Nowy Marszałek Sejmu

1. Diuk Vladimir Marszałkiem

Vladimir diuk Iwanowicz von Liechtenstein został wybrany przez Sejm 49 Kadencji na urząd Marszałka. W głosowaniu wzięli udział wszyscy posłowie oprócz Ulubionego i Sympatycznego posła Miszy Kaku-Koraba. Wszyscy poparli kandydaturę diuka Iwanowicza.

Vladimir Ivanovitsš ik Lihtenštán - bo tak zapisuje swoje nazwisko nowy Marszałek - to wybitny sarmacki lingwista, twórca języka teutońskiego i współtwórca słownika polsko-baridajsko-teutońskiego. Pełni urząd Dziekana Wydziału Teutonistyki Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego. Zajmuje się też historią Teutonii, w charakterze badacza i autora wielu artykułów na jej temat. Jako polityk był między innymi regentem Królestwa Teutońskiego i posłem na sarmacki Sejm trzech kadencji.

2. Kolejna tura wyboru kandydatów do Trybunału Koronnego

W Trybunale Koronnym wciąż pozostają do obsadzenia dwa wakaty. Do wyborów zgłosili się dwaj kandydaci odrzuceni przez poprzedni Sejm. Siergiusz Asketil to były Prefekt Generalny, pełniący swój urząd przez kilkanaście miesięcy. Ivan von Liechtenstein zajmował się dotąd przede wszystkim działalnością literacką i śledzeniem wydarzeń zagranicznych. Redakcja Monitora będzie na bieżąco komentować proces wyboru nowych Asesorów (i działać przy tym na rzecz zmiany nazewnictwa na nieco bardziej stosowne! Czyż "Sędzia" nie brzmi lepiej?)
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 342,00 lt
Ten artykuł lubią: Fryderyk von Hohenzollern, Vladimir ik Lihtenštán, Markus Arped, Cudzoziemiec, Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Daniel January von Tauer-Krak, Ignacy Popow-Chojnacki, Kristian Arped, Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Karolina Aleksandra.
Komentarze
Vladimir ik Lihtenštán
Biały dym z komina sejmowego nie był zaskoczeniem. :3

Habemus również wicemarszałka.
Odpowiedz Permalink
Kristian Arped
Niezmiernie się cieszę, że oba ugrupowania przystały na moją propozycje. Mam nadzieję, że będzie to kadencja współpracy i dialogu. :)
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Dziekuje Panu Marszałkowi za uzupełnienie niniejszego newsa agencyjnego ;)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Gratuluję :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.