Herold, Fryderyk von Hohenzollern, 16.01.2016 r. o 20:21
Vox Populi IV/2016
Seria wydawnicza: Vox Populi

ZKbL039U.png


Szanowni Sarmaci, drodzy Baridajczycy! Po długiej nieobecności powraca Vox Populi, abyście byli lepiej po informowani i wiedzieli co się dzieje w Baridasie. Głos ludu znikł z ramówki Herolda, jakiś czas temu w związku z realiozą. Dziś jednak powraca, odradza się niczym feniks z popiołów z nową misją, zadaniem przetwarzania rzetelnych i sprawdzonych informacji. Faktów dzięki którym będziecie mogli poznać swój samorząd od nowa i byli na bieżąco z wiadomościami z swojej małej ojczyzny. Vox popili nie zamierza być konkurencją dla Regini Nostri, które zdążyło sobie wyrobić markę oraz renomę. Głos Ludu w swym zamiarze ma być swoistym uzupełnieniem RN, dodatkiem nieco szerzej opisującym wydarzenia w Baridasie także w sferze narracyjnej..


Przełom grudnia i stycznia jest zamieć aktywnościowa, istna śnieżyca pomysłów na dalekich ziemiach północy. Dzieje się i to dzieje się na poważanie. Baridajczycy zmobilizowali się niczym dzielni żołnierze sarmaccy podczas pierwszej wojny wirtualnej, tylko że dziś ich bronią nie jest bagnet z karabinem, lecz myszka z klawiaturą. W momencie kiedy odłożono do zamrażalnika dalsze prace nad zmianą systemu politycznego w Baridasie opartego na familiach. To te rody doskonale się w niej odnajdują i już budują swoją pozycję wyprzedzając przygotowywane zmiany. O potędze, historii oraz dążeniu do jak najwspanialszej autoprezentacji możecie państwo przeczytać w Statucie miasta Gidena, czy też w historii powstania Zollern gdzie rody at Atera i Hohenzollern już teraz walczą o wpływy.

8GU1KWXS.jpg


W między czasie obecne władze Baridasu z Regentem na czele dokładają wszelkich starań odnośnie działań administracyjnych i biurokratycznych. Trwają prace kodyfikacyjne w celu uporządkowania baridajskiego prawa w dzienniku praw. Urzędnicy Dworu Królewskiego mają do sprawdzenia i usystematyzować masę aktów prawnych, dlatego wedle anonimowych źródeł rozważają zatrudnienie stażystów na dworze. Prace legislacyjne nad nowymi symbolami Baridasu po dość długich konsultacjach społecznych, dyskusjach oraz w następstwie głosowaniu dobiegły końca. Jednocześnie trwają konsultacje społeczne odnośnie tzw szkieletu zmian, która jest kolejną próbą zreformowanaia monarchofaszystowskiego ustroju zgodnie z jego duchem. Krzyż Almerski to kolejny projekt nad którym Baridajczycy w dużej części wyrazili swoje zdanie, większości pozytywne. Dość dużym zainteresowaniem cieszą się wątek zgłoszeniowy kandydatów na urząd Przewodniczącego Rady. Na chwilę obecną zgłoszono trzy kandydatury wiernego obywatela Krystiana Arpeda, szlachetnej damy Marii von Primisz i hrabiego Fryderyka von Hohenzollerna. Z czego dwóch pierwszych zgłoszonych wycofało swoje kandydatury, tłumacząc natłokiem obowiązku w związku z pełnionymi funkcjami na szczeblu centralnym i samorządowym, oraz ”brakiem czasu”.

Piłka nożna w Baridasie ma się dobrze. Ostatnio po raz kolejny rozegrano Derby Baridasu. Natomiast o Baridajsko Sclavińskiej Lidze Szachowej dalej cicho, nie wiadomo czy ten twór jeszcze żyje. Czy też obumarł niczym kwiat róży przekwitający bądź więdnący.

3n4880UN.png

Sensacyjną wiadomością jest powrót w granice Królestwa Baridasu osoby Jaśnie Oświeconego Diuka Iva Karakachonowa, osoby wielce zasłużonej dla południowych rubieży jak i całego Baridasu. Dlatego też nikogo chyba nie zdziwiło jego ostre wejście w stylu ”Non pierdollo! Attaco!”, oraz podany na tacy projekt La Libertad de Banano. Kartele narkotykowe stały się faktem, południowobaridajski koks stał się znów cennym towarem. Czy pieniądze z eksportowej ekspansji południowych karteli przyczynią się do odbudowy Republiki Południowego Baridasu? Możemy się jedynie domyślać i czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Wartym wspomnienia są również takie inicjatywy jak wstęp do reaktywacji Almersko Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego, czy też żywe zainteresowanie organizacją Turnieju Rycerskiego w Baridasie. Zaznaczenia wymaga Baridajskie (Mikro)Podsumowanie Roku, oraz rozpoczęta inicjatywa spisu włodarzy Almery.Dziennikarz Herolda
(-)Frideric et Hohensollern.
ITV16Lsu.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 035,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Irmina de Ruth y Thorn, Laurẽt Gedeon I, Vladimir ik Lihtenštán, Siergiusz Asketil, Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Juliette Alatriste.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Trochę mi już tego brakowało i czekałem na zestawienie Redaktor Naczelnej. Dobrze, że przynajmniej dawny cykl wrócił :D
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Nie. Jestem. Diukiem.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Ok Towarzyszu nie mniej kiedyś taki tytuł posiadaliście. Mój błąd wybaczcie.
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
Akurat tego diuka bym poprosił, bo k.s. :x
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.