zapewniając kontakt ze światłem dziennym w pochmurne dni.

Poza tym mało kto wie, że skrzydła u czarnego smoka z gatunku Onyksus draconis wyrastają dopiero od
5 miesiąca życia.

2818cc60.jpg
foto. smocza skamielina jak żywa

Smok szybko przybiera na wadze i karmiony jest wyłącznie pieczonym mięsem. Ze względu na to, że apetyt mu dopisuje trzeba było zwiększyć hodowlę bydła.

Tresurą smoka zajmują się „Gromowładni z Gideny”, którzy korzystają z zachowanych ksiąg odnalezionych w archiwum. Niestety smoczek jest bardzo krnąbrny i niechętnie wykonuje podawane komendy, dlatego bardzo ważna jest więź Pana Gideny ze smokiem. Więź człowieka ze smokiem powstaje wyłącznie w chwili narodzin smoka, a sposób jej nawiązania jest najbardziej strzeżoną tajemnicą Gideny, bo kto ją posiądzie będzie miał władzę nad smokiem aż do śmierci. Po spełnieniu określonych warunków powstaje unikalny strumień neuronów pomiędzy smokiem, a jego Panem i trwa całe życie. Ten sposób komunikacji umożliwia pełną kontrolę nad smokiem, który podporządkowuje się woli swego Pana.

Do ciekawostek należy zaliczyć też zmiany pigmentacji skóry pana smoka, które trwają cztery miesiące, a po ich zakończeniu lewe przedramię wygląda jak tatuaż.

JBXU36O6.png
foto. smocza przemiana przedramienia

Tresura i dbałość o kondycję psychofizyczną smoka od jego pierwszych miesięcy życia, to kluczowa sprawa. Jeśli smok jest tresowany prawidłowo zachowuje swoją długowieczność. Niestety neuronów smokowi i nam nie przyrasta, natomiast poprzez naukę tj. nabywanie umiejętności intelektualnych oraz ruchowych, ilość połączeń między neuronami się powiększa, dlatego trening mózgu jest równie ważny jak utrzymanie właściwej sprawności fizycznej, która poprawia działanie mózgu.

W związku z tym, że układ nerwowy przy pobieraniu pożywienia z czarnej krwi wykonuje pracę energetyczną w procesie termicznym, zostaje spalona duża ilość glukozy w obecności witamin, które są koenzymami tego typu reakcji i pozwalają komórce nerwowej, a w tym mózgowi odżywianie. Najważniejszą rolę w tym procesie odgrywają witaminy z grupy B, które dobrze rozpuszczają się w wodzie.

Kolejne wiadomości z życia Gideny już wkrótce.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 250,00 lt
Ten artykuł lubią: Wojciech Hergemon, Julian Fer at Atera, Fryderyk von Hohenzollern, Cudzoziemiec, Ivan von Lichtenstein, Misza "JK" Korab-Kaku, Kuba Hogh-Sedrovski, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Maxymilian Velmilla-Popow, Henryk Wespucci.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.