Rada Ministrów, Fryderyk von Hohenzollern, 06.01.2016 r. o 13:33
Komunikat MDN
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

img_132_2.png

Parę słów od Ministra Dziedzictwa Narodowego

Drodzy Sarmaci i Sarmatki. Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego cały czas pracuje, można rzecz że fedruje na trzy zmiany jak gellońskie kopalnie węgla kamiennego. Nie ma dnia ani godziny żeby ktoś z pracowników resortu spoczywał na laurach. W resorcie każdy z współpracowników ma postawione zadania oraz termin ich wykonania. Poczynając od stażysty Zdziśka, wszędobylskiej pani sekretarz Zofii po samego ministra dziedzictwa narodowego. Każda z tych osób pracuje w pocie czoła, aby sprostać waszym wymaganiom. Tak, zdarzają się błędy i niedopatrzenia nie ma co tego ukrywać, lecz niech pierwszy rzuci kamieniem ten który takich nie popełnia. Przykładowo stażysta Zdzisław dziś rano oblał jednego z członków PKOJ kawą przez co opóźniło się o parę godzin głosowanie w sprawie artykułów na medal. Pani Zofia odrzuciła telefon kancelarii kanclerza do MDN, przez co szef rządu sam musiał się pofatygować do resortu kultury. Natomiast Minister Dziedzictwa Narodowego dopuścił się błędu proceduralnego przy powoływaniu członków PKJO. Niestety tak to niekiedy bywa, że człowiek popełnia błędy. Ważniejszym jest jednak to że na tych błędach się uczy, “bo jedynie nie popełnia błędów osoba która nic nie robi”. Można by usprawiedliwić wszystkie te pomyłki, zwalając winę na zaległości, terminy, presję polityczną, stres, pośpiech etc….. Nie mniej nie ma to zupełnego sensu, gdyż to co się stało już się nieodstanie. Można mieć jedynie nadzieję że w przyszłości uniknie się takich błędów.
i3tAQFlC.jpg

Garść informacji

Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego przygotowało dla państwa garść przydatnych informacji o dotychczasowych postępach prac w resorcie kultury.

 • Ministerstwo Dziedzictwa Narodowegp - pozytywnie zaopiniowało uchwałę w sprawie przyznania nagród państwowych za inicjatywę listopada.
 • Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego - powołało radców Państwowego Komitetu Oceny Jakości na dwie tury.
 • Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego - zmieniło zarządzenie w sprawie PKOJ, liberalizując dotychczasowe przepisy w tej materii.
 • Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego - rozpoczęło procedurę wdrażania pakietu Sarmackiego Orła, przez rozpisanie konkursu Sarmacja nasz dom, który potrwa do 20 stycznia 2016 roku.
 • Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego - przeprowadziło zgłoszenia do inicjatywy grudnia.
 • Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego - rozpoczęło głosowana na inicjatywę grudnia, która potrwa do 14 stycznia 2016 roku.
 • Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego wespół z Państwowym Komitetem Oceny Jakości dokonał wyboru artykułów na medal, za miesiąc listopad.
 • Członkowie PKOJ na prośbę MDN zdecydowali się podzielić komentarzem odnośnie artykułów które najbardziej się według nich wyróżniały:

  Don kw. Mad
  Cytuję:
  Mój wybór: [Kącik historyczny] #1 - system gospodarczy, gospodarka

  Bardzo dobrym pomysłem jest prowadzenie kąciku historycznego - dotyczącego spraw stricte sarmackich, jak i tych otaczających KS. Wciąż czuję się nowym mieszkańcem, pomimo kilku miesięcy stażu i pełnienia odpowiedzialnych funkcji. Mam duży niedosyt wiedzy, którą posiadają najstarsi z mieszkańców, wiedzy, która to była przyczynkiem do teraźniejszego kształtu Księstwa Sarmacji, wiedzy, której elementy przebrnęły do czasów obecnych w formie figur retorycznych, czy dowcipów. Dzięki owemu kącikowi dowiemy się - my, nowi - o nastrojach panujących w czasach "zamierzchłych", będziemy wiedzieć co nie zdało egzaminu i zyskamy solidne podstawy do tworzenia lepszego jutra.

  Arsacjusz kw. Arped
  Cytuję:
  Mój wybór: „Siedmiolecie Rzeczypospolitej - dobry czas na wspomnienia”.
  Wybrałem ten artykuł, ponieważ ciekawi mnie historia Mikroświata. Dowiedziałem się z niego wielu interesujących informacji na temat Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Autor przedstawił chronologicznie dzieje tej mikronacji, a także informacje na temat jej współtwórców. Najbardziej zaintrygował mnie fragment tekstu na temat pierwszych dni Rzeczpospolitej, na podstawie którego możemy wywnioskować, że nie każda nowa mikronacja jest skazana na porażkę. Autor w swoim tekście zastosował bardzo dobre formatowanie, dlatego artykuł czyta się z przyjemnością.


  Ponadto resort kultury stara się na bieżąco odpowiadać na pytania obywateli.

