Zmiany personalne w Sejmie i Trybunale

Redakcja Monitora pragnie przeprosić pt. Sarmatów za zwłokę w publikacji szczerze Wam oddanego publikatora, a to związaną ze wzmożonymi obowiązkami oraz podróżami Redaktora Naczelnego.

Nie będziemy tu relacjonować wszystkiego, co wydarzyło się w ostatnim czasie w Sejmie i Trybunale. Można pokrótce wskazać, że Sejm znowelizował swój Regulamin, wprowadzając zasady dotyczące używania papierów urzędowych i liberalizując przepisy dotyczące zasięgania obligatoryjnej opinii NIA w określonych sprawach.

Sejm przyjął także istotne zmiany w ustawie o Trybunale Koronnym. Wprowadzono dodatkowe wymogi zamieszkiwania w Sarmacji przez co najmniej 12 miesięcy, oraz spełniania przez kandydatów wymogu wyróżniania się wiedzą prawniczą, pochodzące z odrzuconego w zeszłej kadencji projektu posła Wandera.

Wiele było sporów, które nie zakończyło się przyjęciem ustaw. Prace poselskie przebiegały jednak z kurtuazją, merytorycznie, raczej bez złośliwych uwag.

Dziś Sejm uzupełnił skład Trybunału Koronnego, jednogłośnie wybierając Asesora Wincentego Wałachowskiego na kolejną kadencję trybunalską, upływającą 28 maja. Możliwe jednak, że już za chwilę konieczne stanie się kolejne uzupełnienie składu Trybunału. Marszałek Sejmu stwierdził bowiem wygaśnięcie mandatu Vladimira Liechtensteina, pierwszego Marszałka tej kadencji, wobec jego rezygnacji. Kolejnym do objęcia mandatu był Ignacy Kurs-Popow, ten jednak utracił status aktywnego obywatela. W tej sytuacji Marszałek Sejmu przyznał mandat Danielowi Esio da Firenza, który aktualnie pełni urząd Asesora. Jeśli nowy poseł złoży ślubowanie, Sejm wypełnić będzie musiał powstały wakat.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 091,00 lt
Ten artykuł lubią: Irmina de Ruth y Thorn, Cudzoziemiec, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Adam Jerzy Piastowski, Laurẽt Gedeon I.
Komentarze
Daniel January von Tauer-Krak
Cytuję:
Danielowi Esio da Firenza
Daniel Ragnar Cesare Ezio da Firenza...
Tam jest literka z...
Odpowiedz Permalink
Defloriusz Dyman Wander
Przepraszam, gubie sie przy wieloczlonowych imionach ;)
Odpowiedz Permalink
Defloriusz Dyman Wander
Przepraszam, gubie sie przy wieloczlonowych imionach ;)
Odpowiedz Permalink
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Ziew... Co to za nudny styl Książę Seniorze? Żadnych dowcipnych sformułowań ani zabawnych bon motów?

<gniew gawiedzi>
Permalink
Defloriusz Dyman Wander
Droga gawiedzi!

To jest informacyjna agencja urzędowa. Nie należy wszak wykluczyć utworzenia periodyku o innym charakterze. Jesli zechce drogi Hodża wesprzeć, zapraszam ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.