Zollern początek
Seria wydawnicza: Zamek Zollern

KDS1sk9c.jpg

Zdjęcie przedstawiające posiadłość rodu von Hohenzollern - Zamek Zollern.


H
rabstwo Zollern rodowa posiadłość dynastii Hohenzollernów leży między baronią Gideny a hrabstwem Sierpc, graniczy z Scholandią. Od czasów pradawnych miejscowość ta miała strategiczne położenie i była narażona na liczne najazdy koczowniczych plemion czy też w późniejszym czasie scholandzkich feudałów. Co prawda Zollern leży na rdzennych terenach Amberii jednak wraz z ekspansją plemienia Nawijczyków pod wodzą Olgierda Nawskiego wchłonięto te ziemie do Konfederacji Nawskiej.
P11fZ0M9.jpg

Szkic przedstawiający Nawijskich wojowników


Z
ollern nie zawsze tak nazywano rubieże północno wschodniego Baridasu. Niegdyś te tereny zwały się Lernn i należały do jednego z zasłużonych wojów Olgierda, a imię jego było Hercyntoryx Ernn. Ernn stał na szpicy Nawijskich chorągwi, był dzielnym i brutalnym wojownikiem. To nikt inny jak on na czele zwiadu złożonego z drużyny 50 bitnych, najbardziej krwiożerczych Nawijczyków jakich znała konfederacja zdobył te ziemie, które następnie dano my w wieczyste władanie. Zdarzenie te miało miejsce 985 r..n.e., w czasie plemiennych walk o dominacje w kontynentalnym Baridasie. Luby Nawii bo tak nazywano Olgierda Nawskiego, wkroczył na wojenną ścieżkę przeciw starożytnemu plemieniu Andurów, którymi dowodził Gidemon . Była to walka o wpływy i terytorium, Lernn zawsze było łakomym kąskiem dla Nawijczyków i stanowiło doskonałą bazę do wypadów na ziemie Scholandów. W tej potyczce Andurowie ulegli najeźdźcą z Nawii.

Q0u64Ej5.jpg

Rysunek przedstawiający wioskę Lernn.

L
ernn pod rządami panów Ernn rozwijało się powoli, z jednej strony ciągłe najazdu Andurów, którzy chcieli odzyskać to co do nich niegdyś należało z drugiej strony ciągłe łupieżcze napady z strony Scholandów nie dawały chwili wytchnienia mieszkańcom tych ziem. Olgierd Nawski u kresy swych dni złożył hołd lenny panom z Elii - de Flovil miasta Cracoffi aby zapewnić bezpieczeństwo tych ziem przed zakusom Książąt z Wysp.

N
adeszły czasy panowania Króla Markusa nie był to dobry okres dla włodarzy Lernn, gdyż zostali uwikłani w walkę o władze. Ernowie jako wierni wasale rodu de Flovil stanęli po stronie prawowitego Króla Markusa. Markus był miernym władcą jeszcze bardziej mizernym wojownikiem w dodatku słabym dyplomatom. Zawarł pakt z Księciem Wysp Arped uwalniając ich z stosunków wasalnych za cenę pomocy zbrojnej przeciw Książętom Wedli, Lordom Zielonej Krainy i piratom z Leśnego Wybrzeża. Książę Alma nie zamierzał posyłać swych rycerzy na pewną rzeź, sprowadził scholandckich i sarmackich najmeników aby wypełnić kontrakt Króla Baridasu.

J
ednym z najemnych przybyłych rycerzy był Albrecht Ollern. Dowodził konnicą złożoną z ciężkozbrojnych sarmackich wojów. W czasie oblężenia Caroffii przez Lorda Kartolii Henryka Bezębnego, wykazał się niezwykłym sprytem taktycznym. Bramą od strony zachodnie zrobił wypad na tyły wojsk Henryka, który skutkował rozbiciem nieprzyjacielskiej armii. Za ten i wiele innych aktów odwagi Albrecht został nagrodzony ożenkiem z Kunegundą Ernn, co czyniło go panem na włościach Lernn, które zmieniło nazwę na Zollern.
hkX2J3Xc.png


L
osy, życiorys Albrechta Ollern zwanego także Niedźwiedziem, protoplasty rodu von Hohenzollern, będziecie mogli państwo niedługo przeczytać w kolejnej odsłonie Tajemniczej historii Hohenzollernów.

Senior rodu von Hohenzollern
(-)Frideric et Hohensollern.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cudzoziemiec, Zbyszko Gustolúpulo.
Serduszka
5 828,00 lt
Ten artykuł lubią: Daniel January von Tauer-Krak, Michał Pséftis, Cudzoziemiec, Alexander White, Laurẽt Gedeon I, Siergiusz Asketil, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Ivan von Lichtenstein, Tomasz Lerent-Popow, Zbyszko Gustolúpulo.
Komentarze
Prokrustes
W historii lubię mieć zarys czasu w którym się to dzieje. Mamy tutaj jedynie datę 985 a potem tych słupów podpierających płot już nie ma. Zmarli są przywiązani do dat.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Cytuję:
W historii lubię mieć zarys czasu w którym się to dzieje. Mamy tutaj jedynie datę 985 a potem tych słupów podpierających płot już nie ma. Zmarli są przywiązani do dat
JO Diuku historia Zollern łączy się z historią Gideny. Niedługo będzie tego więcej ;)
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
"Markus był miernym władcą jeszcze bardziej mizernym wojownikiem w dodatku słabym dyplomatom."

Dyplomatą*
Ale ciekawa zbieżność.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Pierwsze moje skojarzenie to Albert Niedźwiedź, ale to takie moje skojarzenia.
Fajnie opisane, każdy kto lubi takie opowiadania o dawnych czasach na pewno się tym zainteresuje. Czekman dalszego zapowiedzianego ciągu...
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.