Postaw na Jedynkę - Fryderyk von Hohenzollern
Seria wydawnicza: Wybory Grudzień 2015

iD06hYUo.png

Małymi krokami zbliżamy się ku końcu kampanii. Dlatego też chcę szczegółowo zaprezentować wszystkim Wam moją osobę. Jak to się stało, że jestem w Ruchu Sarmackie Odrodzenie? Starsi stażem mieszkańcy dobrze mnie znają, i doskonale wiedzą, że jak każdy niekiedy miewam napady realiozy. Gdy ostatnio kolejny raz przebudziłem się z tej strasznej choroby, dałem sobie więcej czasu na zapoznanie się ze zmianami, które podczas mojej śpiączki zaszły w Sarmacji. Gdy już przeanalizowałem scenę polityczną, aktywność, realia i obecne życie w samorządach, postanowiłem dołączyć do Ruchu Sarmackie Odrodzenie. Przyczyna była prosta: byli aktywni, mieli pomysły i jak na sarmackie standardy byli aktywną i konstruktywną opozycją wobec obecnego rządu. Drugi powód to charyzma, komunikatywność i pogoda ducha lidera RSO - przekonały mnie aby do RSO dołączyć. Cieszę się z tego wyboru.

2466u881.png

Koalicyjny Komitet Wyborczy RSO - SPN przedstawił swoją listę kandydatów, którą przypadł mi zaszczyt otwierać. Klikając w ten link znajdziecie mój biogram, mówiący nieco o mojej przeszłości i stanowiskach jakie przyszło mi pełnić. Myślę, że moja przeszłość czy też stanowiska jakie pełniłem nie są tak ważne, jak to jakim jestem Sarmatą. Ta Jedynka jednak do czegoś zobowiązuje, dlatego pragnę nieco przybliżyć wam moją osobę.

Jestem osobą sumienną. Gdy obejmuję jakieś stanowisko, dokładam wszelkich starań by wykonywać swoje obowiązki rzetelnie. Zorganizowanie to moje drugie imię. Nie znoszę chaosu, zazwyczaj trzymam się wcześniej nakreślonego planu. U mnie wszystko musi iść jak w szwajcarskim zegarku. Koleżeński i pomocny to dwie cechy które mnie definiują. Lubię pomagać Sarmatom, nie odmawiam pomocy nikomu, a zwłaszcza młodym stażem mieszkańcom. Jestem komunikatywny i z łatwością nawiązuję nowe znajomości. Zazwyczaj dobrze porozumiewam się z pozostałymi Sarmatami. Uważam się za osobę szczerą, gdyż zazwyczaj to co myślę piszę. Niejednokrotnie kieruję się impulsem i emocjami co jest na równi i wadą i zaletą. Zdecydowanie jestem lojalny, wobec pewnych wartości, poglądów i ludzi. Nie jest to ślepa lojalność lecz swoista odpowiedzialność wobec określonych zasad i norm.

6lZXW32z.png

Od kiedy pamiętam, od momentu w którym zamieszkałem Sarmację zawsze byłem związany z ugrupowaniami promonarchistycznymi. Więc jeśli ktoś by mnie zapytał czy jestem monarchistą, to śmiało odpowiem że tak. Moje poglądy w kwestii Korony nie uległy większej zmianie, co najwyżej ulegają drobnym modyfikacjom. Ostatnio spotkałem się z dość ciekawą opinią, którą raczej odbieram jako komplement niż zarzut. Chodzi o to że w okresie kiedy rozwijał się system partyjny w Księstwie Sarmacji byłem współzałożycielem większości (są wyjątki) partii o poglądach promonarchistycznych z otwarciem na szeroką wrażliwość społeczną. Byłem współautorem politycznych idei, takich jak; monarchobolszewizm (pamiętne pisma), sarmacki integralizm, lojalizm sarmacki, czy też tradycjonalizm sarmacki i sarmatopozytywizm. Kiedy więc XV-wieczna Anglia w okresie Wojny Dwóch Róż, miał swego Twórcę Królów (The Kingmaker) w osobie Richarda hrabiego Nevilla, Księstwo Sarmacji miało i ma swego Twórcę idei, Fryderyka hr. von Hohenzollerna. Czym by była polityka bez idei? Zwykłą czynnością, mechanicznym biurokratyzmem. Ludzie muszą w coś wierzyć, coś musi ich popychać do działania zwłaszcza w polityce. Dlatego też uważam, że idee są potrzebne Sarmackiej polityce po to aby ją urozmaicić, oraz aby była atrakcyjna dla mieszkańców. Wielkie idee prowadzą do wielkich czynów.

