Herold, Juliette Alatriste, 23.01.2016 r. o 20:24
W bajecznym Baridasie
Seria wydawnicza: Regni Nostri

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
ZKbL039U.png

Wszyscy pamiętamy bajki z dzieciństwa. Pantofelek pasuje na Kopciuszka. Wiewiór goni za żołędziem. Trzy małe świnki odnajdują bezpieczne miejsce. Kozucha Kłamczucha mądrzeje. Żaba zamienia się w księcia. Śpiącą królewnę budzi pocałunek. Dawno, dawno temu… A potem żyli długo i szczęśliwie.

Każdego dnia zapisujemy kartę swojego v-życia. Żyjemy w bajce, tworzymy ją według własnych reguł i zasad. Nasza wirtualna egzystencja jest fantastyczna. Opowiem Wam dziś bajkę, jak Baridajczyk palił fajkę. A Baridajka papierosa, upaliła kawał nosa.


O wilku i siedmiu koźlątkach

Mróz skuł nawet kostkę brukową . Przykryta warstwą śniegu czyhała na rozpędzone ofiary. Tego dnia zbierała swoje żniwo. Wierny Obywatel Sucio Vips z całym impetem wkroczył na newralgiczny odcinek. Po wykonaniu imponującego salta zgrabnie zanurkował w zaspie. Otóż zdarzyło się tak, że Wierny Obywatel wstać nie zdążył, gdy pozycję obok niego zajęła Wielmożna Irmina de Vellior y Thorn. Czy im było wygodnie, warto by zapytać. Niemniej, gdy wrócili do pionu, na gorącą czekoladę wybrać się postanowili.

b5Haz40.gif

Tej nocy wylądowali ponownie na feralnej ścieżce. Tym razem obeszło się bez ekscesów.


Stoliczku, nakryj się!

Lenno Gidena


Strach się bać! Na terenie należącym do Wielmożnego Laurencjusza Ma Hi AT Atera do życia została powołana organizacja paramilitarna o nazwie "Gromowładni z Gideny". Stanowisko Komendanta otrzymał Poważny Kawaler Sucio Vips. Gromowładni z Gideny powołani zostali do prowadzenia działań patrolowo-prewencyjnych oraz likwidacji zagrożeń antyterrorystycznych oraz likwidacji skutków klęsk żywiołowych na terenach lenna Gidena.

Onyksus draconis, pierwszym był strażnikiem na tym lennie. Smok o zbroi tak twardej, że niemożliwej do przebicia siał postrach wśród potencjalnych wrogów Gideny. Pewnie i tak by było do dziś, gdyby nie łowcy smoków. Baridajczykom tylko z opowieści starszych pokoleń wyłania się wizja bezpiecznej przestrzeni. Czy Gromowładni z Gideny zapewnią im ten sam stan?

Sam Wielmożny Laurencjusz również nie próżnuje. Mierzy, kreśli, dopracowuje. Lenno Gidena już wkrótce zyska nową mapę. W nowej odsłonie graficznej zapowiada się obiecująco.


Hrabstwo Zollern

Dynastia Hohenzollernów ulokowała swoje gniazdo w Zamku Zollern. Zlokalizowany w niebezpiecznym miejscu, stale był odsłonięty na ataki ze strony agresorów. Jak czytamy w notce historycznej, pierwotna nazwa lenna to Lernn. „Lernn pod rządami panów Ernn rozwijało się powoli, z jednej strony ciągłe najazdu Andurów, którzy chcieli odzyskać to co do nich niegdyś należało z drugiej strony ciągłe łupieżcze napady z strony Scholandów nie dawały chwili wytchnienia mieszkańcom tych ziem.” Obecne czasy nie są również łaskawe. Ród obfituje w rzesze bohaterów. Każdy przecież chciał swojego wkładu w walce „o lepsze jutro”, stąd ich czyny zapisały się w historii.


Lenno Kryształ

Swoje miejsce na ziemii od podstaw buduje Wielmożna Irmina de Vellior y Thorn. Nie straszne jej wiatry, śniegi, mrozy. W mgnieniu oka zaczęli pojawiać się tu ludzie. W pocie czoła próbują dogodzić wymagającej pracodawczyni. Celem jest powstanie… miasteczka.


O rybaku i złotej rybce

Regencja przedłuża się. Ale to nic, Baridas ma przecież wspaniałego Regenta! Charyzmy mu może niejeden władca pozazdrościć. Trzeba mieć „to coś”, co pociągnie tłumy za sobą. Kreatywność i umiejętność zmobilizowania w kryzysowych momentach. Niedawno byliśmy świadkami dosyć osobliwej sytuacji. Po przełomowej aktywności grudniowo-styczniowej przyszedł krach. JKM Regent Arsacjusz takimi oto słowy przemówił: „Ostatnio trochę spadliśmy... Nieciekawie przedstawia się również sytuacja z wysokością subwencji. Gdyby została wypłacona dzisiaj, otrzymalibyśmy 67600 libertów.” Bo grunt, to uderzyć w najczulszy punkt.


Bajka o jednym takim, co wyruszył w świat by strach poznać

Bajki, wytwory marzeń. Problem w tym, że to fikcja. Nie są zaś nią inne historie. Te, które zaczynają się w ciemną, burzową noc i mają smutne zakończenie. Ciekawe, że to koszmary częściej spełniają się na jawie...

Serduszka
9 725,00 lt
Ten artykuł lubią: Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Cudzoziemiec, Michał Pséftis, Irmina de Ruth y Thorn, Jack von Horn, Laurẽt Gedeon I, Prokrust Zombiakov, Markus Arped, Ivan von Lichtenstein, Fryderyk von Hohenzollern, Arsacjusz Arped, Adam Jerzy Piastowski, Maxymilian Velmilla-Popow, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Bardzo ciekawy pomysł na narrację. Mam nadzieję, że się przyjmie na stałe i częściej będę miał przyjemność poczytać :D
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
No... ładnie nie ma co wincyj! XD
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
Herold widzę ożywiony coraz bardziej od mej ostatniej wizyty :)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Fajne i czekam na cd. ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.