Herold, Kristian Arped, 26.12.2015 r. o 21:31
Derby Almery!
Seria wydawnicza: Deportar sanyas

26 grudnia 2015 r., w Niższej Klasie Sarmackiej Ligii Piłkarskiej, rozegrany został mecz przez dwa almerskie kluby: Galacticos Almera – gospodarzami – oraz AKS Almera – gośćmi. Stadion Galaktycznych – Orla Arena – został wypełniony po brzegi przez kibiców obu drużyn, żądnych zwycięstwa. Tuż przed rozpoczęciem meczu doszło do małego incydentu pomiędzy kibicami, na szczęście nie stało się nic poważnego, a bójka została szybko spacyfikowana przez ochronę.

Pomimo przewagi, jaką wg środowisk eksperckich posiadali podopieczni Marii sz. d. von Primisz, pierwsza połowa spotkania przebiegła nader spokojnie. Próżno było kibicom szukać przyjemności z oglądanego widowiska. Gracze obu drużyn grali jakby z przymusu, nie dawali z siebie wszystkiego. Pod koniec pierwszej połowy znudzeni gapie ledwo wytrzymywali na trybunach. Część z nich nawet się rozeszła do domów.

797lEg6J.jpg
(znudzeni kibice – czy wydarzy się jeszcze coś ciekawego na boisku?)

Wszystko miało się zmienić w 49 minucie spotkania, kiedy to samobójczą bramkę strzelił Lazarz Kalinski, pomocnik AKS-u, dając tym samym prowadzenie Galaktycznym. Sfrustrowani podopieczni Arpeda juniora mieli się nie pozbierać po tej stracie do końca spotkania. W 4 kwadransie meczu dokonana została jeszcze zmiana wewnątrz składu Galacticos – Ozzy Wargloo zastąpiony został przez Tima Mansona

75 minuta przyniosła AKS-owi sytuację, która nie powtórzyła się dla nich już do końca meczu. Po udanej akcji, Tyrone Case pokonał bramkarza Galaktycznych – Gorana Dragicevica – celnie strzelajac w lewy górny róg bramki. Niestety, podniesiona do góry chorągiewka sędziego bocznego nie pozostawiła złudzeń. „Cholerny spalony!” – krzyknął sfrustrowany obrońca AKS-u.

pJ6aWfRc.jpg
(gol z główki – Salomão Castelo)

Ostatni kwadrans oprócz kolefjnej zmiany wśród Galaktycznych (Salomão Castelo za Jörgena Evaldssona), pogrzebał również nadzieję AKS-u na wygraną. Salomão Castelo, który wszedł ledwie 11 minut temu, przy asyście Caspra Barkemy zdobył na 2 minuty przed końcem spotkania gola strzałem głową dla Galacticos Almery.

Mecz zakończył się wynikiem 2–0 dla Galaktycznych, podczas którego zwycięzcy posiadali piłkę przez 58% czasu. Zawodnikiem meczu wśród gospodarczy został Gerhard Thörnblad, a wśród gości – Miquel Quiroga. Zdobywając 3 punkty, Galacticos Almera awansowało na 6 pozycję w Niższej Dywizji, a AKS pozostał na tym samym miejscu, które zajmował przed meczem – 2 od końca.

a54Q6Mvw.png
(autor tabelki – Maria sz. d. von Primisz)
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Daniel January von Tauer-Krak, Cudzoziemiec, Markus Arped.
Serduszka
7 932,00 lt
Ten artykuł lubią: Daniel January von Tauer-Krak, Fryderyk von Hohenzollern, Maria von Primisz, Cudzoziemiec, Albert Felimi-Liderski, Juliette Alatriste, Siergiusz Asketil, Michał Michaelus, Laurẽt Gedeon I, Markus Arped, Julian Fer at Atera, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Karolina Aleksandra.
Komentarze
Fryderyk von Hohenzollern
Wspaniała relacja, oby takich więcej
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Brawo! Bardzo się cieszę, że SLP odzywa w prasie!
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Dobrze, że KKS całkiem nieźle idzie, ale mam nadzieję, że i Baridas też wyjdzie z cienia ;)
Odpowiedz Permalink
Maria von Primisz
Zwycięstwo cieszy tym bardziej iż był to mój powrót na ławkę Galaktycznych po długiej przerwie. Mam nadzieję iż w przyszłym sezonie o tej porze derby Almery będą decydowały jedynie o ułożeniu 1 i 2 miejsca w tabeli.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
świetna relacja, fajnie się czyta, aż chyba zacznę kibicować jakiejś drużynie XD
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Nie ma to jak w świątecznym zabieganiu udać, się na stadion by dopingować swoją drużynę. Na pewno ci którzy tak zrobili nie mogli się czuć zawiedzeni, nic tak nie rozpala emocji jak nie uznany gol i samobój... :P
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.