Od zawsze byłem związany z sceną polityczną w Księstwie Sarmacji. Pierwsze kroki stawiałem w samorządach, gdzie zdobywałem doświadczenie. Dzięki temu doświadczeniu posiadam wiedzę, którą zamierzam wykorzystać zasiadając w ławach Sejmu Księstwa Sarmacji. Zawsze gdy startowałem do Sejmu, zrealizować jeden, ważny z mego punktu widzenia, postulat - Akcja poznaj prawo. W swym założeniu jest to program edukacyjny przybliżający mieszkańcom ich prawa, bo jak wiadomo świadomy obywatel to aktywny obywatel. Znając swoje prawa jest łatwiej funkcjonować w Rzeczpospolitej Sarmacji. Dotąd nie miałem szansy tego elementu wprowadzić, ale gdy mi zaufacie w tych wyborach dołożę wszelkich starań aby wprowadzić ten punkt w życie. Ponadto, poza wspomnianym punktem i programem RSO, chciałbym znowelizować regulamin Sejmu w zakresie powoływania komisji sejmowych. W mym odczuciu takie narzędzie jest potrzebne aby wspólnymi siłami rozpocząć przejrzystą i jasną kodyfikację prawa w Księstwie Sarmacji. Pozostałe nasze postulaty dobrze państwo znacie z opublikowanego programu oraz rozszerzonych prezentacji, które pojawiły się w z naszej strony w trakcie kampanii wyborczej. Jestem więc przekonany, że to do czego dążymy jest jasne.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cudzoziemiec.
Serduszka
3 728,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Michaś Elżbieta II, Alexander White, Misza "JK" Korab-Kaku, Tomasz Lerent-Popow, Siergiusz Asketil, Karolina Aleksandra.
Komentarze
Wincenty Wałachowski
Według tego programu Wielmożny Hrabia postuluje akcję uświadomienia prawniczego i powołanie komisji sejmowych.

A co z resztą postulatów? Czy na tym się to wszystko kończy? Oprócz popierania postulatów ogólnopartyjnych?
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Bo przecież tych partyjnych jest tak malo ;P
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Wielmożny Wicehrabio myślę że to co zaproponowałem, oraz to co postulujemy w programie wyborczym RSO - to dużo, wręcz ogrom pracy czeka przed nami. Cóż na pewno dojdą prace nad wymiarem sprawiedliwości, bo z tego co widzę w gmachu Sejmu propozycje zmian w PG i w TK zostaną odrzucone w tej kadencji Sejmu. Dojdą zapewne różnego rodzaju projekty ustaw z strony pozostałych posłów, Księcia czy też inicjatyw ustawodawczych obywateli. Więc będzie nad czym procedować. Tam gdzie będę widział punkty zbieżne pokrywające się z mymi poglądami będę popierał, ba nie omieszkam składać swoich poprawek do proponowanych ustaw.

PS: Wielmożny Wicehrabio jak już stosujecie Tytulaturę, stosujcie ją poprawnie do hrabiów stosuje się tytulaturę Prześwietny Panie. Nie trapcie się jednak mi również zdarza się o niej zapominać, czy też popełniam błędy przy jej użyciu.
Odpowiedz Permalink
Wincenty Wałachowski
Prześwietny Hrabio, moje obawy wocec całego programu RSO kierują się w stronę, czy ewentualny rząd RSO - jako kandydat PS życzę, oby tak się nie stało ;) - wyrobi się z realizacją wszystkich postulatów w jednej kadencji. Na dłuższą (dwu- lub więcejkadencyjną) metę mogą wyborcy nie pozwolić.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Drogi Panie, RSO od początku akcentowało, że program nasz jest programem, który chcemy realizować w dłuższej perspektywie. Natomiast te elementy, które wylozylismy szerzej w szeregu publikacji bedziemy realizowac w tej kadencji i wyborcy nas z tego rozlicza.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Wielmoży wicehrabio z jednej strony pyta pan z zdziwieniem czy to wszystko z postulatów co mam w zanadrzu, co RSO ma do zaoferowania. Z drugiej strony zastanawia się wicehrabia czy zmieścimy się w czasie aby je zrealizować. Zaskakujące muszę przyznać, mniejsza jednak o to . Myślę że kampania wyborcza jest takim swoistym beta testem, otóż RSO nakreśliło plan i termin jego wykonania, Jak na razie wszystko idzie zgodnie z przyjętym harmonogramem. Dlatego też jestem dobrej myśli patrząc w przyszłość.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.