Ministerstwo Dziedzictwa Narodwego jak sami państwo widzą stara się z wszystkich swoich sił aby nadrobić zaległości po poprzednikach, i wyjść na prostą. Co jest koniecznym warunkiem aby przejść do projektów długoterminowych takich jak Biblioteka Sarmacka.


2nRi0J9F.png

Z wyrazami szacunku,
Minister Dziedzictwa Narodowego.
(—)Fryderyk hr. von Hohenzollern.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Karolina Aleksandra, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
6 358,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Misza "JK" Korab-Kaku, Irmina de Ruth y Thorn, Alexander White, Karolina Aleksandra, Vladimir ik Lihtenštán, Laurẽt Gedeon I, Alfred, Julian Fer at Atera, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Karolina Aleksandra
PKOJ wkracza w nowy okres surowości — z całego miesiąca tylko pięć artykułów na medal. Wow, tak wysoko postawionej poprzeczki jeszcze nie było.
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
A i moze to lepiej wyłania tych najlepszych, jednak czy da sie to ocenić?
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Nie jest wykluczone, że może należy rozpocząć dyskusję o zasadach wyłaniania AnM? Rada Ministrów jest otwarta na rozmowę.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Szczerze mówiąc, to z każdą zasadą jest jakiś problem. AnM był z automatu, po dziesięciu uzyskanych sercach — źle, bo 10 serc to łatwo zdobyć. AnM było z automatu po zgłoszeniu przez pięć osób do tego tytułu — źle, bo jedna osoba zgłaszała wszystko. Po zgłoszeniu przez pięć osób i akceptacji ministra stosownego — też źle. MDN oceniał sam — źle, bo ryzyko polityczności plus nie każdy wyrabiał na bieżąco. Powołano PKOJ — praktycznie w każdej kadencji jest jakiś problem z konsekwencją oceny artykułów i ten sam artykuł, który w jednym miesiącu zostałby AnM, w drugim zostaje odrzucony. Tego się nie da sztywno uregulować. A z tego wszystkiego PKOJ wydaje się najbardziej obiektywny.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Powiem tak obojętnie , jaki by sposób i kryteria wybrać odnośnie artykułów na medal. To osoba, osoby kierujące się mniej szlachetnymi pobudkami niż dobro kultury, zawsze doszukają się przysłowiowego źdźbła w oko. Tu nic nie da 100% gwarancji zadowolenia wszystkich obywateli. Zresztą powiedziałem już to na forum każdy ma różne gusta. Jednemu bardziej siada proza, drugiemu poezja, trzeci wybierze artykuł rysunkowy ukazujący jakąś satyrę. Więc w zasadzie jest to kwestia podejścia do autonomicznych decyzji podejmowanych przez gremia do tego powołane. Albo szanujemy ich wybór, i przyjmujemy do wiadomości, mimo że możemy mieć inną ocenę. Ba możemy się z nim nie zgadzać, lecz nie negujmy ich decyzji gdyż wtedy żaden sposób nie zadziała, i zawsze będzie jakieś ale i problem z tym związany.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Cytuję:
A z tego wszystkiego PKOJ wydaje się najbardziej obiektywny.

Tego bym się trzymał ;)
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Ja rozumiem, że Pan Kanclerz dąży do idyllicznego ideału "sprawiedliwości społecznej", jednak jego realizacja jest co najmniej wątpliwa. PKOJ jest najlepszym rozwiązaniem. Na forum zadałem tylko pytanie, czemu dzieło, które powinno zostać bez wątpienia uhonorowane (spełnia najwyższe normy estetyczne, nakład pracy nad nim był ogromny etc. etc.), uhonorowane nie zostało. Pan Minister przedstawił swoje wyjaśnienie, członkowie PKOJ (jeszcze) nie. Wyjaśnienia Pana Ministra w pewnej mierze do mnie trafią (ale tylko w pewnej mierze). Tak czy siak subiektywizm pozostanie. Jeśli chcielibyśmy go uniknąć, musielibyśmy zlikwidować PKOJ i AnM.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Wierzcie mi wcale nie jest łatwo oceniać innych. To naprawdę trudne i odpowiedzialne zadanie. Nawet nie zdawałem sobie sprawy że będę odczuwał taki prestiż ze strony osób drugich; nie da się tak po prostu wszystkich nagrodzić i poziom jest wysoki.
Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Jeszcze się taki nie urodził, co każdemu by dogodził. Każdy sposób oceniania zawartości niesie za sobą ryzyko, że choć jedna osoba nie będzie się zgadzała z oceną, czy nawet ze sposobem oceniania.

Ba! Co do ilości wyróżnień Artykułów na Medal... można mieć też pretensje do POPRZEDNICH Ministrów - za listopad w styczniu? No cóż, to w bardzo złym świetle stawia poprzednich ministrów.

Pan Minister się wdraża w tej materii i trzeba dać jemu szansę oraz mieć zaufanie. A i wiem, że wszystkie sugestie co do swojej zawsze drobiazgowo analizował.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.