Rada Ministrów, Fryderyk von Hohenzollern, 03.02.2016 r. o 20:07
Skrzydlate pióra II
Seria wydawnicza: Konkursy

img_132_2.png


Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego wkracza w kolejny etap realizacji pakietu kulturowego ”Sarmacki Orzeł” zwany też ”Kukułem”. Projektu którego głównym celem jest promocja oraz zachęcanie do uczestnictwa w tworzeniu kultury Księstwa Sarmacji.

Skrzydlate pióra to przedsięwzięcie długoterminowe na okres trwania obecnej kadencji, którego głównym elementem jest szereg konkursów mający za cel urozmaicić wam zabawę w Księstwie Sarmacji. ”Pierwsze koty za płoty”, jak się to mówi. Za nami mamy pierwszy konkurs, czas na następny.
4eG3V79x.jpg
Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego wkracza w nowy etap, niczym przemiana młodego Michaela Mika Corleone z praworządnego obywatela w bezwzględnego gangstera w ”Ojcu Chrzestnym”. Resort kultury ogłasza zatem wszem i wobec, iż przechodzimy do kolejnego konkursu z serii Skrzydlate pióra. Konkursu publicystycznego skierowanego głównie do redakcji gazet, do dziennikarzy z krwi i kości. Do tych obywateli którzy nie boją się poszukiwać prawdy, do mieszkańców dla których liczą się fakty i tylko fakty. Kto wie może jest pośród nas sarmacki Robert K. Massie III czy Richard Rhodes. W każdym razie, każdy z was ma szansę do pokazania swego kunsztu pisarskiego, warsztatu dziennikarskiego biorąc udział w konkursie. Konkursie polegającym na odpowiedzeniu na pytanie; Sarmaci narodem politycznym - prawda czy mit?. Konkurs publicystyczny Skrzydlate pióra II jest konkursem na najlepszy artykuł, esej, felieton odnoszący się do powyższego tematu. Zostało zadane pytanie, odważycie się na nie odpowiedzieć?

Dlatego już dziś zachęcam was do udziału w Skrzydlatych piórach II. Po pierwsze dlatego że będą wysokie nagrody pieniężne, w puli widnieje suma 60 000 libertów. Po drugie z powodu dumy w uczestnictwie budowy Sarmackiego Kręgu Kulturowego. Po trzecie, jest to wyzwanie dla każdego któremu nie obca jest sztuka pisania. Po czwarte czas pobudzić publicystykę w Księstwie Sarmacji. Po piąte dla udowodnienia swoich racji. Po szóste dla własnej satysfakcji.

Konkurs potraw od dnia dzisiejszego do 20. 02. 2016 roku. Prace należy publikować w systemie DSG, po przez instytucje mediów sarmackich z dopiskiem - Skrzydlate pióra II.2nRi0J9F.png

Z wyrazami szacunku,
Minister Dziedzictwa Narodowego.
(-)Fryderyk hr. von Hohenzollern.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Aleksander Damian Chojnacki.
Serduszka
5 985,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Ivan von Lichtenstein, Siergiusz Asketil, Emanuel Śmigło, Laurẽt Gedeon I, Adam Jerzy Piastowski, Henryk Leszczyński, Vladimir ik Lihtenštán, Misza "JK" Korab-Kaku, Aleksander Damian Chojnacki, Daniel January von Tauer-Krak, Maxymilian Velmilla-Popow.
Komentarze
Adam Jerzy Piastowski
Bardzo chwytliwa nazwa i ciekawa propozycja.

Tekst zawiera mały błąd. Nie piszemy, ani nie mówimy
Cytuję:
w każdym bądź razie
jeśli już to używamy formy w każdym razie.

Przepraszam, musiałem się przyczepić jak na prawdziwego Teutończyka przystało ;)
Ale generalnie artykuł bardzo dobrze napisany.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Ok dzięki za zwrócenie uwagi:)
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Z mojego doświadczenia wiem, że lepiej jest dać kilka tematów do wyboru. Jest wtedy większe prawdopodobieństwo, że taki konkurs przyciąganie ludzi.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Dziękuje Jaśnie Oświeconemu Diukowi za radę.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.