Rada Ministrów, Fryderyk von Hohenzollern, 10.01.2016 r. o 13:25
Sarmacja nasz dom
Seria wydawnicza: Konkursy

img_132_2.png

Drodzy Sarmaci i Sarmatki. Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego pragnie przypomnieć wam o trwającym konkursie pod tytułem Sarmacja nasz dom. Konkurs liryczny dla wszystkich zakochanych w poezji. Nie jest to nic prostego, ani łatwego. Nie wszystkim z łatwością przychodzi tworzenie, klejenie słów, rymowanie etc. Dlatego też ten konkurs jest takim wyzwaniem.

3oR8nH8e.png

Jak dotąd wpłynęły dwa zgłoszenia J.O Diuka Iva i J.O Diuczessy Karoliny. To z jednej strony cieszy, bo każdy utwór jest na wagę złota. Z drugiej strony trochę smuci, ponieważ wieszczów, bardów, wodzirejów w Sarmacji jest o wiele więcej niż dwie osoby. Prawda - tematyka konkursu nie należy do najłatwiejszych, pisanie w duch patriotyczno obywatelskim może być dla niektórych krępujące. Wyrażanie emocji do kraju, do ojczyzny wirtualnej nigdy nie jest proste. Wiele osób odbiera to jeszcze jako przejaw niezdrowego nacjonalizmu. Nic bardziej mylnego, nie należy utożsamiać publicznej manifestacji uczuć do państwa które się zamieszkuje jako coś złego. Wręcz przeciwnie takie postawy powinny być na porządku dziennym, a nie jedynie od święta. Dzięki temu utożsamiamy się z społeczeństwem, kulturą i wkładamy swoją cegiełkę w jej budowę. Takie działania napędzają aktywność, i są o wiele bardziej pozytywne niż wywoływanie flejmu, czy też ciągłe krytykowanie rzeczywistości w której żyjemy.

Prawdą jest że Rzeczpospolita Sarmacka to tygiel narodów, kocioł kulturowy. Niezmiennym jednak jest że Sarmacja to nasz wspólny dom. Żyjemy wszyscy pod jednym dachem. Gdzie, jeden pokój zajmuje Teutończyk a drugi Baridajczyk. W kuchni urzęduje Sclavińczyk a na tarasie wyleguje się Starosarmata wespół z Gellończykiem, a w holu czekają Dreamlandczycy, Scholandczycy, Wendyjczycy etc….. Widać że potrafimy dzielić się wspólną przestrzenią, więc warto też napisać o niej parę ładnych słów. Pamiętając że Sarmacja to nasza matka, która zawsze będzie nasz kochać i wspomagać. Natomiast Książę Sarmacji to nasz ojciec, który jak trzeba to nas nagrodzi albo też skarci.

J76g1F6U.png


Osobiście jestem marnym pisarzem, a jeszcze gorszym poetą. Nigdy jakoś nie potrafiłem dobierać odpowiednich słów, a tym bardziej pisać wierszy. Nie mniej jednak w ramach promocji konkursu, poświęcę się i napiszę coś na kształt wiersza, rymowanki aby swoją postawą zachęcić pozostałych do konkursu. Utwór jest pozakonkursowym więc bez obawy na pewno nie wygra:


Sarmacja jest jak matka zawsze przez nas kochana
jest piękna jak Teutońska dziewoja, wysyłająca do bitwy dzielnego woja
odważna jak Baridajska szlachta, która mieczem ino macha ,
w rytm Sclavińskiego Bacha, tak powstała ostateczna krucjata,
brała w niej udział Starosarmacka arystokracja
oraz Gellońska narracja.

Sarmacja nasz dom, niech każdy zasadzi na swym podwórku dąb,
niech buduje wspólny dom, niech będzie to znak glorii i chwały,
a w szkole uczy się o niej Sarmata mały.
Niech wyrośnie na męża jurnego i bitnego, historii swej świadomego
z czynów przodków dumnego. Wolność wszystko zwycięży niech to będzie jego credo.


Drodzy mieszkańcy! Z tego miejsca gorąco zachęcam do udziału w konkursie pod tytułem Sarmacja nasz dom, który jest częścią cyklu konkursów pod nazwą Skrzydlate pióra. Przypominam że konkurs trwa do 20 stycznia 2016 roku więc wiele czasu wam nie zostało. Zgłoszenia prac są przyjmowane w wyznaczonym do tego dziale, bądź zgłaszać w artykułach promujących przedsięwzięcie MDN. Można również publikować w sarmackiej prasie z dopiskiem utwór w ramach konkursu Sarmacja nasz dom.


2nRi0J9F.png

Z wyrazami szacunku
Minister Dziedzictwa Narodowego.
(-) Fryderyk hr. von Hohenzollern
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
3 614,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Siergiusz Asketil, Maxymilian Velmilla-Popow, Tomasz Ivo Hugo, Laurẽt Gedeon I, Misza "JK" Korab-Kaku, Zbyszko Gustolúpulo, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.