Rada Ministrów, Fryderyk von Hohenzollern, 02.01.2016 r. o 16:51
Skrzydlate pióra I
Seria wydawnicza: Konkursy

img_132_2.png

Drodzy Sarmaci i Sarmatki. Na początek trochę informacji. Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego raźnym krokiem wkracza w etap zimowej ofensywy. Podjąłem działania administracyjne, takie jak powołanie członków Państwowego Komitetu Oceny Jakości i wznowienie prac tej instytucji. Trwa ustalanie postępu prac nad Biblioteką Narodową, w Radzie Ministrów toczy się gorąca dyskusja nad organizacją III Ogólnosarmackiego Turnieju Szachowego. Widzicie państwo sami, resort kultury działa pełną parą, niczym maszyny wydobywcze w gnomich kopalniach srebra. Nikt tu nie śpi, nie ma czasu na sen. Pracownicy ministerstwa pracują 24 godziny na dobę, aby sprostać waszym oczekiwaniom.

Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego - realizuje koalicyjny program, którego zasadniczym elementem jest pakiet Sarmacki Orzeł zwany też Sarmackim Kukłem. Pakiet kulturowy mający zachęcić obywateli do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu dziedzictwa narodowego Księstwa Sarmacji.
6NsZV446.jpg

Skrzydlate pióra to nic innego jak szereg konkursów pod kuratelą MDN. Pierwszy z nich występujący pod nazwą Sarmacja nasz dom, jest konkursem lirycznym dla wszystkich twórców poezji, wielbicieli sztuk Apollina. Polega na stworzeniu oraz opublikowaniu, wiersza, pieśni, ballady, dowolnego utworu lirycznego o tematyce patriotyczno-obywatelskiej. Jest to wyzwanie dla nie jednego wielbiciela muzy Euterpe. Polem do popisu dla wytrawnych znawców sztuki. Dla szlachty i arystokracji, która swym kwiecistym językiem wzniesie się na szczyt sarmackiego Olimpu, by móc razem ucztować z bogami i ta jak oni zostać zapamiętanym po wsze czasy. Osoby które myślą że sztuka piękna jest tylko dla wyższych warstw społecznych są jednak w błędzie... Robotnik, przedstawiciel proletariackiej klasy czynu równie dobrze, kreatywnie oraz z zmysłem wielkich wieszczów pokroju Madame de Steal, udowodniła nie raz swoje zaangażowanie w tworzeniu wielkich narodowych epopei. Więc w zasadzie nie ma znaczenia czy posiadasz tytuł J.O Diuka czy też jesteś przodownikiem pracy, ważne że czujesz poezje, a ona ciebie.

Dlatego już dziś, z tego miejsca gorąco zachęcam do wzięcia udziału w konkursie Sarmacja nasz dom. Raz z powodu na wysokie nagrody pieniężne, które mogą zasilić wasz portfel. Dwa z powodu dumy uczestnictwa w tworzeniu Sarmackiego Kręgu Kulturowego. Trzy z względu bycia częścią dziedzictwa narodowego Rzeczpospolitej Sarmackiej. Cztery z powodu publiki, która z chęcią doceni waszą twórczość.

Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego przygotowało nagrody pieniężne w wysokości :

  • I miejsce - 35 000 libertów.
  • II miejsce - 15 000 libertów.
  • III miejsce - 10 000 libertów.

Nagrody, nagrodami lecz to co się naprawdę liczy to że zostawicie swój odcisk w Sarmackiej kulturze, niczym gwiazdy Hoolywood w alei sław. Wasze publikacje odnośnie konkursu możecie zamieszczać w komentarzach pod artykułem, w dziale konkursów na forum, bądź poprzez publikacje w sarmackiej prasie z dopiskiem utwór w ramach ” Sarmacja nasz dom”. Konkurs będzie trwał od dnia dzisiejszego do 20 stycznia 2016 roku..


