Bullace Inc., Albert Felimi-Liderski, 28.12.2015 r. o 18:00
FC Bullace – Droga ku chwale [29.12.14 – 28.12.15 r.]
Seria wydawnicza: FC Bullace

52Jej4Oh.png


Minął rok. Rok ciężkiej pracy. Rok pracy nad samym sobą, rok pracy nad drużyną i rok pracy, aby w końcu napisać jakieś sprawozdanie z placu boju. Udało się. Jesteśmy kilka dni po świętach. Nie było nam jednak dane odpoczywać zbyt długo. Władze SLP nie są zbyt konserwatywne – zmuszeni byliśmy grać mecz ligowy 26 grudnia. Nieźle, co? Przynajmniej dali nam odsapnąć w wigilię... zjedliśmy coś razem, ja, mój sztab, zawodnicy i ich rodziny... fajnie było. Lubię tą drużynę. Lubię Bullace. Lubię FC Bullace.

Dwa sezony temu, czyli z okresu, z którego pochodzi moja ostatnia notka, awansowaliśmy do Średniej Klasy z drugiego miejsca. To był bardziej spacerek niż trudny sezon, ale cóż – takie też są potrzebne. Poprzedni, nasz pierwszy w Średniej Klasie, upłynął pod znakiem walki o utrzymanie – zwycięskiej walki, nadmienię. Po sezonie spotkała nas niestety niemiła niespodzianka – nasz snajper, kapitalny strzelec Marcus Pittman zakończył sportową karierę. To był spory cios dla zespołu. Poczyniliśmy kilka zmian w składzie – transfery poprawiły atmosferę w szatni, a także ogólne umiejętności drużyny. Pełną parą pracuje nasza szkółka juniorów – największe talenty to swoje talenty, nieprawdaż?

Ten sezon jest inny. Zupełnie inny. Zmieniłem nastawienie mojej drużyny. Ludzi, którzy nie zgadzali się z moją koncepcją wyrzuciłem. FC Bullace to ekipa przyszłości, a przyszłością piłki nożnej jest mur.

P63R1F7k.png

Jak widać, nie oszczędzamy nerwów i irytacji przeciwnikom. Na dwanaście meczy, aż dziewięć zakończyło się remisem! Jesteśmy bezsprzecznie najnudniejszą drużyną w SLP! No dobrze, zabawa zabawą, mur murem, ale czy z tego są jakieś korzyści, Panie Trenerze? Oczywiście, że są! Poza czysto psychologicznymi, tj. poczucie fajności, oryginalności, no i oczywiście świadomości kosmicznego rozdrażnienia, jakie fundujemy naszym bezradnym rywalom, za taktyką Catenaccio przemawiają także czysto sportowe, udokumentowane argumenty!

W poprzednich czterech sezonach Średniej Klasy Sarmackiej Ligi Piłkarskiej, do utrzymania się wystarczyło średnio 19,5 pkt! W związku z tym, wystarczy zremisować wszystkie siedemnaście spotkań, a wygrać jedynie ostatnie! Czy to nie brzmi pięknie? Czy to nie brzmi prosto? Nie muszę Was już chyba więcej przekonywać – mur to najwspanialsza rzecz w piłce nożnej.

Nasze plany na przyszłość? Przede wszystkim – walka o utrzymanie, która z pewnością będzie wyjątkowo wyboista. Stoczymy ją między innymi z KS Anioły Grodzisk, których trener, RCA, nie będzie odpuszczał do samego końca. Ja także jednak nie zamierzam się poddawać. Wierzę, że mur nie tylko da mi się w tym sezonie utrzymać, ale także zapewni w przyszłości sporą gablotę trofeów i osiągnięć. Stay tuned!
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cudzoziemiec, Zbyszko Gustolúpulo.
Serduszka
4 129,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Karolina Aleksandra, Kristian Arped, Siergiusz Asketil, Daniel January von Tauer-Krak, Michał Michaelus, Ryszard Paczenko, Zbyszko Gustolúpulo.
Komentarze
Karolina Aleksandra
Cytuję:
FC Bullace to ekipa przyszłości, a przyszłością piłki nożnej jest mur.

To wyjaśnia, dlaczego piłkarze spędzili wakacje koło Wielkiego Muru Baridajskiego ;]
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Spędzili, jak spędzili, ale to, że wychodząc na boisko ustawiaja się z automatu w formacje "WMB" to już masakra ;)
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
W sezonie 22. Hetman Grodzisk utrzymał się nawet z 17 punktami! W tym szaleństwie jest metoda! :D
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Przyszłością jest obrona przez atak...chyba.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.