Ruch Sarmackie Odrodzenie, Cudzoziemiec, 22.12.2015 r. o 08:56
Wyniki wyborów - Dziękujemy! Gratulujemy! To był piękny mecz! Mamy remis!
Seria wydawnicza: Oświadczenia RSO

Wasza Książęca Mość,
Wielmożne Panie, Szlachetni Panowie,


w dniu wczorajszym, o godzinie 21:00, zakończyły się wybory do Sejmu XLIX kadencji. Dziś rano Książęca Komisja Wyborcza opublikowała obwieszczenie podając wyników tych oficjalne wyniki.

Chciałbym gorąco podziękować wszystkim tym, którzy oddali swój głos na listę RSO-SPN! Patrząc na liczbę osób, które nas poparły aż chce się zakrzyknąć - ZWYCIĘŻYLIŚMY! Niestety los bywa przewrotny. Mimo, że poparła nas większość osób biorących udział w głosowaniu, tak niestety siła głosów tych osób była o 19 mniejsza od głosów w sumie uzyskanych od naszych przeciwników. Oni zebrali poparcie mniejszej liczby osób, ale o większej sile głosów. Zatem zwycięstwo cieszy, ale nie aż tak znów bardzo. Mamy remis. Remis, który jeszcze trzy tygodnie bralibyśmy w ślepo! Remis, w który do końca nie wierzył w RSO-SPN chyba nikt poza mną... Od kilku dni bowiem na IRCu wypowiadałem, że będzie podział 3:3 w mandatach. Było ogromne pole do remisu, taką mamy ordynację wyborczą. Dla naszego ugrupowania liczył się każdy jeden głos. Za nie wszystkie gorąco Wam dziękujemy, kłaniamy się do ziemi i obiecujemy - nie zawiedziemy Waszych oczekiwań!

Chcę gorąco pogratulować wszystkim posłom, którzy uzyskali mandaty, a zatem:
  • Jego Książęcej Wysokości Defloriuszowi Dymanowi Wanderowi (RSO-SPN)
  • Jaśnie Oświeconemu Diukowi Avrilowi von Levengothon (PS)
  • Jaśnie Oświeconemu Diukowi Vladimirowi Ivanovitsš ik Lihtenštán (PS)
  • Wielmożnemu Wicehrabiemu Miszy Korab-Kaku (RSO-SPN)
  • Wielmożnemu Wicehrabiemu Laurencjuszowi Ma Hi at Atera (RSO-SPN)
  • Poważanej Pani Maria von Primisz (PS)
  • Szanownemu Panu Kristian Arped (BP)

Los tak zrządził, że najbliższy Sejm będzie jednym z najtrudniejszych pod względem możliwości osiągnięcia konsensusu wyzwaniem. Zdecydowaliście, że mandaty podzieliły się po równo 3:3 pomiędzy obie biorące udział w wyborach listy, a swoistym języczkiem uwagi, recenzentem poczynań obu ugrupowań, stał się kandydat Bardiasar Partiax wybrany z listy nowych mieszkańców. Sejm XLIX będzie wyzwaniem! Będzie niezwykle ciekawym polem dyskusji, debaty, niejednokrotnie starć. Ufam jednak, że będzie to najlepszy Sejm jaki mieliśmy od dawna. Nie tylko z uwagi na osoby, które się w nim znalazły, ale także z uwagi na ich doświadczenie, umiejętności retoryczne i erystyczne, i ogromną chęć do pracy.

Prawdą jest, że niektóre postulaty RSO-SPN i PS się uzupełniają, niektóre są tożsame, niektóre się wykluczają. Najbardziej różni je nie merytoryczna ich osnowa, ale chęć dokonywania głębszych zmian. PS wydaje się być tu ugrupowaniem bardziej konserwatywnym, RSO i SPN bardziej progresywnymi, by nie powiedzieć liberalnymi. Jestem przekonany, że wahadło sejmowej zgody raz wychylać się będzie bardziej w "lewo", a raz w "prawo". Czeka nas arcyciekawa kadencja Sejmowa!

Książę zwołał już nowy Sejm na obrady, tym samym formalnie zakończyła się kadencja sejmu poprzedniej kadencji - burzliwego, trudnego, nacechowanego zwrotami akcji. Z pierwotnego składu Sejmu 48. kadencji ostał się do końca jedynie Ignacy Popow oraz Markus Arped. Jak będzie tym razem? Wkrótce Marszałek-Senior JKW Defloriusz Dyman Wander przeprowadzi wybór nowego Marszałka Sejmu. W przyszłym tygodniu powinniśmy poznać już nowego Kanclerza i nowych ministrów. Po owocach ich poznamy.

VIVAT RZECZPOSPOLITA! VIVAT SEJM!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 071,00 lt
Ten artykuł lubią: Vladimir ik Lihtenštán, Misza "JK" Korab-Kaku, Fryderyk von Hohenzollern, Konrad Jakub Arped-Friedman, Ławica Żubrów.
Komentarze
Vladimir ik Lihtenštán
Również dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się poprzeć moją kandydaturę! Gratuluję RSO-SPN i liczę na mądre decyzje Kristiana.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Dziękuję za gratulacje.

Osobom startujących w wyborach gratuluję osiągniętych wyników. Dziękuję głosującym za wzięcie udziału w wyborach.

W stosunku do osób, którzy głosowali na RSO, w tym w szczególności na mnie - zrobię wszystko co w mojej mocy, by dynamicznie wypełniać ten zaszczytny obowiązek i nie zawieść powierzonego zaufania.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
Zwolennikom ordynacji wyborczej z okręgami opartymi na samorządach zalecam wziąć pod rozwagę fakt, iż po raz kolejny ponad połowa posłów mieszka w jednej prowincji. Nie oznacza to bynajmniej, że Sejm nie jest reprezentatywny dla całej Sarmacji. Wręcz przeciwnie - wprowadzenie okręgów mogłoby tą reprezentację (przy obecnej skali KS) wykrzywić.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Kwazi, na pewno ewentualne zmiany wymagają analizy, także tego o czym piszesz. Cieszę się, że takie głosy się pojawiają, cieszę się, że spodziewać się możemy debaty. Gdy ten projekt trafi pod obrady Sejmu z pewnością przedstawię stosowne uzasadnienie.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Na pewno trzeba być rozważnym. Do następnych wyborów dużo czasu na wszelkiego rodzaju rozważania.
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Języczek u wagi jeśli już :)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Ah, prawda! Dziękuję Ludwiku ;) tak to jest jak się z rana pisze... ;)
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Gratulacje dla wszystkich przegranych.
Szkoda, że nikt nie wygrał ;)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Faktycznie matematyka sejmowa bywa bezlitosna tak jak i wola Ludu. Nie mniej pragnę pogratulować i liczę że składane obietnice zostaną w znacznym stopniu spełnione.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.