2nRi0J9F.png

Minister Dziedzictwa Narodowego.
(—) Fryderyk hr. von Hohenzollern

Rejestr zmian

  • Cudzoziemiec, dn. 02.01.2016 o 16:59:17: Edycja: poprawki, nie wchodzi edycja z normalnego poziomu
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
8 657,00 lt
Ten artykuł lubią: Kristian Arped, Akrypa Rabotowicz von Primisz, Cudzoziemiec, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Daniel January von Tauer-Krak, Tomasz Ivo Hugo, Misza "JK" Korab-Kaku, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Gotfryd Slavik de Ruth, Yennefer von Witcher.
Komentarze
Akrypa Rabotowicz von Primisz
Nie rozumiem jaka zachętą są nagrody pieniężne których nie można wydać.
Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
No to wracaj do bialenii. Ktoś cię zapraszał do powrotu?
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
@up

Diuku CC, Wy nie mieliście być w Nowym Roku milsi dla ludzi? To było wybitnie niemiłe.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Naprawdę mnie nie doceniacie, Jaśnie Oświecona Diuczesso! Naprawdę się kontroluję. Wszak nie napisałem nic o [.....] i o tym, żeby wziął i stąd wandejskie pozdrowienie w odpowiedniej odmianie przez osoby, jeśli mu się nie podoba. Prawda?
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
-_-'

I jeszcze to Kanclerz sercuje. Serio?
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Jak Wy chcecie zbudować silną Sarmację, obrażając ludzi, którzy przybywają do nas z innych krajów?
Odpowiedz Permalink
Kristian Arped
@Krzysztof Czuguł-Chan

System gospodarczy napisany?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Właśnie napisałeś.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Proponowałbym abyście przenieśli dyskusję na forum, która nijak ma się do artykułu. Natomiast odpowiadając panu Akrypie, w Księstwie Sarmacji obowiązującą walutą jest libert. Myli się pan von Primisz twierdząc że nic nie można jej widać. Wręcz przeciwnie za liberty można kupić pożywienie, znaczki, monety kończąc na rozmaitych usługach. Więc jest na co wydać.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
KANCLERZ nie popiera nazywania nikogo bialeńskim śmieciem. KANCLERZ sercuje krytyke głupiej krytyki. Tyle. Nie dopisujcie sobie tu ideologii, jesli nie znacie mojego zdania. PROSZĘ.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Slowa CC ukrylem, nie wyrazam poparcia dla nich, ani zgody na taki jezyk w komentarzach w RM.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Cytuję:
KANCLERZ sercuje krytyke głupiej krytyki.

Ja tylko przypomnę, że — jakkolwiek sama się nie zgadzam z tą opinią o nieprzydatności i braku sposobów na wydatkowanie libertów — wyrażali ją wcześniej inni Sarmaci. Nikt im nie kazał „wracać do Bialenii”.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Może dlatego, że nie byli z Bialenii?;/
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Wiecie co, Jaśnie Oświecony? Wyciągnęłam przed chwilą Igristoje i wycofuję się z tego wątku. Miłego wieczoru.
Odpowiedz Permalink
Lambert von Güden
gurwa ale grafomaństfo lo xd
madame de kraść
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Jako przewodniczacy samozwanczego Towarzystwa Przyjazni Bialenskiej oraz Sarmackiego Kola Lektury "Ruchama" Bialenbaszy protestuje przeciwko wypedzaniu kogokolwiek do Bialenii. Jak pisze Bialenbasza w "Ruchama": "Jeśli człowiek o wysokich wartościach moralnych przekracza granice Bialenii z intencją stałego pozostania na obczyźnie, należy założyć, że z samej istoty rzeczy nie przekroczył on granicy, a sama granica zatrzymała się w jego sercu na poziomie symbolicznym. Ojczyzna bowiem nie uwalnia ze swych ramion swoich najwierniejszych synów, podobnie jak i synowie nigdy nie uwalniają uścisku, którym przy samym sercu ujmują Ojczyznę"
Odpowiedz Permalink
Ivo Karakachanow
Zasercowałem dwa pierwsze dwa komentarze, żeby autorom nie było smutno.

Niech żyje Białenia! Niech żyje Sarmacja! Wszyscy niech żyją!
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Wracając do meritum ;-) bardzo zacna inicjatywa Panie Ministrze! I jak zawsze fajnie opisana. Powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Również uważam że to bardzo zacna i fajna inicjatywa,w rzetelny sposób pobudza do działania na polu szeroko pojętej kultury.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.