Apel do PS
Seria wydawnicza: Oświadczenia RSO

iD06hYUo.png

Ruch Sarmackie Odrodzenie zwraca się z apelem do posłów z ramienia Porozumienia Sarmackiego, aby wycofały kandydaturę Szlachetnej Damy Marii von Primisz na urząd Kanclerza. Debata nad wnioskiem o powołanie Kanclerza, dobitnie pokazuje przygotowanie merytoryczne osoby Lorda Daleka Caana von Thorn - Skaro, kandydata na ten urząd z ramienia RSO. Wygłoszone exspose doskonale obrazuje wizję i priorytety Rady Ministrów, pod przewodnictwem RCA. Nakreślono plan funkcjonowania wraz z podziałem osobowym przyszłego rządu. Czego nie można powiedzieć o przemowie kandydatki PS, która była lakoniczna, odnosiła się do filarów i raczej był analizą polityczną nić przemową programową przyszłej szefowej rządu. Zabrakło zarysu programu wykonawczego, wizji Rady Ministrów oraz nakreślenia głównych celów. Dlatego też uważamy że Porozumienie Sarmackie nie jest gotowe do kontynuowania rządów, nie jest przygotowane aby wziąć ten ciężar na swe barki.

Ruch Sarmackie Odrodzenie nie jest żądny władzy, nie chce jej zagarnąć dla siebie i tylko siebie. Wierzymy w nadrzędność służby publicznej. Wyznajemy pogląd że władza należy do ludu, i należy się nią dzielić. RSO jako pierwsze wyciągnęło rękę do PS, jako pierwsze w tej kadencji poszło na kompromis. Oddanie funkcji Marszałka Sejmu dla przeciwnego obozu politycznego jest wyrazem pokory, dojrzałości oraz politycznej odpowiedzialności. Jak sami widzicie nie boimy dzielić się przywództwem. Widzimy potrzebę aby druga siła polityczna również współrządziła, oraz miała szerokie uprawnienia kontrolne , a funkcja Marszałka Sejmu takie daje. Co nie oznacza że RSO nie miało chętnego kandydata na te stanowisko. Miało i to personę wielce zasłużoną dla Księstwa Sarmacji, z przygotowaniem prawnym, oraz sejmowym doświadczeniem.

mpwC06uq.png


Ruch Sarmackie Odrodzenie jest zdania że zgoda buduje, niezgoda rujnuje. My chcemy budować, ta jak Kazimierz Wielki który zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną. Stąd też wyciągnięta ręka do naszych oponentów politycznych, my już pokazaliśmy że jesteśmy zdolni do kompromisów. Teraz przyszedł czas na was, abyście pokazali że potraficie wznieść się nad partyjne podziały, że posiadacie umiejętność współpracy z innymi.

Kampania wyborcza pokazała że RSO jest o wiele lepiej przygotowana do objęcia rządów niż Porozumienie Sarmackie. Choćby przez pryzmat postulatów wykonawczych. Ogólnie akceptowanych bo przecież nikt z PS czy też innych ugrupowań nie negował tych punktów, nie polemizował z nimi, nie przedstawił kontrpropozycji. Posiadamy kompleksowy program, który wymaga jedynie realizacji. Jednak aby go zrealizować potrzebujemy waszego poparcia. Dlatego też zwracamy się do posłów, posłanek z ramienia PS z apelem o poparcie na urząd Kanclerza osoby Lorda Daleka Caana von Thorn - Skaro. Udowodnijcie że zależy wam na rozwoju Księstwa Sarmacji, że zależy wam na dobrej zmianie, że polityka to nie tylko partykularne interesy lecz służba racji stanu.

(-)Komitet Polityczny RSO.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Sucio Vips, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
3 104,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Alexander White, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Ignacy Popow-Chojnacki
comment_8TqUnMd5hinHfxLuEQtpE6temL3lV7D2.gif
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Drogi Ignacy - nie widziałem byś się śmiał kiedy RSO postanowiło nie zgłaszać kandydata na Marszałka i poprzeć kandydata z PS... ba... kiedy sam dzisiejszego Marszałka gorąco namawiałem do tego by funkcję tę przyjął.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Popow-Chojnacki
Przepraszam. Nie mogłem się powstrzymać. Doceniam RSO i faktycznie widać chęć współpracy, powody opublikowania poprzedniego komentarza zachowam dla siebie. :)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Tak trochę brzmi to jak żart, ale każdy ma prawo wyrażać swoją opinię więc spoko ;)
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Streszczenie dla leniwych:
1. RCA jest świetny.
2. Inni kandydaci nie są i nigdy nie będą RCA.

:)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Oh, Zombiaczku :D
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
Rząd Książęcy, może?
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Ale to już było...
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
@Zombiakov: dzięki wielkie!
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
Było, ale nie wiem, czy w tej sytuacji byłoby jakieś lepsze rozwiązanie niż RK albo powołanie Kristiana Arpeda na Kanclerza.
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
^ I mean that - czemu nie Kristian? Myślę, że by się sprawdził. Może on mógłby stać się spoiwem dla skłóconych stronnictw?
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
#RozwiązujemySejm... :D
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Ale jakich skłóconych stronnictw? :) Na tym etapie na jakim jest Sejm nowej kadencji to jest sielanka :)
Odpowiedz Permalink
Hubert Janiak
Cytuję:
Streszczenie dla leniwych:
1. RCA jest świetny.
2. Inni kandydaci nie są i nigdy nie będą RCA.

Funckin' REKT.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.