Rada Ministrów, Cudzoziemiec, 01.02.2016 r. o 08:29
Ćwirek, ćwirkowanie — reforma stała się faktem.
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

kanclerz.png

Wasza Książęca Mość,
Szanowne Panie, Szanowni Panowie,


Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym weszła w życie reforma systemu komunikacji "Ćwirek". W minionym miesiącu Rada Ministrów przeprowadziła konsultacje społeczne, w których Wy jako najbardziej zainteresowani mogliście się wypowiedzieć w zakresie zmian zaproponowanych dla Ćwirka. Impulsem do tego było zapytanie złożone do Rady Ministrów przez jednego z mieszkańców. W wyniku konsultacji wydałem zarządzenie, które ustaliło nowe zasady funkcjonowania Ćwirka.

W toku dyskusji padały liczne głosy by cenę za jednego Ćwirka zostawić na niezmienionym poziomie. W kontrze stały głosy młodych stażem, jeszcze nie dość majętnych (i niestety mniej licznych) mieszkańców, którzy woleli maksymalne obniżenie ceny Ćwirka by móc z niego korzystać. Wybrałem konsensus.

Mając nadzieję, że decyzja podjęta w tym zakresie spowoduje ożywienie Ćwirka, ale przede wszystkim wejście na niego osób młodych stażem podjąłem decyzję, że cena Ćwirka od dnia dzisiejszego wynosi 150 lt (zamiast dotychczasowych 250 lt) i jednocześnie przez pierwsze 30 dni od rejestracji w usłudze Ćwirka pisanie nie kosztuje nic — można do woli Ćwirkować i zarażać się tą formą aktywności :)

Pamiętajcie, że Ćwirek liczy się do statystyk wypowiedzi i jest doskonałym narzędziem podnoszącym status do aktywnego obywatela.

Chcę w tym miejscu gorąco podziękować Wam za udział w tej reformie, ale także naszym radcom z Naczelnej Izby Architektury, którzy, kiedy my wczoraj wcinaliśmy książęce konfitury, zmianę wyżej opisaną wdrażali. Dziękuję!

pieczec-kanclerz.png

(—) dr net. Dalek Caan baronet von Thorn-Skaro
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 942,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Tomasz Ivo Hugo, Aleksander Damian Chojnacki, Henryk Leszczyński, Adam Jerzy Piastowski, Fryderyk von Hohenzollern, Aaron Ramsey, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Maxymilian Velmilla-Popow, Jan via Teutończyk.
Komentarze
Cudzoziemiec
Ten tego... tak... pomyliłem agencje. Ale Park też dobry!
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Powiem tylko tyle: w końcu ;)
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
Przyda się frajerom, którzy nie potrafią zdobyć gotówki, bo są leniwi/mają jej dużo, ale boją się wydawać. Jedyny plus zmian to okres bez opłat dla faktycznie nowych mieszkańców.

Akurat tutaj RM popełniła błąd. Liczę, że kolejny gabinet go naprawi i podwyższy do 1000lt, aby byle kto na Ćwirku już się nie pojawiał.
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
Znaczy, ogólnie zgadzam się z przedmówcą, oprócz tej przyszłej ceny. :P
250 lt to żaden wydatek, w zasadzie to odpowiednik mniej więcej jednego serduszka w artykule, czy dnia generowania pracy, a przy takiej sprzedaży znaczków, to już w ogóle.
Zobaczymy, jak się to odbije na budżecie, być może się okaże, że ćwirków będzie rzeczywiście dużo więcej, a przez to wzrosną wpływy z tego tytułu.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Ciekawe co za frajer ćwirkami reperuje sobie aktywność? Chyba jakiś burżuj ;)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Akurat Drogi Laurencjuszu u Siergiusza ćwirki stanowią w okolicach 25% aktywności, więc sobie nie reperuje aktywności. Ćwirek powinien być możliwością pokazania się, teraz będzie większy spam.
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Dajcie spokój, jak RM chce sobie samo odcinać wpływy do budżetu, to niech sobie odcina. A liberty będziemy wydawać na znaczki!
Odpowiedz Permalink
Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener
Jakoś mi się podoba pomysł tańszych ćwirków, mimo że nie napisałem żadnego.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Ale to dobrze czy źle? bo już sam nie wiem...
Odpowiedz Permalink
Maxymilian Velmilla-Popow
mi cały czas brakuje pokazywanie ostatniego ćwirka na stronie głównej :D
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
"Przyda się frajerom, którzy nie potrafią zdobyć gotówki, bo są leniwi/mają jej dużo, ale boją się wydawać"
"Liczę, że kolejny gabinet go naprawi i podwyższy do 1000lt, aby byle kto na Ćwirku już się nie pojawiał."

Wielmożny Wicehrabio!

Smuci mnie postawa Wielmożnego. Wielmożny tak bardzo chce się chwalić swoim majątkiem, że chce podwyższenia cen ćwirków do 1000 lt, by bardziej szpanować:
"Patrzcie, patrzcie! Napisałem 10 ćwirków w ciągu kilku dni, wydałem 10 tysiecy libertów, stać mnie, a was? Ha ha, frajerzy, nie umiecie zdobyć gotówki!".

Oczywiście nie jest to żadna zła sugestia, tylko moje osobiste przemyślenia. Według mnie ćwirki nie powinny być tylko dla bogatych, ponieważ ma Wielmożny już wiele okazji do okazania stanu swojego konta bankowego...
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.