Gazeta Teutońska, Albert Felimi-Liderski, 10.01.2016 r. o 17:41
Peso Regulo Lidero — początek

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
khBU593x.jpg

Dnia dziesiątego stycznia 2016 roku zawiązany został sojusz. Sojusz, który odmienił losy Bananowej Wolności na zawsze. Sojusz, który zawojował rynek bananowy. Sojusz, który zawojował rynek peso. Sojusz, który zawojował dzielnicę i zyskał jej bezdenny szacunek. Dwa nazwiska. Arped. Felimi-Liderski. Jedna nazwa. Peso Regulo Lidero. Jeden skrót. PRL.

Przygotowywania do tej współpracy trwały już od dawna. Mediatorem w negocjacjach był Don Rollo Roland Heach, który swoim opanowaniem był w stanie ogarnąć te dwa wyjątkowo wybuchowe temperamenty. Sytuacja nie była prosta. Arped, wspierany przez obóz Markusowski oraz El Alberto, reprezentowany przez ekstrawaganckiego ojca Wandera. To nie mogło skończyć się dobrze. I nie skończyło. Negocjacje zaczęły się od sporu:
– Wait, wait... spotkanie o siódmej rano? W Wandystanie o tej godzinie to nawet donosów nie piszę! — przekonywał Wander.
– Termin spotkania ustalony był odgórnie, niestety, ale mam swoje obowiązki domowe... — usprawiedliwiał się Heach.
– W ogóle co to jest za miejsce? Baridas? W jakiejś prowincji się mamy spotykać?
KRAJ. KORONY. — krzyknął Markus i rzucił się na Wandera, po czym obaj zostali wyrzuceni z budynku przez ochronę. Dopiero po chwili przystąpiono raz jeszcze do rozmów, w których uczestniczyli już sami zainteresowani — Arped i Felimi-Liderski.

Po zaledwie sześciu godzinach intensywnych rozmów, z budynku przy ulicy Diuka Przeprosińskiego wyłoniły się trzy postaci. Biznesmeni szybko udali się do limuzyny, a z mediami rozmawiał mediator, Heach.
– Zawarto sojusz? Co się stało? — pytali zniecierpliwieni dziennikarze.
– Powiem wam tyle. Od kiedy pamiętam, nie widziałem aż tak zdesperowanych ludzi. Oni są w stanie zmienić Sarmację na lepsze. Mówię Wam to.
– A więc jednak doszło do porozumienia? Czy RSiT na tym zyska? — z tłumu wychylił się redaktor Gazety Nowosclavińskiej.
— RSiT... nie wiem, nie znam szczegółów. Wiem jedynie, że zyskają na tym Ci dwaj panowie. Opanują rynek peso. Nie będzie wolnego rynku. Będzie istny PRL...

Te tajemnicze słowa potwierdziły się. W dniu dzisiejszym, Peso Regulo Lidero rozpoczęło skup peso z całej Sarmacji. Nie oszczędzili nikogo. Zapytaliśmy anonimowego Wicehrabiego o opinię:
— PRL?! PRL?! To brzmi prawie jak KGB! Zakazywałbym. Werk. Werk.
Na ulice wyszły tłumy. Protestowały przeciwko zabijającej rynek działalności oligarchów i rosnącej inflacji. Wściekła manifestacja Komitetu Obrony Wolności zorganizowała swoje protesty m. in. w Grodzisku, Ferze, Almerze, czy Srebrnym Rogu. Protestujący jednogłośnie powtarzali:
von-Thorn Skaro musi odejść! von-Thorn Skaro musi odejść!
Dopiero po trzech minutach intensywnego protestu, z okna rządowego wychylił się twórca Bananowej Wolności, Ivo Karakachanow i krzyknął:
Wypie*dalać!
Tłum, nie wiedzieć czemu, zniknął. Uczestnicy strajku zaczęli wracać do domu, aż na Placu Aktywności Teutońskiej w Srebrnym Rogu nie pozostał nikt.
– Ale ja was tylko witałem, a nie...
Dotacje
2 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Kristian Arped, Markus Arped, Ivo Karakachanow, Gotfryd Slavik de Ruth, Karolina Aleksandra.
Serduszka
9 337,00 lt
Ten artykuł lubią: Roland Heach-Romański, Kristian Arped, Vladimir ik Lihtenštán, Aleksander Damian Chojnacki, Cudzoziemiec, Markus Arped, Laurẽt Gedeon I, Maxymilian Velmilla-Popow, Siergiusz Asketil, Ivo Karakachanow, Gotfryd Slavik de Ruth, Orjon Surma, Karolina Aleksandra, Ivan von Lichtenstein.
Komentarze
Roland Heach-Romański
Potwierdzam. Panowie uścisnęli sobie banany i dali buziola w siusiola pieczętując umowę. Ja zaś wcale nie przejąłem ich pinów do kart kredytowych w zamieszaniu tym całym :D
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
No no już widzę oczami wyobraźni, miny co niektórych polityków na taki obrót sprawy :P
Permalink
Maxymilian Velmilla-Popow
Wybuchnąłem takim śmiechem przy końcówce! Mylnie interpretowane wandejskie powitania nie przestaną mnie bawić :)
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Wstyd się przyznać, ale przegapiłem :D Fajne!
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
A co ja biedny mam z tym wspólnego?
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=246&p=206271#p206271
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.